Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - pamukçuk
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumpamukçuk

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113123
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şub 2009 Saat 10:53
Ağız içinde bulunan tabii bakteriler ( probiyotik bakteriler) pamukçuk mantarının üremesine mani olurlar. Bu sebeple, sadece çocuğun ağızının steril olduğu ilk günlerde ve ağır antibiyotik kullanıp, bu doğal bakterileri öldürülmüş kimselerde Pamukçuk olur. Asla ,asla 3-4 aylıklarda olmaz. Doktorunuza bunu anlatın bakalım ne diyecek....Hiç olmazsa öğrenmiş olur.
Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3128
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şub 2009 Saat 15:10
yani hocam kafama takmayayım mı,doğal bir süreç mi bu...ozaman bu ağzındakiler pamukçuk değil çünkü antibiyotik kullanmadık...ben kullandım ama siz gripte antibiyotiğin ne işi var deyince bıraktım...peki kaç gün sürecek bu durum...

böyle sık sık  çekinerek soruyorum ama bizim doktorlara kalırsak bebeklerimiz ecza deposu olacak...
Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şub 2009 Saat 18:02
Kendiliğinden geçecek, çocuğa bir rahatsızlığıda yoktur, aldırmayın. Çocuk da zaten rahattır. Hiçbir şey yapmayın.Düzelme süresi her çocukta farklıdır.
Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şub 2009 Saat 19:58
teşekkür ederim hocam..içimi rahatlattınız..ben ozaman ilacı ve karbonatlı su ile kızımı hırpalamayı bırakayım...
Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.
Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2009 Saat 15:30
Embarrassedkadir bey bu pamukçukvari şey iyileşeceğine daha da yayılıyor...işin kötüsü kızım elini ağzına götürüp emmeyi öğrendi ağzındanda bazen gözüne kulağına götürüyor..alt ve üst dudağının iç kısmı yer yer bembeyaz...acaba gözüne filan yayılırmı...?gerçi huzursuzluğu yada emmede bir azalması filan yok o açıdan bir taraftan rahatım ama diğer taraftan içimi birşeyler kemiriyor..inanın rüyalarımda bile kızımın ağzıyla uğraşıyorum..bana bir yardımEmbarrassed

bu arada doktorumuza sizin söylediklerinizden bahsettim..doktorumuz bizi bir güzel azarladı ozaman size o hoca teknik destek sağlasın dedi:)
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2009 Saat 19:40
Hiç merak etmeyin, bulaşma filan olmayacak. Çocuk rahatmı siz ona bakın. Çok sıkışırsanız, Dr Ümit Başer'i bulun. Hacettepe'den tanırım.. 
Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2009 Saat 19:42
teşekkür ederim hocam...sizin cevabınızı bekliyordum neredeyse tek ayak üstünde...

bizlere böyle vakit ayırdığınız ve bıkmadığınız için sonsuz teşekkürler:9
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.