Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Doğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuDoğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
seda altunbaş Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 21
Mesajın Direkt Linki Konu: Doğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma
    Gönderim Zamanı: 12 Şub 2013 Saat 18:59
ben yasmin kullanmıstım ilk evlendiğim 3 ay içinde ende 1 ay kanama yaptı ve bıraktımEmbarrassed
tek sucum sevmek mutluluk hakkım değil mi? Allahım sen yardım et!!! <3 <3     <3 seda & vedat <3
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2012 Saat 12:57
ben uzun süre ya.min kullananlardanım, bıraktım bir ay özellikle beklemem söylendi ikinci ayımda hamileydim...
bu ilacın piyasadaki en güvenilirlerden biri olduğunu biliyorum o nedenle parayla aldım gidip sağlık ocağında verilenlerden kullanmadım...hiç bir sorunla karşılaşmadım aksine çok faydasını gördüm...
bir takım sağlık sorunlarım var, onlar hallolsun yine başlar yine kullanırım... çünkü bulunmaz bir nimet...:)
bence sizin sorunlarınız çok daha başka nedenler...
hadd bildirmek değil haddimi bilmektir, amacım...
Yukarı Dön
baby_baby Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağu 2012 Saat 17:13
selam kızlar bende yasmin doğum kontrol hapı kullandım düğünümden önce 3 ay kullandım düğünüme 1 ay kala bıraktım şimdi 2 aylık evliyim korunmuyorum ama hamile kalamadım 3 aydır ilaç koruyo beni.. daha nekadar korucak  bi tahmini olan varmı ?
Yukarı Dön
aşk kelebeği Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nis 2012 Saat 08:55
slm ben formunuza yeni katıldım yazılanları okuyunca içim biraz ferahladı gerçekten de benim de ekim de düğünüm oldu ekim ve kasım ayında yasmin hapı kullandım sonra etrafın tepkileriyle hap kullanmayı bıraktım ama 5 ay geçmesine rağmen ben hala hamile deilmCrybu durum beni çok üzüyor her ay adet dönemim benim için kabus oluyo hamile olmadığımı anlayınca çok üzülüyorum ama biliyorum ki rabbimin istediği zaman da olacak inşallah benim için ve benim gibi bekleyen herkez için rabbim hayırlı evlat nasip eder...Smileşimdiden teşekkürler.....
tertemiz
Yukarı Dön
dogukon Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nis 2011 Saat 21:01

Ülkemizde hala tam olarak önemi kavranamayan dogum kontrolu, aslında her bireyin bilgi sahibi olması gereken önemli konuların başında gelmektedir. Prezervatif ve doğum kontrol hapı dışında pek bir bilgiye sahip olmadığımız doğum kontrolü, aslında sadece bunlardan ibaret değil. Örneğin bir vajinal duş, spiral, deri altı kapsülleri ve elektronik yöntemler gibi çeşitli doğum kontrol yöntemleri de mevcut. Hatta erkekler için bile doğum kontrol yöntemleri var.

Bayanların genel olarak tercih ettiği doğum kontrol hapının ne şekilde kullanılması gerektiği, doğum kontrol hapının yarıda kesilmesi, doğum kontrol hapı  alımının unutulması durumunda ne yapılması gerektiği acaba kaç tane bayan arkadaşımız tarafından tam olarak biliniyor. Korunmak isterken doğurganlık özelliğinizi yitirme ihtimaliniz olması da karşı karşıya olduğunuz risklerden sadece bir tanesi. Korunmanın yanında doğum kontrolünün riskleri, sosyal etkileri, korunmanın dini boyutu da bilinmesi gereken konular arasında. Özellikle hamilelikte odak noktası durumunda bulunan kadının da kendi kadın sağlığını bilmesi, rahim uru, miyom, kist gibi rahim hastalıkları belirtisi, var ise cinsel hastalıkların tedavisine erken başlaması hayati önem taşımakta. Tüm bu bahsettiklerimiz ve daha fazlasını öğrenmeniz amacıyla, sizler için gönüllü olarak hazırladığımı doğum kontrol yöntemleri sitemize sizleri de bekleriz. Önce kendinizi tanımalısınız ki, yuva planlamanızı ona göre yapmalısınız. 

Düzenleyen yasemin - 26 Nis 2011 Saat 21:04
Yukarı Dön
peperutka Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 6935
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Tem 2010 Saat 17:20
Benim gibi yoğun istekli anne olmak ısteyenler var mı cok merak edıyorum :)

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
şefo Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1229
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2010 Saat 23:08
bende ilk evlendiğimde hap kullandım bıraktım  hemen hamile kaldım bir yıl hap kullanmıştım demek uzun süre kullanınca hamile kalınması zorlaşıyor.nasip

Yukarı Dön
PinarTN Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3271
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2010 Saat 20:20
kızlar ben 10 ay hap kullanmıştım
bıraktıktan 11 ay sonra hamile kaldım ama tedaviyle
hapı bırakınca prolaktinim çok artmıştı
3ay hap kullanmamı önerdi doktor
düzenli kullanmadığım halde 3.ayın sonunda hamile kaldım
bir sene çok uzun bir süre
bence bi doktora görünmekte fayda var
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.