Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - tam 40 hafta veya daha sonra doğum yapan varmı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konutam 40 hafta veya daha sonra doğum yapan varmı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 10>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
beril Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 14
Mesajın Direkt Linki Konu: tam 40 hafta veya daha sonra doğum yapan varmı?
    Gönderim Zamanı: 17 Eki 2007 Saat 22:30

canlarım bişey sorcam.takvime göre muhtemel doğum tarihim 1 ocak 2008 gözüküyo.ama dr aralık sonuna doğru olması daha büyük olasılık diyo.bizde bi kaç gün için 1 yaş büyük gözükmesin kızımız diyoz.tabi herşeyin hayırlısı.bide yılbaşı çocuğu olması farklı olur diye düşünüyoz.düşünsenize her sene mutlak tatil.doya doya kutlarız doğum gününü.tam 280 günde yani 40 hft doğuran varmı.nette bu oran yüzde 5 diyo.acaba o yüzdeye girermiyim.Disapprove

Yukarı Dön
şimal Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 353
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2007 Saat 22:52
Bildiğim kadarıyla ve eskilerin ifadeleri kız çocukları genelde 40 haftayı tamamlamazlar .
Ben 39.haftayı doldurdum doğum yaptım.
Rüzgarın nasıl estiği fark etmez. Farkı yaratan yelkenlerinizi nasıl açtığınızdır.
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2007 Saat 23:07

ElSalla ben 40. haftada doğum yaptım, normal doğum olur diye sonlarına kadar bekledik ama olmadı malesef, kızımın erken gelmeye hiç niyeti yoktu suyum geldi, bebek kanala girmedi, mecburen sezeryan olmak zorunda kaldım Unhappy neyse ki çok sıkıntı çekmedim ama hamileliğimin son demleri geçmek bilmemişti, gece yatamıyordum, dolanıp duruyordum ve çok aşırı ödem vardı, parmak uçlarımı bile hissedemiyordum, ancak doğumdan bir ay sonra parmaklarımı hissetmeye başladım LOL

Yukarı Dön
duygu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
Dedektifler Odası Başkanı :)

Puanlar: 9950
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2007 Saat 12:13
Ben 40+2 de doğum yaptım. Normal doğum. Son güne kadar temizlik bile yaptım. Çok rahattım :) Ama ödem vardı bende de. Parmak uçlarımı hissetmiyordum. Ayaklarım 36 dan 38 e çıkmıştı. Neyse ki geçti...
Yukarı Dön
sebnemce Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 12
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2007 Saat 12:43
bende 40 haftada doğum yaptım kızım var

<a href="http://lilypie.com">[IMG]http://by.lilypie.com/0lNjp3/.png" borde
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2007 Saat 14:04
Orjinalini yazan: duygu duygu Yazdı:

Ben 40+2 de doğum yaptım. Normal doğum. Son güne kadar temizlik bile yaptım. Çok rahattım :) Ama ödem vardı bende de. Parmak uçlarımı hissetmiyordum. Ayaklarım 36 dan 38 e çıkmıştı. Neyse ki geçti...
aynen duygu ayaklarım 36 iken bende 38 giymeye başlamıştım LOL evde duramadığım için sürekli geziyordum ama dışarıda sancım başlarsa diye çok korkuyordum, o yüzden evden pek uzaklaşmıyordum LOL benim de 40+4 idi, eğer suyum gelmeseydi, bir gün sonra dr. doğuma alacaktı artık LOL
Yukarı Dön
duygu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
Dedektifler Odası Başkanı :)

Puanlar: 9950
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2007 Saat 14:48
Bende su gelmeden suni sancıyla doğuma aldılar. Suyu onlar patlattıConfused Çok kasılman var dediler. Hissetmiyordum bile. Son güne kadar boğazımın peşinde gezdimLOL Orada tatlı yiyeyim, burada börek ısmarlayayım kendime diye diye... Ben de senin gibi çok korkuyordum. Neyse ki yolda doğurmadık LOL
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2007 Saat 15:18
Allahdan ucuz atlattık LOL doğumdan korkmuyordum, sadece dışarıda sancı tutarsa tek başıma ne yaparım diye korkuyordum LOL
sabah eşim işe gitti, ben de kalkıp tualete gidecektim, suyum gelmeye başladı, hatta uyku sersemi anlamadım bile ne olduğunu LOL sonra eşimi aradım yakında mı diye, yakındaymış, bende hiç panik yok, benim suyum geldi dedim, o da hemen geldi, sabah saat 7 falandı, hemen hastaneye gittik, açılma olur diye beni beklettiler saat 15:30 a kadar bekledim Cry aç susuz, açlık hiç bir şey değil de, susuzluk beni perişan etmişti, her sabah damacana gibi bardakla su içen ben, o sabah içmedim, hastanede de içirmediler, acil vakalar vardı, hemen doğuma da alamadılar, su diyordum başka bir şey demiyordum LOL ameliyatımdan 6 saat sonra anneme yalvarıyorum su ver artık içebilirim diye, annem bir şey olur diye yudum yudum su verdi, beni o gün çıldırtmıştı LOL
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 10>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.