Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Doğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuDoğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nurten... Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

bilalim + eşim + erenim

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4509
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haz 2009 Saat 01:03
bende 9 ay kullandım bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldım ,
akışına bırak henüz çok erken canım vücut atsın ilacın etkilerini biraz üstündenEmbarrassed
KOLLARIMDA İKİ MELEK:)
Yukarı Dön
starrose38 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Tem 2009 Saat 00:30
BENDE İKİ HAFTA SONRA EVLENİYORUMSmile ANCAK HAP KULLANMA KONUSUNDA NASIL BİR YOL İZLEYECEĞİMİ BİLMİYORUM.DOKTORUM BİR HAP YAZDI AMA YİNE DE KORKUYORUMUnhappyNE YAPACAĞIMI BİLMİYORUMMMMM Unhappy
Yukarı Dön
Allegra Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 12
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Tem 2009 Saat 21:16
Sadece korunma amaçlı düşünüyorsan 2 yıl kullanmış birisi olarak hiç tavsiye etmem açıkçası. Herkeste böyle etkileri olacak diye birşey yok tabii ki ama ben neredeyse tüm yan etkilerini gördüm (mide sorunları, depresif etki, sinirlilik hali, ani duygu değişiklikleri, zayıflama (bu biraz ters etkiydi bendeki, genelde herkes kilo alır)), buna rağmen inatla kullanmaya devam ettim Tongue. Şimdi ise hala düzesizliklerle savaşıyorum. Sonuçta hormonlarınla oynuyorsun tabi, ben bir daha kullanmayı düşümüyorum, bundan sonrasını da kocam düşünsün artık... LOL

Düzenleyen Allegra - 07 Tem 2009 Saat 21:22
Yukarı Dön
Hercai75 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 427
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Tem 2009 Saat 00:53
Orjinalini yazan: starrose38 starrose38 Yazdı:

BENDE İKİ HAFTA SONRA EVLENİYORUMSmile ANCAK HAP KULLANMA KONUSUNDA NASIL BİR YOL İZLEYECEĞİMİ BİLMİYORUM.DOKTORUM BİR HAP YAZDI AMA YİNE DE KORKUYORUMUnhappyNE YAPACAĞIMI BİLMİYORUMMMMM Unhappy

Valla ben korumasi icin bir ay önce falan kullanmaya baslamis olman gerekir diye biliyorum. Yani 2 hafta sonra evleniyosan, bilemem. Yanlis bilgi de vermek istemem ama dr. una sormussundur kesin. Bende yan etkilerini gördüm, kilo aldim, biraz depresif oldum, ama yine de 2,5 yil kullandim, cünkü benim icin en garantili hapti.

Yukarı Dön
melda Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eki 2009 Saat 22:14
bende 1 yıl 6 aydır evliyim ve kontrol hapına nişanlıyken düğüne yakın başladım.düğünden sonra bi sorun yaşamamak için,bir yıl kullandım ve mayıs ayında bıraktım..ve eşimde bende çok fazla çocuk istememize karşı henüz olmadı olmuyo,tüm tahlil ve tetkiklerimi yaptırdım hiç bi sorun yok,ne yaşadığınızı ii anlıyorum çünkü her ay dönümünde yaşanılan o hayal kırıklığı ve hüzün çok farklı bi duygu evet çok üzülüyorum ama beklemek ve sabır ve dua ediyorum elimden başka bişey gelmiyor.. inşallah burada sizinle bi bebeğim olacağını paylaşmayı nasip eder rabbim...
hepinize sevgilerimle...
YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
Yukarı Dön
Esra Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4224
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eki 2009 Saat 22:22
inşallah canım benim...bende kullandım doğum kontrol hapı..8 ay sonra hamile kaldım...tekrar başladım..
5 sene kullandım..sonra bırakınca kazara berkay olduConfused
eğer bir sorun yoksa olur inşallah...
BİN SENE OKUSAM...NE BİLİYORSUN DİYE SORSALAR..SADECE....HADDİMİ...DERİM..!!!!
Yukarı Dön
melda Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eki 2009 Saat 22:29
allah bağışlasın ... gerçektende inci tanesi gibiler.. tüm tahlil ve tetkiklerim anne olmama hiç bi engel olmadığını gösteriyor hatta dr.um dalga bile geçti kocana söyle ceketini üzerine atsın diye :) eşiminde 9 yaşında bi kızı var ben ikinci evliliğiyim biyolojik bi sorun görünmüyo kısmet venasip..cevabınız ve güzel dilekleriniz içinde çok teşekkür edrim...
YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
Yukarı Dön
Esra Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4224
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eki 2009 Saat 22:59
saol canım...Allah sanada nasip etsin...inşallah bu yuvanda mutlu olrsun...
BİN SENE OKUSAM...NE BİLİYORSUN DİYE SORSALAR..SADECE....HADDİMİ...DERİM..!!!!
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.