Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Emzirmeyi kestim ama canım çok yanıyor ne yapıcamm
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuEmzirmeyi kestim ama canım çok yanıyor ne yapıcamm

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bernad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 76
Mesajın Direkt Linki Konu: Emzirmeyi kestim ama canım çok yanıyor ne yapıcamm
    Gönderim Zamanı: 17 Nis 2009 Saat 12:01

Herkese merhaba benim oğlum 20 aylık ve ben dün sonunda emzirmeyi bırakmaya karar verdim dünden beri de hiç emzirmedim ama inanılmaz süt birikti ve canım çok acıyor dayanamayıp gece yarısı sağdım pompayla ama şu an gene aynı. Siz nelerr yaptınız deneyimi olan var mı aranızda ): çok kötüyüm çookCry

Yukarı Dön
edam Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3172
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2009 Saat 12:28
yavaş yavaş kes bence, birden değil de azaltarak yani

........CANIM YAVRULARIM......
Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2009 Saat 12:31
eğer sağarsan süt gelmeye devam eder ve ağrın sızın hiç dinmez,bende oğlumu 24 ay emzirdim memeden kesitğimde süt sıtması oldum hemde kaç kere emzirirkende olmuştu bende,sık sık duş al duş jeliyle veya sabunla yuvarlak daire şeklinde hareketlerle masaj yap bol bol duştayken,çok iyi gelicektir,bu şekilde göğüsteki süt kurumaz ve sana ağrı yapmaz yavaş yavaş azalır ama sen sıkarsan ve pompayla sağarsan sütüm asla azalmaz..geçmiş olsun ağrısını bilirim çok çektim çünküUnhappy
ben oğlumu 24 aylıkken kestim sütten şuan oğlum 33 aylık ve hala göğüslerimde süt var malesefaf,ağrı sızı yapmıyor ama çok hafif sıksam veya üstüne uyusam bakıyorumki gelmiş,kaç kere dr. gittim kaç kere,hep normaldir dedi,seni çocuktan korur hamile kalmanı engeller dedi,aten çocuk düşünmüyorumda şimdi,çocuk isteyince ileç vericekmiş...
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2009 Saat 13:03
Ben yavaş yavaş azaltarak bıraktırdım,günde 2,sonra 1,sonra 3 günde 1 kendiliğinden bıraktı sonra 2 yaşından sonra başladık..Ama benim sütüm yoktu,şimdi sıkıyorum çıkıyo ama 6 aydan sonra hiç sütlenmedi göğsüm zaten sütüm azdı galiba..Kaç ay oldu emmiyo kızım ne ağrı var ne sızı nede dolgunlukStern SmileBu durum Hilal en iyisini yazmış, masaj..
Yukarı Dön
münevver Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge
forumun tatlı cadısı-iki prensin annesi

Puanlar: 5123
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2009 Saat 13:49
ay inanmıyorum sizeeeBig smilebende sütüm olsun diye k.... yırtıyorum yawLOLLOLLOLfazla  varsa gönderin lütfeeeennPig
Yukarı Dön
bernad Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 76
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2009 Saat 14:05
Hilalcim Çok çok teşekkür ederim dediklerinin hepsini deniycem eğilip kalkamıyorum bile çok kötü oldu:)

Sabrinacım sen de beni çok güldürdün walla:)) inşallah bol bol sütün gelir:)

Sevgili Emine ve Edam aslında azaltarak bırakmayı denedim ama oğlum gece bile bana yapışıp uyumaya başlamıştı ve bu yüzden inanılmaz sırt ağrısı çekiyordum bi anda artık zamanı geldi dedim kestim dün tepemden ayrılmıyodu memememe diye ama 2 kat fazal da yemek yedi:) bu sabah uyandığında çok ısrar etti şimdi çok sormuyor sürekli oynuyoruz öğünleri sıklaştırdım ara öğünleri yani taze meyve suyu gibi falan oğluş iyi gibi de ben ağrıdan duramıyrum napıcam bilmem şimdi geri de dönemem kararımından çocuğu o kadar alıştırdım vazgeçersem ilkokula kadar bırakmaz walla beni:)
Yukarı Dön
_bilge_ Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2081
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2009 Saat 14:36
valla annem bana lahana yaprağı koy demişti yapmadım am arkadaşlar faydası oluyo dediler ben kızımı hastanede yattığı zaman kestiğimden lahana bulma şansım yoktu doktorda ılık kompres yapmamı sölemişti  yumuşak bi havluyu ılık ılık ütüleyip sıcağı geçmeden koyun sütün inmesini sağlıyo emilmediği için yeniden gelmiyo. bide üsrekli sıcağa yakın ılık duş demişlerdi geçmiş olsun hepinize
bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız
Yukarı Dön
hande Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Minik Naz'ın Annesi Günün Anlayan Modu"

Puanlar: 3356
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nis 2009 Saat 14:49

OFFFF....CANIM ÖNCELİKLE KOLAY GELSİN....çok zor bir süreç..ben çok çektim, çok ağladım....şöyleki : ben 19.ocakta bir ameliyat oldum ve o günden sonra mecburen  memeyi kesmek zorunda kaldık.Kızım 19.ayını bitirmişti.

Eğer sağarsan süt üreriminde hiç bir azalma olmaz.Eski randımanında devam eder.ben ilk günü kolay atlatmıştımama ikinci gün bir kabustu.Ameliyat ağrımı unuttum gitti.Göğüsler resmne kaya olduStern Smileresmen kolumu kaldırama hale geldim.Sıcak bir tülbetle sıkı sıkı bağladım.iyice sıktım ama.Bir hemşire tavsiye etmişti:ve her gün bol bol sıcak duş aldım.sıcak oldukça yumuşamasına yol açıyor.Doğal yollardan ince ince de olsa akıyor.Ama sarmak çok önemli.Çünkü o ağırlıkta sarktıkça acı daha da kuvvetleniyor.çarşamba başlamıştım , pazartesine göğüs ağrılarım çok çok hafiflemişti.Yani 3-4 gün sabır arkadaşım.Sonra eski haline dönecekSmileBu arada sağma sakın, biraz emzirmede..hem psikolojisini bozmamış olursun bebişinin.Bir kere kestin mi bir daha dönüş yok...allah kolaylık versin..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.