Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - hamilelikte böbrek taşı düşürme!!!!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuhamilelikte böbrek taşı düşürme!!!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
edis13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 245
Mesajın Direkt Linki Konu: hamilelikte böbrek taşı düşürme!!!!!
    Gönderim Zamanı: 13 Mar 2009 Saat 14:37
Cry merhaba kızlar kız kardeşim 6 aylık hamile ve sağ böbreğinde 1 cm.lik bi taş varmış sancılarla doktora gittiğinde farketmişler taş kanala girmiş fakat düşemiyor hamile olduğundan dolayı tedavi olamıyor sancılarla berbat durumda acaba doğal yollarla düşürebilr mi bildiğiniz alternatif bi metod biliyomusunuz   Cry
Yukarı Dön
zeynep Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

canım oğlum Mehmet Efe'm

Puanlar: 9759
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mar 2009 Saat 14:42
canım çok geçmiş olsun netten bir araştırmak lazım bulursam burayada kopyalarım hemen
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mar 2009 Saat 15:58
öncelikle çok geçmiş olsun.. bu gibi durumlada bol su içmek faydalı diye biliyorum.. aman dikkat et çevrenden duyduğun herşeyi uygulama sakın. doktorlara muhakkak danış. belki kadir beye sorabilirsin, bilgisi vardır eminim
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Puanlar: 4345
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2009 Saat 15:12
Burayı yeni gördüm...
Bende hamileliğimde böbrek taşı sancısı çektim.Çokkkkkkkkkkkkkkkk fenadır bilirim.Offfff düşündükçe kötü oluyorum.Doğal yöntem;su...Bol bol su tüketmeli....
ben hamileliğimde müthiş mide yanmam oluyordu ,öyleki yanmayı sırtımda ve böbreklerimde hissediyordum.Ve diğer yandan ağrı yapıyordu...Doktorum hamilelikteki mide manması sandı şurup verdi.Günlerce şurup kullandım,geçmedi.hastahaneye yattım 10 gün ve dahiliye doktorunada göründüm.Doktorun beni gördüğü an ağrılarım taş ağrılarım vardı zaten.Yandan böbreklerime elini yumruk yapıp bi vurduAngryDelüüüüüüüüüüüüüüü anam ben bi "ayyyyyyyyyyyyyyLOLLOLLOLLOL"diye bağırdım doktor taş dedi hemen.ve ultrasona girdim.Tahmininde yanılmadı taş çıktı....
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2009 Saat 15:17
Ağrı o kadar kötü ki kendimi yerlere atmak istiyordum....Ve en kötüsü hamilesin ve ilaç kullanamıyordun...Ağrılarımın çok şidletli olduğunda kadın doğum doktorum iğne yapıyordu bana.Ama dediğim gibi çokkkkkk şiddetlendiğinde.

Benim taş problemim "bi gün turşu suyu içtim" ve tabi hararet bastırdı üstüne su içtim bol bol .Sanırım o çok su içmemle yerinde oynadı,öyle başladı ağrılarım.Daha evvel yoktu ağrım.10 gün hastahanede 1 hafta evde yattım.Sonra kendi kendine kayboldu ağrı.Düşürdüm o ara sanırım....

Dilerim kardeşinizde en yakın zamanda düşürür yoksa çok zor günler geçirecek.Çektiğim için o ağrıları anlayabiliyorum.Allah yardımcınız olsun...
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2009 Saat 15:19

Ağrı başlayınca müthiş bi susuzluk alıyordu beni çünkü içim yanıyordu.Ve mide bulantısıda yapıyordu...

İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
edis13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 245
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 May 2009 Saat 12:40
teşekkürler yeşim aynen anlattığın gibi bi durum insan yaşamayınca bilmiyomuş ,cok kötüydü sancılar doğum sancısını da başlatıyordu ,onun tedaviside dahil oldu korkunç günlerdi ama müjdeli haberi vereyiim düşürdü ,şimdi inşallah sağ salim bebeğini kucağına alacağı günü bekliyor.1 cm lik bi taştı kendiliğinden düşmesi imkansız dedi doktor ,önerilen herşeyi yaptık(bebeğe zarar vermeyecek olanları)avokado yaprağı,mısır püskülü,neler neler en son kayseride yetişen gilaburu diye bi bitki varmış onu önerdiler 15 günlük kürün sonunda düşürdü.Allah kimseye yaşatmasın,ilgilendiğin için sağol.Anneler gününü de kutluyorum öptümm
Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 May 2009 Saat 11:32
Orjinalini yazan: edis13 edis13 Yazdı:

teşekkürler yeşim aynen anlattığın gibi bi durum insan yaşamayınca bilmiyomuş ,cok kötüydü sancılar doğum sancısını da başlatıyordu ,onun tedaviside dahil oldu korkunç günlerdi ama müjdeli haberi vereyiim düşürdü ,şimdi inşallah sağ salim bebeğini kucağına alacağı günü bekliyor.1 cm lik bi taştı kendiliğinden düşmesi imkansız dedi doktor ,önerilen herşeyi yaptık(bebeğe zarar vermeyecek olanları)avokado yaprağı,mısır püskülü,neler neler en son kayseride yetişen gilaburu diye bi bitki varmış onu önerdiler 15 günlük kürün sonunda düşürdü.Allah kimseye yaşatmasın,ilgilendiğin için sağol.Anneler gününü de kutluyorum öptümm
Haber verdiğin için teşekkürler canım,merak etmiştim...Çünkü ağrıların ne kadar kötü olduğunu biliyorum.Ben ot falan kullanmadımda peynir şırası (hani hazır peynirlerin suyu varya) bile içtim....Olmadı kayınvalidem sırf benim için evde peynir yaptı suyunu bana içirdiLOLLOLLOLıyyyyyyyy iğrençti.Ama şifa diye ne verirseler içecek durumdaydımLOLLOLLOLLOL
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.