Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - deniz suyu spreyi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumdeniz suyu spreyi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
dhurnali Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 205
Mesajın Direkt Linki Konu: deniz suyu spreyi
    Gönderim Zamanı: 09 Haz 2009 Saat 17:11
merhabalar doktor bey,birbuçuk aylık bir bebeğim var ve burnu bazen tıkanıyor,emerken falan bazen  zorluk  çekiyor.Bir tanıdığım eczanelerde deniz suyu diye bir spreyin satıldığını ve bunu burnuna sıktığımızda bebeğin rahatlayabileceğini söylüyor,Sizce de kullanmalımıyım,yoksa bebeğim çok küçük olduğundan bir zararı olurmu...Şimdiden çok teşekür ederim.
    bir de doktor bey bebek yağı bebeğin vucudunda kıllanma yaparmı,ben chicco'nunkini kullanıyorum.tavsiye ettiğiniz bir marka var mı?Bir de pişik kremi olarak hametan kullanıyordum,sanki daha fazla pişik yaptı gibi geldi bana,pişik kremin de de tavsiye ettiğiniz bir marka varsa çok sevinirim.
    Biraz çok soru sordum galiba,tekrar çok teşekkür ediyorum...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2009 Saat 20:25
Bebeklerde "sprey" cok uygun değil. Aynı deniz suyunun, damla şeklinde olanları var. Tonimer veya Gifrer diye... Bu damlalardan buruna 10'ar damla damlatmanız yararlı olur. Bebe yağının kıllanma yaptığı doğru ise, kellere söyleyelimde kafalarına sürsünlar. :o))).. Vücutta kıllanma genetiktir, soyunuzda var ve çekerse, olur...Marka hiç önemli değil, kuruma oluyorsa kullanın yoksa gereksiz. Hametan yara kremidir, pişik kremi değildir. Sizi kazıklıyorlar. Popolin, Seba-med, Nivea gibi kremleri tercih edin. 

Düzenleyen Dr. Kadir Tuğcu - 09 Haz 2009 Saat 20:26
Yukarı Dön
dhurnali Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 205
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2009 Saat 14:47
doktor bey çok teşekkür ediyorum,çok sağolun...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.