Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Doğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuDoğum Kontrol Hapı Sonrası Hamile Kal(ama)ma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
melda Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2009 Saat 16:08
merhabalarr... geçen ay doğum kontrolleri ile ilgili sıkıntımı ve bebek isteğimi yazmıştım sizlere ve bir türlü hamilelik gerçekleşmediğini ve bundan duyduğum üzüntümü anlatmıştım. paylaştığım üzüntümün yerine şimdi mutluluğumu paylaşmak istiyorum... hamileyimmm 4 haftalık o lanet d.kontrol hapını bıraktıktan 6 ay sonra gelen mutluluk.. rabbim isteyen herkeze nasip etsin. ama asla kontrol hapı kullanıp kendinizi bu strese mahkum etmeyin.. şimdi tek problemim sigaraya bırakmak henüz başaramadım :( inşallah başarırım... sevgilerimle...
Yukarı Dön
Lavinia Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 91
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kas 2009 Saat 00:42
Dogum kontrol hapi konusunda herkesin deneyimi farkli tabii ama bana kalirsa en kolay korunma yontemi. Ben ilk yasmin kullanmistim, kanama yapmisti sonra orto-tri-cyclen-lo kullandim 3bucuk sene, hic bir yan etki gormedim.  dogum kontrol hapinin korumasi icin aylar onceden baslamak gerekmiyor. adet oldugunuz ilk gun ilk hapi alarak basliyorsunuz. bu birinci yontem. ikinci yontem de adet basladiktan sonraki ilk pazar gunu basliyorsunuz. ilk yontem hemen korumaya basliyor. cunku adet biter bitmez normalde vucut yeni yumurtayi dollenmeye hazir hale getiriyor ama siz hap kullanmaya basladiginizdan bu hazirlik baslamiyor. dollenecek yumurta yoksa hamilelik de yok :) ikinci yontem genelde amerikada daha cok tercih ediliyor, cunku haftabasi pazar gunu oldugundan millete boylesi daha kolay geliyor. haplarin ustunde de gunleri ona gore yaziyorlar kolay olsun diye. ikinci yontemde hapa basladiktan sonraki 7 gun boyunca baska bir yontemle daha korunmaniz gerekiyor eger iliskiye girerseniz.

ben mayista biraktim hap kullanmayi hamile kalabilmek icin. doktorum bi 3 ay bekle ayni zamanda da prenatal vitaminlere basla demisti. oyle de yaptim ama hala korunuyorum, hastaliklardan ve ilac kullanmaktan bir turlu kurtulamadim henuz :)

Düzenleyen Lavinia - 20 Kas 2009 Saat 00:47
Yukarı Dön
cano Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2009 Saat 19:28
merhaba bende de aynı problem var. sadece kafaya takmamak gerekıyor ama olmuyor bende 5yıl aralıksız kullandım 9 ay oldu hamıle kalamadım sanırım ben cok ara verdıgım ıcın de olabılır 8 yasında bır oglum var umarım bundan sonra kafamdan atarım ınsallah hayırlı ve saglıklı bırer bebek olsunlar.
can{o}
Yukarı Dön
denizzYıldızı Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2009 Saat 18:31

merhabalar aranıza yeni katıldım

1,5 yıllık evliyim . 1 sene yasmin doğum kontrol hapı kullandım. 8 aydır kullanmıyorum. ama hala bebiş yok. doktorada gitmedim . 1 sene olmaması normalmiş. ama ben son 3 ayda çok kafaya taktım . inşallah en kısa zamanda hamile kalırım CryCry
Yukarı Dön
esra2901 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 341
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ara 2009 Saat 23:54
bende çok stres yaptım 6aydan sonra doktorada gittim daha çok stres oldum hiç olmyacak diye şimdi bebişim 5aylık oldu darısı  başına canım ama bencede bekle1 sene normal
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ara 2009 Saat 16:59
ayy ne güzel Allah bağışlasın cnm..
keşke daha az kullansaydım hapı böyle olacağını bilseydim çok pişmanım şimdi. hapı bıraktıktan hemen sonra yada 3 ay sonra olunuyo dıe duymustum. bukadar bekliceğimi bilmiyodum.
inşallah bu ay hamıle kalırım artık . yoksa kafayı yiceemm CryDisapprove
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ara 2009 Saat 17:03
sen kadar kullandın hapı ? nekadar süre sonra hamile kaldın cnm ? Clown
Yukarı Dön
PinarTN Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3271
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2010 Saat 20:20
kızlar ben 10 ay hap kullanmıştım
bıraktıktan 11 ay sonra hamile kaldım ama tedaviyle
hapı bırakınca prolaktinim çok artmıştı
3ay hap kullanmamı önerdi doktor
düzenli kullanmadığım halde 3.ayın sonunda hamile kaldım
bir sene çok uzun bir süre
bence bi doktora görünmekte fayda var
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.