Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - süt yapan yiyecekler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

süt yapan yiyecekler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1415161718 60>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1971
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bilgeakgun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ara 2007 Saat 15:12
Arkadaşlar bebeğim doğduğundan beri bu siteyi takip ediyorum fakat süt yapan yiyecekler forumunu hiç ziyaret edeceğimi düşünmemiştim,ta ki sütüm azalana kadar,doktorumuz 2 aylık bebeğimin kilosunu az bulup mama verdiğinde üzüntüm sanki vicdan azabına dönüştü,neden sütümü koruyamadım diye, daha sonra arkadaşların yazdıklarını tek tek okudum ve uygulaması kolay olanları bir liste yaptım,hergün
1 br ballı süt
1 br kayısı kompostosu
1 br rezene çayı
1 br maya karıştırılmış meyve suyu
3 br still tea
2 lt su içtim ve şuan çok şükür ki sütüm bebeğime yetiyor,belki bu yazdıklarımın ortak noktası sıvı alımı,sadece su içince de olur diyenler olacak ama denemekte fayda var,annem soğan bulgur tahin helvası ye dediğinde ona hep kızmıştım,bunlar susatan şeyler o yüzden süt yapıyor diye,ama şimdi duyduğum ne varsa yiyip içiyorum arkadaşlar,belki bi sonuç verir diye,ama yine işin özünde inanmak ve istemek var,doktor mama verdiğinde inatla vermeyerek sütümü artırmaya çalıştım,1 hafta içinde bebeğim 400 gr almış ve ben çok mutluyum arkadaşlar,hepinize bol sütlü sağlıklı günler diliyorum,foruma tecrübelerini yazan bütün annelere çok teşekkür ederim.

Düzenleyen duygu - 16 Şub 2008 Saat 08:46
Yukarı Dön
emiralp Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 804
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emiralp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ara 2007 Saat 15:36
DİLEĞİM BÜTÜN ANNELERİN BOL SÜTÜNÜN OLMASI.BENDE NACİZANE ÖNERİMİ YAZAYIM.HATTA ŞİMDİ YAPTIM İÇİYORUM.KURU KAYISIDAN YAPILAN HOŞAF GERÇEKTEN İŞE YARIYOR.BİDE BENDE YEDİĞİM ZAMAN SÜPER SÜT OLUYOR.SÜTÜN İÇİNE KREMALI BÜSKİVİ KOYUP YİYORUM.ÇOK SEVİYORUM.HER SABAH YERİM.BENDE SÜT YAPTI SİZDE Bİ DENEYİN.
SEVGİLERClown
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yasemin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Oca 2008 Saat 18:35
benim kiz 19 aylik ama artik birakiyor sanirsam emmesini cok istiyom ama yok birakacak gibi süt yapan yiyecekler yemedim ben hic ne varsa yedimmasallah hala sütüm varama kizim aksam almadi

Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatoş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Oca 2008 Saat 23:38
Orjinalini yazan: yasemin yasemin Yazdı:

benim kiz 19 aylik ama artik birakiyor sanirsam emmesini cok istiyom ama yok birakacak gibi süt yapan yiyecekler yemedim ben hic ne varsa yedimmasallah hala sütüm varama kizim aksam almadi
Kız maşallah daha ne olsun, şimdiden sonra bıraksa bile bir şey olmaz merak etme sen Smile
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Oca 2008 Saat 23:48
ayy canım 2 yaşa kadar diyodun Disapproveolsun kzı emdi yeterince yeter zaten bide bıraktırma derdi var..belki geçicidirTongue
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 100
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı KEREMIM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2008 Saat 23:23
Bence sut yapan yiyeceklerden ziyade sanirim sut yapan anne var....yani bence sutun yemekle cokta ilgisi yok...tabiki dengeli beslenmek gerekiyor....hic birsey yememekten bahsetmiyorum....bence tek sey sivi almak....sanirim sut yapan yiyecek yerine, sivi icmemizi saglayan yiyecekler var....benim dogumdan sonraki ilk gunlerimde inanilmaz sutum vardi....hic bitmiycek diye dusunuyordum...ama oglum 3.5 aylikken  sutumun neredeyse bittigini farkettim...nedenimi ...aslinda bircok neden olabilir....sivi alimim gene ayniydi fakat herzamankinden cok terliyordum belki bu suyun vucuduma yetmemesini sagliyordu....babamin ciddi bir rahatsizligi oldugunu ogrendik...bu arada oglum cok zorladi bizi...kolik ve reflumuz vardi...bazen 72 saatte 2 saat uyumuyordum.....onun icin anneler mutlaka dinlenin....bunu soyluyorum ama benim gibi yalniz annelerin nerde dedigini duyuyorum....sutum azaldiginda herkezin sut yapan yiyecekler tavsiyesini uyarak neredeyse 3 tabak kisir...haftada 1.5 kilo tahin helvasi...hatta maya bile ictim:( ve buna benzer bir cok yiyecegi yedim....sonucmu ....sonuc sadece bana dogumdan sonra aldigim 7kilo ile geri dondu....simdi dogum sonrasi kilomu bile arar oldum....cunku ozaman dogum oncesi kilomdan sadece 10kilo fazlam vardi vermesi kolaydi....yani kisacasi annelere tavsiyem sut yapan yiyecek diye birsey olmadigini anladim....sadece dinlenin, suyu bol icin,stresten uzak durun ve dengeli beslenin...birde her kadinin farkli bunyelere sahip oldugunu unutmayin....eger sut azaldiysa kendinize stres yapmayin....vucudunuz bu kadar sut uretebiliyoru kabul etmek gerekiyor...aksi halde benim mama firmalarina yetecek kadar sutum olurdu inanain... simdi oglum mamayla besleniyor ve gelisiminde hicbir problem yok....ek gidalarada basladik 4aylikken ...

