Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Doğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuDoğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Allegra Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 12
Mesajın Direkt Linki Konu: Doğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma
    Gönderim Zamanı: 18 Haz 2009 Saat 15:23

Hoşgeldin mesajlarınız için çok teşekkürler Kızlar,

Aslında benim kafam biraz karışık şu doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra hamile kalabilmek konusunda, belki biraz fikir verebilirsiniz... Ben 2 yıla yakın süre boyunca ara vermeden hap kullandım, sonra nisan başında bıraktım. İlk ay bıraktıktan sonra çok ağrılarım oldu, adet sancısı gibi... Adetim 2 hafta gecikti, önce heveslendim acaba hamile miyim diye, sonra testin sonucu negatif çıktı. Disapprove Tam doktora gitmeye niyetlendim adet gördüm 45. gün.  Şimdi bu ay yine aynı ağrılar başladı adetime yakın. Dolayısıyla yine hamile değilim diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle yine gecikecek ve yine aynı şeyler olacak çünkü belirtiler aynı yönde... Doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra vücudun kendine gelmesi için ne kadar zaman gerekir? Eminim kişiden kişiye değişir ama sizin tecrübeleriniz ne yönde oldu? Genelde hemen olmaz derler ya biraz da o yüzden şimdiden negatif bir bakış açısı geliştirdim ben sanırım...Confused

Yukarı Dön
hoşseda Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2489
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2009 Saat 15:48
Canım öncelikle kendimden örnek vereyim; ben de 1 yıla yakın doğum kontrol hapı kullandım, 2 ay bekledim ve 3.ay hamile kaldım. Ki uzmanların söylediğine göre doğum kontrol hapı kullandıktan sonra hamile kalmaya karar verilirse; ilacı bırakıp 3 ay başka bir yolla korunmalı ve ve daha sonrasında hamile kalınmalıymış. Senin de dediğin gibi vücudun hapın etkilerinden arınması ve normale dönmesi lazım. Ve sakın kendine sıkıntı yapma acaba bu ay olucak mı, olmayacak mı stresi yaşatma kendine, akışına bırak zamanı geldiğinde inşallah sen de hamile kalacaksındır.

Ve hoşgeldin forumumuza...

Yukarı Dön
Allegra Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2009 Saat 20:50
Evet canım sanırım ben fazla aceleci davranıyorum, rahatlamam lazım birazEmbarrassed
Buarada kızın çooook tatlı bayıldım resmine Smile

Düzenleyen Allegra - 18 Haz 2009 Saat 20:51
Yukarı Dön
Hercai75 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 427
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2009 Saat 00:12
Merhaba. Bende 2 bucuk yil falan hap kullandim, hapim bittikten sonrasinda (4 gün sonra) normal hastalandim, öbür aya hamile kaldim. Yani dr. um öyle 3 ay falan bekle de dememisti zaten. Bir arkadasim tam 10 yil hap kullandi, birakti 2 ay sonra hamile kaldi. Yani sen icini rahat tut canim, insallah gönlüne göre olur.

