Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Gelişim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - OĞLUM KONUŞMUYOR
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuOĞLUM KONUŞMUYOR

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
cansum Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2293
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nis 2009 Saat 14:35
tabiiki her çocuk bir olmaz. kimi 1 yaşında bile konuşmaya başlar kimi 3 yaşından sonra bile.
her ikisindede tanıdığım insanlar var. bi akrabamızın kızı bir yaşında kelime söylemeye başlamıştı. hatta 2 ,3 kelimeye kadar söylüyordu. abisi vardı yanında 2-3 yaş araları anca var. annesi kardeşinin de çok etkisinin olduğunu söylerdi.
eşiminde bi akrabası var. oda 3 yaşındaydı. çocuk değil kelime söylemeyi hiç konuşmuyordu. doktora falan götürmüşler tabiiki. ama çok üzülüyorlardı. şimdi 4 yada 5 yaşında maşallah o kadar güzel konuşuyorki.
sen sıkma canını güzelim. inşallah en kısa zamanda konuşacak. ama yinede doktora falan götürün bence hem içiniz rahat eder.

Yukarı Dön
demet Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge
İKİ MELEĞİN ANNESİ, FORUMUN TATLI MELEĞİ

Puanlar: 2530
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2009 Saat 00:27
işitme testını basıt bır sekılde kendınızde yapabılırsınız evde arkasından önce sagdan seslenın yada soldan fark etmez sonra yer degıstırerek tekrar seslenın her ıkı taraftan seslendıgınızde ıkısındede sıze bakarsa sorun yok gıı.tabı uzmanlar daha ıyı bılır.bır tanıgım analatmıstı cocuk okula basladıktan sonra sag kulagında ısıtme kaybı varmıs hatta duymuyormus.ögretmenı farketmış .sagda seslenıldıgı zaman net olarak duymuyormus.konusması bundan gecıkebılır bırde cocuk cok fazla kalabalık ortama gırmıyorsa kelıme dagarcı cok fazla genıslemıyor tabı geveze bır aılesı yoksaama normal benım oglum 5 yasına yenı gırdı daha bazı kelımelerı söylerken dılı dolanıyor tam olarak söyleyemıyor bazılarını hele benden baska kımse anlamıyordu gectıgımız aylarda sevgılerle...
Mevlam Sen'den gelene, gelmeyene; ne şekilde belirlemişsen kaderime, bu oyundaki biçtiğin rolüme, yürekten kocaman bir EYVALLAH
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2009 Saat 00:38
saadet eninde sonunda konuşacak, öyle düşün biraz rahatlat kendini.. ben çok duydum.. 4 yaşında konuştu, 5 yaşında konuştu diye.. ama gene de bir doktora göster derim ben.. hani fiziki bir sorunu yoksa önemli değildir sonuçta.. gerçi öyle diyorum ama sormuşsundur bir doktora herhalde. ne dedi
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
Ege Berk Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 591
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2009 Saat 12:05
canım bencede merak etme ama boş da verme yine doktora git sağlık sorunu yoksa korkma bırak geç konuşsun yiğenim 3 yaşındaydı hiç konuşmuyordu ama çok zekşydi herşeyi biliyordu telefonlar kimin telefonu hadi şu şarkıyı çalalım telefondan derdik o şarkı kayıtlı olan telefonu getirirdi evdeki bütün eşyaları bulur bize getirirdi istediğimizde ama konuşmazdı şimdi 4 yaşında allahım sanki 3 senenin birikimi mi bilmiyorum konuşacak birşey bulamazsa şarkı söylüyorPigPig
Yukarı Dön
DEREN Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2009 Saat 13:36
ÖNCELİKLE CEVAP YAZAN HERKESE TEŞEKKÜRLER.TABİKİ OĞLUMU DOKTORA GÖTÜRDÜM DOKTOR HİÇBİRŞEYİ YOK DİYOR AMA BEN ÇOK ENDİŞELİYİM.BÜYÜK OĞLUM DA 2 YAŞINDAN SONRA KONUŞMUŞTU ŞİMDİ SUSTURAMIYORUZBig smile.
DEREN
Yukarı Dön
duygu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
Dedektifler Odası Başkanı :)

Puanlar: 9950
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2009 Saat 13:52
Büyük oğlun da geç konuştuysa panik yok. Çünkü bu durum kesinlikle kalıtımsal. Yine de oyun grubuna falan verebilirsin bence. Belki kalabalıkta heves eder, konuşurBig smile
Yukarı Dön
zeyno18 Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge
Sebebi Hayatım Canım Kızım

Puanlar: 3462
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2009 Saat 18:03
canım eğer doktoru bişey yok dediyse endişelenme gerçekten çevremde çok örneği vardı çünkü geç konuşabilmesi doğalSmile
Kader, beyaz kağıda sütle yazılmış yazı
Elindeyse beyazdan, gel de sıyır beyazı.....
Yukarı Dön
hülya Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Puanlar: 9316
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2010 Saat 16:04
benim oğlum 3 yaşına girdi hala konuşamıyor 4-5 kelime var
artık ciddi anlamda çocuk psikiyatri servisine başvurduk tetkikler yapılıyor burdan gelişmeleri yazarım sizlere. dualarınızı eksik etmeyin arkadaşlarrr
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.