Düzenleyen KEREMIM - 17 Oca 2008 Saat 23:27
Omrum
Yukarı Dön
miss hugolina Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 9455
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı miss hugolina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2008 Saat 10:04
Orjinalini yazan: KEREMIM KEREMIM Yazdı:

Bence sut yapan yiyeceklerden ziyade sanirim sut yapan anne var....yani bence sutun yemekle cokta ilgisi yok...tabiki dengeli beslenmek gerekiyor....hic birsey yememekten bahsetmiyorum....bence tek sey sivi almak....sanirim sut yapan yiyecek yerine, sivi icmemizi saglayan yiyecekler var....benim dogumdan sonraki ilk gunlerimde inanilmaz sutum vardi....hic bitmiycek diye dusunuyordum...ama oglum 3.5 aylikken  sutumun neredeyse bittigini farkettim...nedenimi ...aslinda bircok neden olabilir....sivi alimim gene ayniydi fakat herzamankinden cok terliyordum belki bu suyun vucuduma yetmemesini sagliyordu....babamin ciddi bir rahatsizligi oldugunu ogrendik...bu arada oglum cok zorladi bizi...kolik ve reflumuz vardi...bazen 72 saatte 2 saat uyumuyordum.....onun icin anneler mutlaka dinlenin....bunu soyluyorum ama benim gibi yalniz annelerin nerde dedigini duyuyorum....sutum azaldiginda herkezin sut yapan yiyecekler tavsiyesini uyarak neredeyse 3 tabak kisir...haftada 1.5 kilo tahin helvasi...hatta maya bile ictim:( ve buna benzer bir cok yiyecegi yedim....sonucmu ....sonuc sadece bana dogumdan sonra aldigim 7kilo ile geri dondu....simdi dogum sonrasi kilomu bile arar oldum....cunku ozaman dogum oncesi kilomdan sadece 10kilo fazlam vardi vermesi kolaydi....yani kisacasi annelere tavsiyem sut yapan yiyecek diye birsey olmadigini anladim....sadece dinlenin, suyu bol icin,stresten uzak durun ve dengeli beslenin...birde her kadinin farkli bunyelere sahip oldugunu unutmayin....eger sut azaldiysa kendinize stres yapmayin....vucudunuz bu kadar sut uretebiliyoru kabul etmek gerekiyor...aksi halde benim mama firmalarina yetecek kadar sutum olurdu inanain... simdi oglum mamayla besleniyor ve gelisiminde hicbir problem yok....ek gidalarada basladik 4aylikken ...

Merhaba Ömür...Sana katılıyorum,süt yapan yiyecekler diye bir şey yok.Bende çok şey denedim,denediklerim bana kilo olarak geri döndüLOLDengeli beslenmek lazım,hergün süt,peynir,yoğurt tüketilmeli makul ölçülerde  su bol bol içmek gerekiyor sütün %70 su zaten.Ve gerçekten en önemli faktör STRES VE STRESTEN UZAK DURMAK GEREKİYOR!!!ben üzüldüğüm,stres yaşadığım  zaman sütüm azalıyor.5 gün gelmediği zamanlar bile oluyor.Uyumakta lazım ama malesef bunu yapamıyorum boş zaman olunca hemen ev işlerine dalıyoruz.Clown
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 100
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı KEREMIM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2008 Saat 15:11
evet sunacumen sana katiliyorum...malesef anneler keske izole bi ortamda cocuklarini buyutebilseler....hayat devam ediyo ve her yere malesef kadinlar kosturuyor....ev  isi..yemek...is....buyuk cocuklar...alisveris..vb...degilmi....herkez sutlu annelere ogutler veriyor aman sunu yapma bosver dinlen aman olsun o oyle kalsin dinlen...ama sonucta onu saat gece birdede olsa anneler yapiyor malesef....dinlenmek icin vakit kalmiyor....birde annelere tavsiye ediyorum....bir pompa edinip...emzirdikten sonra mutlaka sutlerini sagip saklasinlar....cunku bunlar sonra cok islerine yarayacak....ek gidalara basladiklarinda kasik mamalarini bu sutlerle yapabilirler...ben keske sutumun o bollugunda yapsaymisim...keske zmani geri dondurebilsem.....
Omrum
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1415161718 60>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.