Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - süt yapan yiyecekler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

süt yapan yiyecekler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1314151617 60>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 16849
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatoş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ara 2007 Saat 00:46
Orjinalini yazan: KEREMIM KEREMIM Yazdı:

arkadaslar tek basina pompa bir sure sonra sutu azaltiyor diyorlar....bu konuda bilgisi olan varmi...ben su an o durumdayimda...bu arada bilgiler icin tesekkurler koaka..Smile

evet canım, sadece pompa ilew tek basşına olmaz, ayrıca emzirmende gerek Smile
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duygu07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ara 2007 Saat 01:05
Orjinalini yazan: poyraz poyraz Yazdı:

Duygu çok sağol bilgilerini paylaştığın için verdiğin tarifide en yakın zamanda yapıp içicemClown

rica ederim canım ben şu anda içiyorum yan etkilerini yazmamıştım onu da yazayım sonra görürsün umarım. sende gaz yapıyor ama bebişe geçmiyor.
Yukarı Dön
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 708
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı poyraz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ara 2007 Saat 01:16
ah o gaz yokmu doğumdan beri başım dertteLOL
http://b1.lilypie.com/NgFWp2/.png[/IMG][/URL]
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 100
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı KEREMIM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ara 2007 Saat 04:34
beyefendi emmiyoki....15 gundur ugrasuiyorum.....
Omrum
Yukarı Dön
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı poyraz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ara 2007 Saat 16:02
Orjinalini yazan: KEREMIM KEREMIM Yazdı:

beyefendi emmiyoki....15 gundur ugrasuiyorum.....

azına dahi almıyomu yoksa alıyoda gelmiyince bırakıyomu.%70 anne sütüyle besleyebiliyorum demişsin demekki geliyo en azından sağınca süt çıkıyo.ben yine sölüyorum biberonun rahatlığına alışınca memeyide kesermiş.biberonun deliğine dikkat çok rahat alıyosa meme emmek zor gelir.,Ay ne bilim valla üzüldüm biraz daha deneUnhappy.süt varken emmemesi çok kötü, hani hiç gelmezse yapacak bişey yok tabi.
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 100
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı KEREMIM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ara 2007 Saat 21:46
agzina hic almiyo....memeyi verecegimi anlayinca cigliklarla agliyo....zorluyorum ama nafile...iyice hircinlasip almiyo....biberonun emzigi ilk numara...yani cok kolay geliyo tabi biberon....sutum ilk gunlerde okadar coktuki gunde 3 pet degistiriyordum simdi sagdigimda 40-50 ml anca geliyo....ben evde oldugum icin sik sagmaya calisiyorum ama bey efendi izin vermiyo...gene 3 saati buluyo malesef....ama yilmadan sagiyorum hatta geceleri bile uyanip sagiyorum....bakalim ne kadar boyle gelir sutum....sadece pompaylada bir sure sonra azaliyor diyorlar....benim oglum cok problemli ....kolik...reflu...simdide bu cikti...dort aylik bir gun daha amanda oglum var bi seveyim oyniyim deyip oturdugumuz gunu hatirlamiyoruz esimle....4 ay 4 yil gibi geldi....simdide bu sorun...hala once memeyi veriyorum emmeyince pompa yapip diger emzirme donemin de emmesse onu veriyorum....oyle moral bozucuki... neyse bunada sukur diyorum...bi damla kalana kadar sagip verecem artik....
Omrum
Yukarı Dön
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı poyraz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2007 Saat 17:34
allah sana sabır ve kolaylık versin canım düzelir herşeyi inş.atlatırsın bunları bizde bakalım daha neler yaşıcaz.Anne olmak kolay değil işte anamın kıymetini şimdi anlıyorum.allah sağlık versinde gerisi zamanla geçer inş.Clown
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duygu07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2007 Saat 17:29
Kızlar bir yazı buldum bu konuyla ilgili umarım yardımı olur.

Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

İki aylık çiçeği burnunda bir anne olarak, iki aydır yapmış olduğum araştırmalar ve bizzat denemelerim sonucu anne sütünü arttıran yiyecek ve içeceklerin listesini çıkartım...

1-Çaylar

2- Yiyecekler

• Haşlanmış mısır
  • Borulce
  • Soğan
  • Bulgur
  • Pişmaniye
  • Tahin helvası
  • Taze Bezelye
  • Çekirdek
  • Taze Fasulye
  • Tel Kadayıf
  • Sütlü Tatlı
  • Nar
  • Semizotu (Sütün kalitesini de arttırır.)

3-İçecekler

• Vitamalt
  • Kefir
  • Meyva Suları
  • Dut Pekmezi
  • Vişne kompostosu
  • Kayısı Hoşafı
  • Kuru maya (sulandırılıp içilecek)
  • Dolmalık fıstık (8-10 tane ılık şekerli suda bir gece bekletilip suyuyla beraber içilir)

4- Baharatlar

• Kimyon
  • Çörekotu

NOT: Altı çizili olanlar tarafımdan denenmiş onaylanmıştır.İtalik yazılanlar aynı zamanda gaz probleminede iyi gelir.

5-Düzenli yemek, uyku ve huzur

Bütün bu gıdaların yanında en önemlisi düzenli yemek, uyku ve huzur, mutluluk :) bide sütüm azmı çokmu,gittimi geldimi diye çok fazla uğraşmamak .(zaten sütün olmaması çok nadir görülen bir durumdur ancak meme dokusunun zedelenmesi veya yokluğu durumunda söz konusudur. Her kadının bebeğine 6 ay yetecek süt üretimi olur, kendisi kurcalayıp düşürmezse)

Tüm bu yiyecekler anne sütünü belki psikolojik belki bi şekilde arttırıyor ama eğer bu artan sütünüzü bebeğiniz iyice tüketemez memede kalırsa,memede süt bitmediği için yeni süt yapımı için yeterli horman beyne ulaşmayacağından sütünüz artmayabilir, hatta azalabilir.(benim öyle olmuştu) Bunun için bebek emdikten sonra memeyi iyice sağın hiç süt kalmayacak şekilde.Bu sağdığınız sütleri derin dondurucuda bekletin bebek ek gıdaya geçince kahvaltılarına katarsınız.Hemde sağdıkça sütünüzde bariz artar.Ne kadar süt talebi o kadar süt arzı. Benim gördüğüm sağmak tüm bu yiyeceklerden daha fazla anne sütünü artırıyor. Bence düzenli bitki çayı(yukarıdakilerden) baharat ile destekleyip bolbol sağarsanız sütünüz artar azalmaz.

Birde Bebeğinize sevgiyle bakmak,onu okşamak, öpmek, koklamak sonra emzirmek boş memeyi bile dolduruyor. Onun rızkı zaten belli siz ne yeseniz içsenizde Onun için tesbit edilmiş süt mutlaka gelecek.Zaten süt olayı beyindek bi hormandan kaynaklanıyor bunun içinde hormanları en iyi moral,neşe,dinlenme,uyku,ılık duş harekete geçirir.

Sonuç olarak bir anne olarak nacizane tavsiyem; bitki çaylarınızı için, iyi dinlenin,sütünüzü sağın, neşeli olun, bebeğinizi bol bol sevin, sütüm yeterli diye düşünün sütünüz bol,tosununuz hayırlı olsun :)

rehnuma.blogcu.com sitesinden alınmıştır.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1314151617 60>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.