Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Uyku
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - uykuya dalamama
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumuykuya dalamama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Konu: uykuya dalamama
    Gönderim Zamanı: 16 Mar 2009 Saat 14:57
Çocuklar erişkinler gibi, uykusuz kalıpda göz altları morarmaz. Onlar uykuları geldiği anda, "diskotekte" olsalar bile uyurlar. Çalışan annelerde maalesef, bu problemler çok oluyor. Bir yandan anne kıyamıyor, bütün gün çalışmış, çocuktan uzak kalmış, çocuğu ile vakit geçirmek istiyor, Gündüz bakanlar çok uyutuyorlar, çocuk annesini özlemiş biraz daha onunla kalmak istiyor...Velhasıl, görünüşte istenmeyen, ama içten içe istenen bir durum oluşuyor. Bunları sizler halledeceksiniz. İlaçlara güvenmeyin.

Düzenleyen Dr. Kadir Tuğcu - 16 Mar 2009 Saat 14:58
Yukarı Dön
Liiiz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 334
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mar 2009 Saat 09:24
Doktor bey benim sorumda aynı içerikli.
20 aylık Oğlum uyumayı çok seviyor aslında ama uyutabilirsem tabiki. Çalışan bir anneyim. Sabahları çok geç kalkıyor ( uyandırmayı deniyoruz gidip gidip yatıyor ) öğleden sonrada en az iki saat uyuyor. Ben geceleri uyutmak için büyük çaba sarfediyorum. çocuk elimden tutup tutup oynamak istiyor. gece 1-2 gibi ancak uyutabiliyorum. Benim için uyutmak işkence....
Hafta sonunda öğleden sonra uyutmadım. sabah 10 da uyandı gece 11 de ancak uyudu. İşin ilginç yanı yine ben uyutamadım dedesi uyuttu. Her yolu denemeye çalışıyorum. olmuyor.
 Bir defasında neden geceleri uyumuyorsun diye sorulduğunda, ama anne addaaaa demiş. Sabah kalktığında beni göremeyeceği korkusundan uyumuyor olabilirmi ?
 Bahsettiğiniz ilaç benimde işime yarar mı? Ne yapmalıyım?

Cennet Kokulum
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mar 2009 Saat 12:22
Uyumak için size ihtiyacı yok, merak etmeyin, uykusu geldiğinde "diskotekte" bile uyur. Düzen altına almak için, 5 gün Sipraktin şurup, akşam yemeğinden önce yarım ölçek verin..5. gün sonunda ilacı kestiğinizde ilaç alıyormuş gibi uyuduğunu göreceksiniz.
Yukarı Dön
meral75 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 175
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mar 2009 Saat 15:00
su an calismiyorum annelik iznindeyim.. mutlaka farklidir ama benim oglan hem zayif hem göz alti kara kara bana uykusunu alamiyo gibi geliyo gece ve gündüz toplam anca 10 saat uyuyor sizce nasil doktor bey?

Düzenleyen meral75 - 14 Mar 2009 Saat 15:01
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mar 2009 Saat 09:11
Her bebeğin uyku süresi ve ihtiyacı farklıdır. Kesin çalışan bir annesiniz.
Yukarı Dön
meral75 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mar 2009 Saat 16:50
doktor bey.. bazen 4saat gectikden sonra öglen uykusu icin sütünü icip hemen uyuyo, bazende 5 -6 saat sonra cok zor uyutuyorum acaba ben uyku vaktinimi geciriyorum, varmi gercekden böyle bisey? 2.sorumda; mutlaka her cocukda farklidir ama bana 16 aylik bi bebek kac saat uyanik durabilir bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim tekrar tesekkür ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mar 2009 Saat 12:40
Fazla kafanıza takmayın, başı öne düşer gibi olduğunda, götürün odasına yatırın, 2-3 gece ağlar alışır. Yoksa daha çooook başınıza ekşir.
Yukarı Dön
meral75 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mar 2009 Saat 16:26
merhaba doktor bey,
 oglum 15 aylik uykusu olsada yatip uyumuyo Unhappy1 saat sürüyo bazen hatta daha fazla esniyo gözünü ovuyo ter döküyo saga sola döne döne kucagimda uyuyo yatagindada uyumuyor..dogdugundan beri zaten sürekli uyunan aglayarak uyuyan bi bebek ve 2 3 satte bi uyaniyo.. odasi sicak degil cok karanlikda degil napcami bilemiyorum sizce bunlar normalmi yapmam gereken bi sey varmi? artik gece uyku düzenim benimde bozulduTongue bilgileriniz icin tesekkür ederim saygilar Smile

Düzenleyen meral75 - 10 Mar 2009 Saat 16:28
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.