Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar  Aktif Forum Kullanıcıları Aktif Forum Kullanıcıları RSS: göğüste çok uzun süre bekleyen süt bozulur mu?
  Tavsiye Et Tavsiye Et  SSS SSS  Forumu Ara Gelişmiş Arama  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgöğüste çok uzun süre bekleyen süt bozulur mu?

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
Neslihan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 18 May 2009
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 38
Tesekkür: 1
Puan: 2
%100
Mesajın Direkt Linki Konu: göğüste çok uzun süre bekleyen süt bozulur mu?
    Gönderim Zamanı: 09 Haz 2009 Saat 14:41
Hocam merhaba,
aslında bana çok saçma gelen bi soruyu bugün işyerinde doğum izninden dönen bi arkadaşım için soruyorum sabah işe gelirken bebeğini emzirmiş saat 8:00da yanındada süt sağma makinasını getirmemiş akşam 18:30a kadar emziremiycek bu süre zarfında göğsündeki sütler sertleşmiş süt göğsünde çok uzun süre beklediği için bebeğe zarar verir mi?bozulmuşmudur?ekşimişmidir gibi telaşı var kayınvalidesi o sütü emziremiyceğini ilk önce makinayla boşaltması gerektiğini daha sonra yeni gelen sütü bebeğine verbileceğini söylemiş hocam böyle bişey olabilir mi göğüste çok uzun zaman bekleyen süt bozulur mu?bebeğe zarar verir mi?
Kritik verenler: küçük kanaryam,
Arti ver   Eksi ver  Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman


Kayıt Tarihi: 14 Ağu 2008
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 58744
Tesekkür: 58800
Puan: 76061
%100
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2009 Saat 20:12
Anne memesi inek memesi değildir. Anne memesinde süt birikmez. Anne sütü, bebek emmeğe başladığında salgılanır. Bu sebeple, bir memeden emerken öbür memeden süt akar, zira içerde biriktirebileceği bir "hazne" yoktur. Memedeki sertleşme ve irileşme, "süt yapan hücrelerin" aktif hale gelerek, irileşmelerine bağlıdır. Sütün sağılması ve atılması çok cahilce bir davranış olur.
Kritik verenler: Neslihan, Melek, küçük kanaryam, mevsimrüzgarı,
Arti ver   Eksi ver  Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

  | İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2018 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.