Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Emzirme & Anne Sütü
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sütü bool anneler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuSütü bool anneler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kumru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4651
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 May 2009 Saat 20:04
Bugün Saat 18:40
sanırım yanlışı sağmakla yapmışsın...

ilk başlarda birçok yerde emzirdikten sonra kalan sütün sağılması gerektiğini aksi takdirde sütün azalacağını okumuştum....
bende sağdım ve kızıma kaşıkla verdim ama içmedi....

süt arttımı hayır aksine azaldığını düşünüyorum.....

fakat emin olduğum birşey var nekadar sık emzirirsen okadar çok süt oluyor.Eylül her ağladığında gece gündüz önce meme teklif ederim...çoğunluklada kabul eder...ilk başlarda hazımsızlık çeker rahatsız olurmu diye çok düşündüm ama çok memnundu halinden.....

madem evdesin,sağma ve nekadar süt oluyo kısmını rafa kaldır...

kuru incir,tahin helvası heleki tarhana çorbası bende çok güzel süt yapıyor...

Merhaba İlal, benim yaptıklarımı başka biri yapmış olsaydı sanırım kulakların bile süt fışkırırdıLOLAlp' i gece gündüz uyku bile uyumadan saatlerce emzirdim. 5,5 aylık oldu, 2 hafta öncesine kadar ben uykusundan uyandırmadan 2-3 kez kaldırıp emziriyordum ki sütüm artsın ve zaten maşallaaahh çok güzel emen bir bebek. 15 gündür kendi 3saat aralıklar uyanıp emiyor. artık zaten doktoru 1 öğün hem alıştırma maksatlı ev yoğurduna başlattı. öğrenmek istediğim kişiye göre değişse de sütüm çok diyebilmek için nicelik olarak ne kadar gelmesi gerektiği idi. zaten arkadaşlar bunu çok güzel bir şekilde cevapladılar. artık takılmıyorum, ama şuanda sıkıntı çeken ve yolu buradan geçen birileri varsa onlara yardımcı olabilmek. çünkü çok sıkıntılı bir iş çoook, keşke sütüm fışkırsa da saçlarım dökülse diye bile dua ettim. süt yapıyor eşşeğin pisliği var yer misin deseler yiyecek durumdaydım, zaten yemeğim çer-çöp kalmadı.çok şükür şimdiye kadar geldikSmile
Yukarı Dön
kumru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4651
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 May 2009 Saat 20:13
merhaba kumrucum öncelikle aramıza hoşgeldin....benim emziren annelere tek bir tavsiyem var morallerini yüksek tutmaları ve asla acaba bebeğim doymuyormu hissine kapılmamalı...yeni doğan bebekler ilk başlarda değişik sebeblerden dolayı sürekli ağlıyorlar gaz sorunu, güven duygusu, dış ortam vs... bunun gibi bir çok sorundan dolayı ama annelerin aklına gelen sadece acaba doymuyor mu? benim bebeğim ilk üç ay gece gündür her 1 saatte emdi ve gögüslerim sertleşir ve ağrırdı hatta daha çok emmesini isterdim sonra 2 saatte bir emmeye başladı ve hala devam ediyor ama 6 aylık oldu ve sadece anne sütüyle besleniyor ve doyduğuna inanıyorum burasını özellikle tekrar söylüyorum inanıyorum anneler lütfen bebeğiniz doymuyor psikolojisiyle moralinizi bozmayın ki sütünüz artsın....birde karides yiyen anne ile soğan yiyen annenin süt kalitesi aynıymış...

Düzenleyen Ege Berk - Bugün Saat 15:19
Deryacım hoşbuldukSmile bebişin çok çok şanslı 6 ay sadece anne sütü ile gelmiş tebriklerClap
moral ve gayret çok önemli haklısın. yeni anneler inşallah bunları okuyorlardır da faydamız olur.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.