Yukarı Dön
hülya Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Puanlar: 9316
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2009 Saat 00:22
canım bende evlendikten sonra 8 ay doğum kontrol hapı kullandım
bıraktıktan 14 ay sonra hamile kaldım. bu kadından kadına değişiyor. çevremde 2 arkadaşım var biri bıraktığı ay diğeride 5 ay sonra hamile kaldı. sana tavsiyem stres yapma ve yumurtlama günlerini değerlendir. psiklojide etkiliyor. şimdilerde düşünüyorumda ben hamile kalmak için çok stres yaptım sanırım. buda gebe kalma süremi uzattı. ne zaman artık benim bebeğim olmuyor deyip adet günlerimi umursamadığım döneme girdim o zaman bebiş geldi. anlayacağın hapı bıraktıktan sonra 11 ayı kendime çok stres yapmışım. 3 ayda ise umursamadım. 4. ayda günümden geçmiş bebiş gelmiş ben nede olsa hamile değilimdir diye test yapmamıştım düşün artık. en son eşimle acaba diyerek test yaptık günümden 6 gün geçince. inşallah senin bebeğinde yakın zamanda hayırlısı ve sağlıkla gelir canım
Yukarı Dön
minee Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 191
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2009 Saat 12:12
ben 2seneye yakın kullandım bu hapı sonra yan etkileri sıkıntı verince bıraktım ve bir ay normal adet gördükten sonra hamile kaldım hem de süpriz bi şekilde. kullandığın kadar korur diolardı ban da ama ancak 1ay korudu LOL çok şükür sağlıklı bi bebişim var. ama sonradan öğrendim ki her bünyede farklı etki yapıyomuş kimini koruyo kimini korumuyomuş. hatta kimi çok uzun süre hamile kalamıyomuş ama ben gibilerde epeyce çokmuş. yapı meselesi dedi dr.um bilseydim önceden daha dikkatli olurdum demiştim ilk zamanlar ama bebeğimi kucağıma alınca iyiki olmuş dedim
Yukarı Dön
BERFIN_1811 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 75
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2009 Saat 13:02
ben ilk evlendiğimde 4 ya falan kullanmıştım sonra bıraktım ve 18 ay sonra falan gebe kaldım hemde dr dr gezerek ama hiçbi sorun yoktu o zamanlar psikolojik olarak gebe kalamadığımı şu an anlıyorum çünkü en son gittiğim dr rahim filmim çekildiketn sonra 3 ay içinde gebelik oluşmazsa infertilite bölkümüne gideceksin demişti bahsettiği bölü nedensiz kısırlık yani eşlerde sorun olmadan gebe kalamama.2 ay adet gördüm 3 ay geldi çattı ama ben umudumu çoktan kesmiştim dr araştırıyodum yani.ama rabbimin mucizesi bi sabah kalktım çarşıya gittim önce eczaneye girip test aldım ama bunu hangi amaçla yaptım hala bilmem bana göre daha adetime en az 5 gün vardı önemsemiyordum eczaneden çıkıp markete girdim ve ork.d aldım hastalancam ya kesin? annemlere gittim ordan babaannem bi rüya görmüş dileğin oldu bi yasin bi tebareke kendine bide ayşeye oku demiş(ayşe ben oluyorumSmile)okurken sesine uyanmış o rüyasını anlatırken ben usulca kalktım banyoya gidip testi yaptım yaptığım belki 100.testti 1 sene içinde ilk kez pozitif çıkmıştı çığlıklarla çıktım banyodan herkes noldu diye soruyo bende burda 2 çizgimi var ben halüsülasyonmu görüyom diyodum şoktaydım sonra takvimime baktım 4 günüm geçmiş yani umutsuz ve umursamaz bi anda anne adayı olmuştum şimdi yine hamileyim.1 sene hap kullandım kızım doğduktan sonra bırakalı 5 ay olmuştu yine ben nasılsa hemen olmuyo diye kaygısız kaygısız dolanırken bi baktım komşum adet olmuş hep aynı oluruz onunla onun regli bitmek üzere ve 8 gün sürüyo onun bi test daha aldım ve yine pozitif yani diyeceğim ne kadar takarsan o kadar geç oluyo bende çok sabırsızdım ama bazı şeyler bizim elimizde değil. zamanı gelmeden olmuyo sabır gerekiyo
amma konuştum ya günlük kelime kotamı aştımmı acabaTongue
url=http://lilypie.com][/url]
Yukarı Dön
Allegra Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2009 Saat 14:02
Paylaşımlarınız için çok teşekkürler, buradan çıkarttığım yegane sonuç: kaygısız olacaksın takmayacaksın Smile Gerçi sabırlı ya da sabırsız olmak insanın elinde olan birşey değil ama en azından buna odaklanmadan kafa dağıtmam gerektiğinin farkına vardım. Teşekkürler KizBebek
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.