Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - öksürük
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumöksürük

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zeynep82 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 588
Mesajın Direkt Linki Konu: öksürük
    Gönderim Zamanı: 23 Ara 2008 Saat 09:53
günaydın hocam 14 aylık oğlum bayramda hava değişikliği nedeni ile grip oldu öksürüğü var balgamlı gün içerisinde çok öksürmüyor önlem olarak peditus veriyoruz dr a götürmedik hemen antibiyotiğe başlar diye acaba balgam ciğerlerine gidermi bronşite çevirirmi gün içerisinde gayet rahat huzursuzluğu yok sizce ne yapmalıyız
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ara 2008 Saat 10:09
1- Grip "-hava değişikliği-" ile olmaz, grip mikrobunun birisinden bulaşması ile olur.
2- Peditus, öksürük kesici olduğundan 2-3 gün sonra göğüsüne inecek ve hırıltılar başlayacaktır. Ayrıca içinde "Calpol" şuruptaki kadar "parasetamol" vardır haberi,niz olsun. Zira bizim doktorlar hala Peditus'un parasetamol içerdiğini öğrenemediler.
3-Eski mailleri okursanız göreceksiniz, biz bu durumlarda sadece serum fiz., limonlu bal ve göğüsüne "Cold-mix " 2 damla damlatarak bu işi hallediyoruz.
Yukarı Dön
zeynep82 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 588
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ara 2008 Saat 11:46
yani hocam peditus u vermemiz gerekli değilmi birde bronşit olup olmadığını nasıl anlayabiliriz gece rahat uyuyor öksürmüyor hiç gündüz de bazen ama öksürse balgamı çıkartsa rahatlıyacak gibi sanki dr a götürmemize gerek varmı ilerleyebilirmi tedavi görmezse
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ara 2008 Saat 12:48
Peditus öksürme refleksini ortadan kaldırdığı için, belki siz rahat bir gece geçirirsiniz ama öksüremediği için, çocuğun göğüsüne indirirsiniz.Öksürük şurubu ve nezle ilacı diye satılan ilaçları kullanmayın.
Yukarı Dön
yusufum Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 193
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ara 2008 Saat 13:29
konu peditus olduğu için yazmak istedim hocam.benim oğlum 19 aylık ve bu siteden ve iden haberdar olmadığım için malesef ardada olsa bu şurubu kullandım tabi dr tavsiyesi ile.ama şimdi bi süredir oğlumu sizin önerdiğiniz bilgiler doğrultusunda tedavi ediyorum ateşi olmadığı sürece dr a götürmüyorum.size hep dua ediyorum alla sizden razı olsun.ballı limon burun damlası ve cold mix kullanıyorum.inanmıcaksınız ama 1 aylık ikiz yiğenlerime soğuk algınlığı olduğu için dr peditus vermiş ve daha 1 aylık inanabiliyomusunuz.acaba kendi çocuklarında kullanıyolarmı bu ilaçları merak içindeyim.allah sizden rzı olsun sizinle tanışmayıda oğlumla beraber çok istiyorum.
:=
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.