Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - süt yapan yiyecekler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

süt yapan yiyecekler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1213141516 60>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 100
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı KEREMIM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2007 Saat 17:21
benimde basta o gordugun bayan gibiydi acikken surekli damliyordu...dusu emdikten sonra alirdimki genede bir suru akardi....su an benim oglum istikrarli emmiyo neden bilmiyorum....bazen satte bir 20 ml. bazen 3 saatte 90 ml iciyo....sanirim meme duzeninde gidiyo....bende senin gibi miziklandikca meme veriyordum...isin kotu tarafi simdi oglum beni emmiyo artik...ben 10 gun once adet oldum ogunden beri beni emmiyo....doktor onunla alakasi yoktur dedi ama....bilmiyorum bi anda kesti ne gece ne gunduz emiyor....bazen uykusunda alip emziriyorum onu bile farkedip uyanip agliyo....sadece bir kac kez uykusunda emdi onunda yarim saat emdi cok sevinmistim....ama sonrasi gene hayal kirikligi....artik pompayla sagip veriyorum yetmedigi yerde mama veriyorum su an %70 sut %30 mama gidiyo....insallah bu oran kotu yonde degismez...oglumun kilosu cok iyi....su zna 4 aylik 7200....ki son ay nerdeyse baya dustu...ilk iki ay birer bucuk kilo aldi...sonra bir kilo aldi simdi malesef dustu...ben sutumun yetmemesine bagliyorum.....allah butun bebislerin riskini versin dua ediyorum...
Omrum
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı KEREMIM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2007 Saat 17:23
rrezeneyi bende iciyodum ama doktorumuz kafein var icme dediConfused ben genede bi sure icmistim ....gaz sorunu icin ...ama gene basliyim olmazsa...
Omrum
Yukarı Dön
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 708
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı poyraz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2007 Saat 17:44
amin canım annelik işte insan yavrusunun sağlıklı büyümesi için herşeyden fadekarlık ediyo.canını sıkma sen herşeyin başı moral inşallah sütün çoğalırda mamayı kesersiniz .Clown
http://b1.lilypie.com/NgFWp2/.png[/IMG][/URL]
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duygu07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2007 Saat 22:46

kıslar süt yapan yiyecekler haricinde yazdıklarınızı okudum da size ufak tavsiyelerim olacak nacizene.

Her emzirmeden önce küçüçük sıcak duş alın ve göğüslerinizin alt tarafından suyu bolca dökün. hemen şişlik hissedeceksiniz.

Dinlenmek en güzel ilaçtır ve bebeğiniz dinlenirken siz de ayaklarınızı uzatıp dinleniverin.

Emzirirken ılık süt tüketin diğer emzirmeye hazırlık için.

Pompa ile göğsünüzde kalan 10 cc süt bile olsa az emdiğini hissederseniz mutlaka boşaltın ki prolaktin fazla salgılansın.

Emzirmeden önce saçma gelebilir ama ben denedim oluyor göğüslerinizi azcık sallayın. Uyguladım işe yarıyor. Böylece bebeğiniz baştan gelmeyen süt için sizle mücadeleye girmez.

İlk aylarda 3 ay diyebilirim malt içeceklerinden bolca tüketin. Özel olanlar haricinde çoğu enerji içeceği de malt içeriyor.

Emzirirken bebeğinize aferin kızımaaaa deyin veya bir şarkı  söyleyin o şarkıyı hem emzirmede tekrarlayın. Ben mini mini bir kuş şarkısını ve benim annem güzel annem şarkısını söylüyorum

Emzirme süresi uzun sürüyorsa mutlaka bir emzirme yastığı edinin belinizin sağlığı da çok önemli.

Yukarıdakiler tamamen benim denediğim yöntemlerdir. Paylaşmak istedim umarım faydası olur.
Bu konuda çok ama çok araştırma yaptım ben. kızım 4. ayda bağrıma vura vura emmeyi reddetmeye çalışsa da şu an emme zamanını anladığında çıldırıveriyor. Yani sonuç güzel arkadaşlar. Daha önce yazdığım karışımı da halen kullanıyorum.
sevgiler.
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı KEREMIM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2007 Saat 23:27

arkadaslar tek basina pompa bir sure sonra sutu azaltiyor diyorlar....bu konuda bilgisi olan varmi...ben su an o durumdayimda...bu arada bilgiler icin tesekkurler koaka..Smile

Omrum
Yukarı Dön
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı poyraz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2007 Saat 23:45

Duygu çok sağol bilgilerini paylaştığın için verdiğin tarifide en yakın zamanda yapıp içicemClown

Yukarı Dön
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı poyraz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2007 Saat 23:53
Orjinalini yazan: KEREMIM KEREMIM Yazdı:

arkadaslar tek basina pompa bir sure sonra sutu azaltiyor diyorlar....bu konuda bilgisi olan varmi...ben su an o durumdayimda...bu arada bilgiler icin tesekkurler koaka..Smile

bebek emdikçe süt çoğalır emmezsede biter diye biliyorum.pompa bu süreyi ne kadar uzatır bilmiyorum ama deneyenler vardır mutlaka.sen yinede herşeyi dene sütünün gelmesi için bugün bir kalıp helvayı bir oturuşta yedim dana gibi olucam yakında süt bahane helva şahaneydi vallaLOL
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı KEREMIM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ara 2007 Saat 00:41
sana katiliyorum valla...helva sahane....ben hafrada 1.5 kilo tuketiyom....sonra veririz napalim
Omrum
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1213141516 60>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.