Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sulu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 63
Mesajın Direkt Linki Konu: ateş
    Gönderim Zamanı: 02 Ara 2008 Saat 21:38
dr bey merhaba,
kızım 19 aylık.geçen gün ateş başladı. tüm gün 38 ve 38.5 düzeyinde idi. sonra dün aniden vucudu buz kesti ve titreme başladı. dudakları ve tırnakları morarır gibi oldu. acil dr a götürdük. orada hemen iğne vuruldu. ( havale geçirmeyi önleyici dendi) 3 gün vurulcak dendi. ve idrar testi ile kan testi yapıldı. idrar temiz çıktı kan ise şu şekilde
ASO   negatif
CPR   pozitif
Lökosit : 7.800 mm
htc        : %35
Hb         :  11,9 gr

buna göre mikrop var denildi. ve kefsid antibiyotik verildi. 3 gün boğaz kültürü çıkıncaya kadar kullanıcakmışız. ve 3 saatte bir ateş düşürücü ilaç veriyoruz. şu an daha ii olduğu için 4 saate çıkardım şurupları. sadece burnu akıyor ve sesi kısık...
sizdende durumu hakkında bilgi alabilirmiyim. içim rahat etmiyor. ilginiz için teşekkür ederim.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ara 2008 Saat 10:53
Lökosit 7800 olduğu ve virutik enfeksiyonu işaret ettiği halde hala ısrarla antibiyotik verilmesi, cahillikten başka birşey değildir. Ateşi 4 gün sürecekse, 4 gün sürecektir. Sizin çocuğunuz "Grip" geçiriyor ve hiçbir ilaç iyileştirmez. Ateş çıktıktan sonra havale gelmez. O titreme ve ellerinden kan çekilmesi etkili olmasa idi havale geçirirdi. Benim ateş ve havale ile ilgili yazımı okuyun.
Yukarı Dön
sulu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ara 2008 Saat 10:59

Hocam tşk.ederim. CPR  pozitif diye mikrop dediler.boğaz kültürü ilede ne olduğu anlaşılcakmış. bugün ateşi çok daha ii. şurup vermiyorum.iğne için çağırmışlardı vurdurayım mı ? ateş için genede şurup vereyimmi ?  antibiyotiği kesiymmi zaten hoş sadece 1.5 gün daha vercem dr demesine göre. cevabınız için teşekkür ederim.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ara 2008 Saat 11:09
Ağızdan ilaç alabilen bir çocuğa niye iğne verilirki?? Anlarım, çok özel bir ilaçtır ve sadece iğne şekli vardır, tamam. CRP çok güvenilir bir test değildir, ben hiç istemem.
Yukarı Dön
sulu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2008 Saat 15:03
dr bey tekrar merhaba,

kızımın durumundan bahsetmiştim. ateşi normale döndü. hatta gayet ii durumdaydı ne burun akıntısı ne başka bişey hiç bi şeyi yoktu. antibiyotik yukarıda belirttiğim gibi 3 gün kullanmıştık. üstünden 3 gün geçtikten sonra öksürük başladı. dediğiniz gibi ballı limon ile devammı edeyim hemen. yoksa sekrol ve suprax tan bahsetti dr onumu vereyim.

iyi bayramlar diliyorum
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2008 Saat 20:38
Gripal enfeksiyonlar, önce birkaç gün ateş yaparlar, arkadan, öksürük ve nezle hali gelir. Hiçbir ilacın hastalığı kısaltıcı etkisi yoktur. Burnundaki su gibi akıntı, bally şeklini alana kadar hastalık devam edecek. Boşuna ilaçlarla vakit kaybetmeyin.
Yukarı Dön
sulu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ara 2008 Saat 09:43

hocam tekrar merhaba, kızımın burun akıntısı dediğiniz gibi durdu fakat dolu bir öksürük hali devam ediyor. bu arada boğaz kültürünü aldım ve şu sonuç vermiş.

GRAM : Epitel hücreleri , polimorf nüveli lökositler, gram pozitif koklar ve çomaklar , gram negatif diplokoklar ve çomaklar görüldü.
KÜLTÜR : Pseudomonas aeruginosa üredi.
sadece ballı limon kullanıyorum. ne yapmamı önerirsiniz. herşey için çok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ara 2008 Saat 09:55
Kültürde üreyen "Pseudomonas" çok tehlikeli bir fırsatçı bakteridir. Aşırı süre ve dozda antibiyotik kullananlarda görülür.... 19 aylık bir bebekte bu bakterinin üremesini başarmak, cidden çok vahim bir hatadır... Bol yoğurt yedirin, "Reflor sachet" lerden hergün bir paket yemeklerinin içine serpiştirip yedirin, başınız ciddi bir şekilde derde girebilir. Lütfen şu antibiyotiklerden hele iğne şeklinde olanlardan uzak durun... Hastaneye yatmayacak kadar hasta değil ise, iğneye gerek yoktur.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.