Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Aşılar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - rotarix sonrası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumrotarix sonrası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kartanesi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 337
Mesajın Direkt Linki Konu: rotarix sonrası
    Gönderim Zamanı: 29 Oca 2009 Saat 09:00
        Merhaba Doktor Bey;
        Salı günü sizin cevabınızdan sonra gönül rahatlığıyla aşımızı verdik.Ama o günden beri özellikle geceleri çok ağlıyor.Sanki gazı var gibi.Bu aşının yan etkisi olabilir mi ? Ya da zamanını biraz geciktirdiğimiz için mi böyle oldu.Oğlum 29 ekim 2008 doğumlu. Aşıyı 27 ocak 2009 da verdik.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Oca 2009 Saat 10:51
Aşı ile hiçbir ilgisi yok. Gazı olabilir. Birde kakasına bakın, sarı yerine yeşil kaka yapıyorsa, çok yedirdiniz demektir.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Oca 2009 Saat 13:28
diğer bi mesajımda yazmıştım ama çok yoğun olduğunuz için herkese yetişemiyorsunuz farkındayım.Allah size güç versin ki bizim de vecevaplarınız sayesinde içimiz rahatlasın.Oğluma her sabah aç karnına 7 damla satafer kan ilacı verdiğim için kakasının rengini sağlıklı olarak inceleyemiyorum artık. kan değerlerimizi de yazmak istiyorum Vaktiniz olurda cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.Çünkü artık kafam çok karışmaya başladı.Hem uykusuzluk hem iş hem stres.Sigara kullanmanın suçluluğu.Gerçi bunlar bana ne diyeceksiniz ama insan bazen içini dökecek birini arar ya.Neyse kusura bakmayın.
 WBC  8.9             LYM  % 6.2      MON %         0.9     GRA          1.9
 GRA % 21.4        RBC   3.56         HGB      9.5            HCT    29.3
MCV 82.3             MCH  82.3         MCHC   32.4          RDW   10.2
PLT   299             MPV   7.0           PCT%      0.209        PDW%    11.8
   Bu arada affınıza sığınarak soruyorum .Sigara içtiğim için emzirmeyi bırakmalımıyım.CryÇünkü sigarayı bırakamadım.Kırkımız çıkınca 1-2 ile başladım.Şimdi de günde 4-5 tane içiyorum.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Oca 2009 Saat 18:03
Çocuğun yanında içmeyin yeter. Sigara içen annenin sütü bile mamadan hayırlıdır.Meme vermeye devam edin.  İdeali hiç içmemeniz ama yapamıyorsanız, azaltın. Kan tahlilinde Hgb biraz düşük. 3 aylık çocukta pek olmayacak bir şey. Başka bir laboratuarda tekrerlatırsanız, kesin bir şey söyleyebilirim. LYM ve GRA yüzdeleri yanlış yazılmış gibi. Toplam 100 olması lazım, olmuyor. 3 aylık çocukta demir ilacı sıkıntı verebilir, bir müddet ara verin bakalım nasıl olacak.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2009 Saat 08:42
   Evet Kadir Bey haklısınız nerdeyse tamamını yanlış yazmışım.
  WBC     8.9                 RBC         3.56              PLT          299
  LYM       6.2                 HGB        9.5                MPW        7.0
  MON      0.9                 HCT        29.3              PCT           0.209
  GRA       1.9                 MCV        82.3              PDW        11.8
  LYM %   68.9               MCH        26.6
  MON %   9.7                MCHC      32.4
  GRA  %  21.4               RDW       10.2

Kan ilacını da vermedim bu sabah .Sizin söylediğiniz gibi kakasının rengine bakacam.Bir de bu sıkıntıları kan ilacının yan etkisi olabilir mi ? Çünkü eskiden günde 2 bazen 2 kez kakasını yapardı şimdi bazen günde 1 kere bile yapamıyor.Sıkıntısı ondan da olabilir mi ? 3 aylık bebekde kan değeri bu kadar düşük olmaz diyorsunuz bu bir hastalığın belirtisi midir ?
Çok teşekkür ederim.Allah razı olsun.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2009 Saat 09:45
 Günlük kullanacağımız vitaminin adı multitabs mı?Ben tam olarak anlayamadım da .
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2009 Saat 10:04
Evet, vitamin adı doğru. LYM%68.9 olması gripal bir enfeksiyon geçirdiğinizin işareti. Genellikle enfeksiyonlar sırasında vücut, mikroplar faydalanmasın diye demiri saklar, çocuk, soluklaşır. Bu durum geçicidir. Enfeksiyon geçtikten sonra, tekrar bir kan sayımı iyi olur.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Oca 2009 Saat 10:21
  Biz herhangibir belirti göremediğimizden farkedemedik demek ki enfeksiyonu.Bu kan tahlilini 22 Ocakda yaptırmıştım. Kan tahlilini ne zaman tekrarlamamızı önerirsiniz enfeksiyonun geçme süresi için.Kan ilacını kullanmasak bir sorun olmaz değil mi ? Bazı yazılarda okuyoruz ya bebeklerde kansızlık zeka geriliğ yapıyor diye.
  Çok teşekkür ederim Kadir Bey.Allah sizden razı olsun.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.