Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Oyunlar & Oyuncaklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 0-3 YAŞ ÇOCUKLARIMIZA ZEKA GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

0-3 YAŞ ÇOCUKLARIMIZA ZEKA GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 34>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
BENDENİZ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BENDENİZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 0-3 YAŞ ÇOCUKLARIMIZA ZEKA GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER
    Gönderim Zamanı: 01 Eyl 2014 Saat 13:47
Benim de 3 yaşında oğluşum var .. Anaokulu arayışı içersindeyim ağbisiyle problemler yaşıyoruz .ağbi ders çalışamiyorum diye kızıyor .ne yapıcağımı şaşırdım bu bölgede iyi bir okul varmı bilmiyorum deneyimlerinizi tavsiyeler,niziKizBebekbekliyorum leventte oturuyorum ...
Kırmızı Font     
Yukarı Dön
General90 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı General90 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2014 Saat 16:48
Merhabalar. Paylaşılan bilgiler gerçekten faydalı. benim amcamın kızı vardı. 4 yaşındayken zeka geliştirici oyuncaklarla zaman geçirirdi hep. Tabii sadece oyuncaklar değil aileside bir yetişkin gibi davranırdı. Şimdi ise o kadar zekalı bir çocuk oldu ki okuduklarını bile anında ezberliyor. 

Düzenleyen yasemin - 20 Ağu 2014 Saat 17:59
Yukarı Dön
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 743
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lagrima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eyl 2013 Saat 13:40
waw süper bi sayfa olmuş kızlar.. sizi takşiipteyim girebildiğim sürece.
Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
Bebegimingüncesi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bebegimingüncesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2013 Saat 20:47
Merhabalar
öncelikle çok güzel bir konu seçmişsiniz tebrik ediyorum.benim oğlum şuanda 21aylık ve şuana kadar yaptığımız aktivitelerin hepsini yazdım.umarım sizlere de fikir verir :)

Bugün ki etkinğimiz kırmızı rengi öğrenmek.Önce aktivite masamıza oğlumun kırmızı renkli oyuncaklarını dizdim.Sonra oğlumla birlikte masanın başına oturduk,ben tek tek, her bir oyuncağı rengiyle birlikte adını söyleyerek tanıttım.Örneğin; bak oğlum bu kırmızı araba,kırmızı makas, kırmızı top v.s. Tabi bunları söylerken hem mimiklerimi kullandım,hem de eğlenceli hale getirmek için şarkı eşliğinde tanıttım.Sonra oğlumdan oyuncakların rengiyle birlikte ismini söyleyerek bana vermesini istedim.Örnek; oğlum kırmızı gemiyi bana verir misin? oğlum kırmızı arabayı bana verir misin? şeklinde...Oğlum istediğim herşeyi doğru bir şekilde bana vermeyi başardı.Zaten oyuncaklarının adını biliyordu, bir de başına kırmızıyı ekleyerek kırmızı renk çalışmamızı da yapmış olduk.En son olarak da oğlum oturdu bir güzel oyuncakların bir çoğunu bir arada bulmuşken keyfini sürdü.Epeyce oyalandı oyuncaklarıyla.

Düzenleyen yasemin - 19 Tem 2013 Saat 21:07
http://burcu-kaan.blogspot.com/
Yukarı Dön
poseidon83 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı poseidon83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eyl 2012 Saat 16:39
biz de evde nacizana kucuk kolay seyler denedik bazi kolay olanlari toparladim, bu konuda evde cocuklarla neler yapilabilir diye netten baktigimd abir suru sey de bulabiliyorum ama 2 cocukla zor oluyor herseyi yapmak. kendi orneklerimizi ekliyim:.............

Düzenleyen yasemin - 19 Tem 2013 Saat 21:05
Yukarı Dön
merveceylan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı merveceylan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Şub 2012 Saat 21:17
Ben yeğenime ............   kitabını aldım. Oldukça iyi vakit geçiriyor. Gözle görülür bir değişim var davranışlarında. Ama ne kadar bu kitapla oyalanır, ne kadar onu oyalar bilemem.

link vermek yasak

Düzenleyen hilal - 26 Şub 2012 Saat 22:02
Yukarı Dön
haydibebek Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 496
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı haydibebek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2012 Saat 15:45
puzzle lara geçeceğim yakında pepe nin 18 ay ve üstü için çıkmış ondan alacağım,kitap alacağım evdekileri ezberledi,sıkıldı,parmak boyası alacağım,oyun hamuru alacağım bu ay içinde,başka ne alabilirim? mandal aldım onla nasıl oynatabilirim?

Düzenleyen haydibebek - 16 Şub 2012 Saat 15:47
Yukarı Dön
haydibebek Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 496
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı haydibebek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şub 2012 Saat 15:44

başka neler yapabilirim?ha bir de arada akıllı bebek cd lerini izletiyoeum,sağ beyin ,sol beyin,ingilizce cd lerini yakında şekillere geçeceğim,bauyağı bir yükleme yapıyorum küçücük beynine de acaba bu kadar yükllenmek gereksiz mi kendi haline mi bırakmak gerek,bazen düşünmüyor değilim...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 34>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.