Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - süt yapan yiyecekler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

süt yapan yiyecekler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1516171819 60>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
puppy_love Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı puppy_love Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2008 Saat 15:19
Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim ve 1 haftalık bebeğim var 2. çocuğum
ilk kızımda ben koca bir kase şekerli yoğurt yemeden yattığımda göğüslerim bomboş olurdu yiyip yattığım geceler sütüm yatağa geçerdi acırdım yoğurdumu yedikten sonra bir tane kırmızı turp yer öle yatardım benim hergece yaptığım rutin işlerden olmuştu bunları yemek ailedekiler yoğurdunu turbunu yemeyi unutmadın dimi diye dalga geçerlerdi
ama yemediğimde gerçekten göğsümde dolmuyordu
şimdiki bebeğim gazlı kızımda gaz problemi yaşamamıştım rahat rahat yiyodum yoğurt ve turbu o yüzden oğlumda cesaret edemiyorum ama en azından bebeği gaz problemi yaşamayan anneler mutlaka denesinlerThumbs%20Up
Yukarı Dön
HaYaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Gece Bekçisi

Puanlar: 3525
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı HaYaL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2008 Saat 02:40
Orjinalini yazan: puppy_love puppy_love Yazdı:

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim ve 1 haftalık bebeğim var 2. çocuğum
ilk kızımda ben koca bir kase şekerli yoğurt yemeden yattığımda göğüslerim bomboş olurdu yiyip yattığım geceler sütüm yatağa geçerdi acırdım yoğurdumu yedikten sonra bir tane kırmızı turp yer öle yatardım benim hergece yaptığım rutin işlerden olmuştu bunları yemek ailedekiler yoğurdunu turbunu yemeyi unutmadın dimi diye dalga geçerlerdi
ama yemediğimde gerçekten göğsümde dolmuyordu
şimdiki bebeğim gazlı kızımda gaz problemi yaşamamıştım rahat rahat yiyodum yoğurt ve turbu o yüzden oğlumda cesaret edemiyorum ama en azından bebeği gaz problemi yaşamayan anneler mutlaka denesinlerThumbs%20Up

sütüm okadar azaldı yavrum okadar aç kalıyorki artık gazı düşünmeyip her duyduğumu deniyorum. bunlarıda deneyeceğim. turpu sademi yitodun meyve gibi yani???
Yukarı Dön
mine Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3462
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mine Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2008 Saat 22:49

merhaba ben yeni katıldım aranıza 9 aylık bir kızım var hayalcim bebeğinin aç kaldığını düşünme anne sütü çabuk sindirildiği için bebekler sık sık emmek istiyor kilo alımı normalse hiç dert etme ve sakın mama vermek gibi bir hataya düşme her bünye farklı sanırım banada karaciğer çok süt yapıyor ciğer yediğim günler sütümü sağmak zorunda bile kalıyorum birde bunu dene istersen

<a href="http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&title=program-icin-mail-atalim-arkadaslar-lutfen">http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&tit
Yukarı Dön
HaYaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Gece Bekçisi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı HaYaL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2008 Saat 01:26
Orjinalini yazan: mine mine Yazdı:

merhaba ben yeni katıldım aranıza 9 aylık bir kızım var hayalcim bebeğinin aç kaldığını düşünme anne sütü çabuk sindirildiği için bebekler sık sık emmek istiyor kilo alımı normalse hiç dert etme ve sakın mama vermek gibi bir hataya düşme her bünye farklı sanırım banada karaciğer çok süt yapıyor ciğer yediğim günler sütümü sağmak zorunda bile kalıyorum birde bunu dene istersen

canım öncelikle hoşgeldin aramıza. o bahsettiğin hataya düştüm ne yazıkki oğluma mama vermek zorunda kaldım. çünkü sütüm gerçekten yok denecek kadar az. pompayla bile gelmiyo malesef. yavrum ancak mamayı yiyince uyuyo. azar azar günde 2 bazen 3 defa veriyorum bende. ciğer derken ne ciğeri yiyorsun öğrenebilirmiyim. kuzumu danamı acaba.
Yukarı Dön
mine Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3462
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mine Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2008 Saat 13:17
merhaba hayal tavuk ciğeri yiyorum  ben dana ve kuzu ciğeri çok kuru geliyordu onları yiyemedim aslında hiç sevmiyorum ama ne yaparsın kızım için katlanıyorum çocuğun emdikçe sütünde artar inşallah anne sütü çok önemli bilirsin benim doğumdan sonra üç gün sütüm gelmemişti doktora danıştım çocuk 4 gün durabilir sakın mama verme dedi çok zor geçti o üç gün bebeğim ağladıkça bende ağladım ama şimdi o kadar rahatki içim iyiki vermemişim mama bebek birkez bile içse anne sütünü almıyormuş haliyle emmeyincede annenin sütü azalıyor belki haddim değil ama bir an önce doktoruna danış derim ben yusuf barana sağlıklı bir ömür dilerim
<a href="http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&title=program-icin-mail-atalim-arkadaslar-lutfen">http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&tit
Yukarı Dön
melihakarakus Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 25
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı melihakarakus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2008 Saat 14:24
merhabalar ben 39 günlük anneyim yazılanlara göz atıyorumki sütüm azalmasın şimdilik herşey yolunda
Yukarı Dön
HaYaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Gece Bekçisi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı HaYaL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mar 2008 Saat 02:13
Orjinalini yazan: mine mine Yazdı:

merhaba hayal tavuk ciğeri yiyorum  ben dana ve kuzu ciğeri çok kuru geliyordu onları yiyemedim aslında hiç sevmiyorum ama ne yaparsın kızım için katlanıyorum çocuğun emdikçe sütünde artar inşallah anne sütü çok önemli bilirsin benim doğumdan sonra üç gün sütüm gelmemişti doktora danıştım çocuk 4 gün durabilir sakın mama verme dedi çok zor geçti o üç gün bebeğim ağladıkça bende ağladım ama şimdi o kadar rahatki içim iyiki vermemişim mama bebek birkez bile içse anne sütünü almıyormuş haliyle emmeyincede annenin sütü azalıyor belki haddim değil ama bir an önce doktoruna danış derim ben yusuf barana sağlıklı bir ömür dilerim

benimde sütüm uzun süre gelmedi. ilk gün hastanede tanıdık bir hemşire sezeryanda süt gelmez siz mama verin bu çocuğa dedi bizde verdik.arkasıda geldi malesefDisapprove yavrum benide emiyo gerçi boş bile olsa bitürlü ayrılmak istemiyo çok şükür bende her istediğinde veriyorum damla damla bile olsa faydası olur diye.
Yukarı Dön
defne1 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 15
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı defne1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nis 2008 Saat 22:15

benim bebeğim 36 haftalık doğdu kilosu düşük olduğu için doktor önerisi ile anne sütü ve  günde 30cc mama verdim. Şimdi bebeğim 2,5 aylık oldu son on gündür mama almıyor. Daha doğrusu biberonu almıyor. Yani mama aldı diye anne sütünü bırakmadı bebeğim. Anne sütünü artırdığını düşündüğüm şeyler tahin helvası, süt, elma veya elmasuyu (günde en az 3 elma) ve 3 bardak rezene çayı.ben hergün bu saydıklarımı tüketiyorum ve şimdilik sütümün yeterli olduğunu düşünüyorum

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1516171819 60>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.