Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - süt yapan yiyecekler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

süt yapan yiyecekler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 60>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
duru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Yiğit ve Efe'nin Annesi"

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2231
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: süt yapan yiyecekler
    Gönderim Zamanı: 21 Mar 2007 Saat 13:29
   Süt yapan yiyecekler var mı?mesela annem bana lohusalığımda bol bol kuru börülce pişirirdi sütüm bol olsun diye,bende yedikten sonra sanki gerçekten artmış gibi gelirdi,sonra tahin pekmez sütü artırır derler,bende çok seviyorum sabah kalkınca bir kase yiyorum(küçük bir kaseEmbarrassed)birde süt ü çok seviyorum ama oğluşuma gaz yapıyor yinede içiyorum günde yarım litre,günlük kalsiyum ihtiyacını karşılıyor.aslında bu olay psikolojik diyorlar,sütün artacağına inandığın için artıyormuş.
    bebeğinize gaz yapmasın diye yemediğiniz yiyecekler var mı?ben kurufasülye,nohut,,barbunya,mercimek v.b.yememeye çalışıyorum,yedikten sonra sabaha kadar sancımız oluyor,birkere k.fasülye yemiştim de sabaha kadar inledi yavrum.
Yukarı Dön
jazziejazz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 11
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı jazziejazz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2007 Saat 14:40
selam duru,
ben de 5 aylık bir anne olarak hemen sana bildiklerimi aktarayım...çoğumuzunda bildiği gibi brokoli,lahana,karnabahar..çok gaz yapan yiyecekler..hatta biliyormusun çiğ sarmısak bile çok gaz yapıyormuş..ben bu saydığım yiyeceklerden ,ee tabi birde kola gibi gazlı yiyeceklerden mümkün oldukça uzak durmaya çalışıyorum..çünkü biliyorsun benim ''küçük bir prensim'' var ve bu prens çok gazlı ama kendisi gazını çok rahat çıkarıyor doğduğundan beri..ama ben yinede onu zor durumda bırakmak istemiyorum..zaten erkek bebekler çok gazlı oluyormuş..seninde oğlun vardı hatırladığım kadarıyla..
    onun dışında sütü en iyi arttıran şeyin bol sıvı almak olduğunu söylüyorlar..ben zaten suyu çok severim..bol su içerim..açıkçası hamileliğimde de,emzirme dönemindede çok iştahım olduğu söylenemez..sanırım yoğunluktan yeme olayını hep arka plana atıyorum..ama yinede dengeli beslenmeye çalışıyorum..su içmek dışında sütüm artsın diye birşey yapmadım şuana kadar..ama yinede çok şükür sütüm bol..sanırım bol sıvı almak etkili..
   birde seninkilere ek olarak rezene çayı,bulgur,mısır ve dut sütü arttırır diyorlar...kolay gelsin..bol emzirmeli günler..dediğin gibi sloganımız ilk 6 ay sadece anne sütü :)       
                                           sevgilerimle.
Hayat güzel bir müzik eşliğinde yapılan danstır...
Yukarı Dön
duygu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
Dedektifler Odası Başkanı :)

Puanlar: 9950
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duygu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2007 Saat 01:32
Ben de 2 aylık bir anneyim. Gaz sorunu bizde de var. Çiğ sarımsak korkunç gaz yapıyor. Bir keresinde bir balık sosunda yemiştim sabaha kadar bin kere pişman oldum oğlumun çektiği acıları görünce. Süt de aynı şekilde gaz yapıyor. Onun yerine bol peynir tüketiyorum. Kalsiyum için... Onun dışında sütü artırdığını test edip onayladığım şeyler: Tahin helvası, bulgur, aşure, kayısı hoşafı, roka gibi koyu yeşil sebzeler... Dinlenmek de sütü artırıyor. Bebeğiniz uyur uyumaz siz de biraz dinlenin ki o uyanana kadar sütünüz olsun. Bol sıvı almak çok önemli 3-3,5 litre mutlaka içmek gerekiyor. Su veya meyve suyu ya da bitki çayı olarak içebilirsiniz.
Yukarı Dön
lirik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lirik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2007 Saat 14:49
ben de 3 aylık anneyim yeni üyeyim ayrıcaWinkben de sürekli araştırıyorum.süt artıran besinleri.en son humana still tee yi aldım bakalım yeni içmeye başladım.onun dışında süt ve süt ürünleri tüketiyorum.ve bol sıvı alıyorum ben de.Smile
frommoon
Yukarı Dön
HulyaE Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 56
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı HulyaE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2007 Saat 16:39

Bende bol su içiyorum, bol sıvı tüketiyorum,bitki çayları hepsini bol bol içiyorum herşey yolunda..

Belki biliyosunuzdur ben yeni öğrendim..Herşey yolunda giderken herhangi bir azalma ( sıkıntıdan, üzüntüden, kötü i gün geçirmiş olbilirsiniz vs. ) veya bebeğinizin doymadığını falan hissederseniz VİTAMALT diye bir malt içeceği var..Eczanelerde satılıyor..Çok etkili..Ben denedim gerçekten işe yarıyor..
Yukarı Dön
aliş Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 8
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aliş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2007 Saat 21:02
Merhaba Duru,
biraz geç ama hala ihtiyacın varsa,bira inanılmaz çok süt yapıyor.hem de anında sonucunu görüyosun.bizim doktorumuz haftada bir şişe içebileceğimi söyledi .bi dene istersen.light olanları yada en hafif olanını seçersen çakır keyif olmazsın:)e o kadar aydır bi şey içmedik malum:))
aliş
Yukarı Dön
duru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Yiğit ve Efe'nin Annesi"

Puanlar: 2231
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2007 Saat 15:17
 Roll teşekkür ederim Aliş.duymuştum birayı.zaten bazen canım inanılmaz derecede istiyor şöyle buz gibi.az da olsa içiyorum,nefsim körelsin dimi ama.

Yukarı Dön
nilay Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

"Maviboncuk'un Annesi..."

Puanlar: 10862
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nilay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2007 Saat 15:24
bira gerçekten çok güzel süt yapıyor,vitamalt ı denedim ama  içememiştimtadını içim kaldırmadı benim,bu arada soğan sütü arttırıyor eğer gaz yapar derseniz önce bi tuzla ovup yıkayın....
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 60>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.