Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Oyunlar & Oyuncaklar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 0-3 YAŞ ÇOCUKLARIMIZA ZEKA GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

0-3 YAŞ ÇOCUKLARIMIZA ZEKA GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 34>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nurbar8 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 124
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nurbar8 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 11:30
çok güzel yaa yazdıklarınızı kelimesi kelimesine okudum.çok faydalı şeyler çok teşekkürler benimkisi henüz yolda ama olsun aklımda bulunsun LOLLOLLOLLOL
:):))

Her ne kadar ince kesersen kes, Kestiğinin her zaman iki yüzü olacağını öğrendim
Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hilal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 11:56
Ayşegülcüm harikasın yineClapClapClapClap
sakıncası yoksa yaşını öğrenebilirmiyimEmbarrassedsöylemeyebilirsin tabiSmile
ben hep iyi bi anne olmadığımı düşünüp durdum son bir yıldır Lampgerçekten öyleymiş,şimdi senin yazdıklarını okuyuncadaLampbi çok şeyin,bu yazdıklarımın farkına çok geç yani yeni yeni farkediyorum...yani tabi bu yaptıklarımı uyguladım,ama gerçekten öğreticem diye hem oğlumu hem kendimi çok sıktım,disiplin adı altında kendimide onuda çok yıprattım...şimdi bi çocuğum olsa herşey çok daha farklı olucak,yemesinden banyosuna eğitimine herşey çok daha güzel olucak inşallah...ama sen ne güzel daha çocuğun küçükken bi çok şeyin farkındasın...
ben hep derim oğlumla büyüdüm diye,biraz ani bi evlilik ve hazırlıksız çocuğum oldu,ve yaşımında verdiği acemilikle anca bu kadarını becerdim ama hep kendimi sorguluyorum ve hep eksik buluyorum..oğlumla büyüdüm,şimdi daha farkındayım hayata dair herşeyin..ondan merak ettim yaşınıEmbarrassed
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 12:34

Canım öncelikle çokkkk teşekkür ederim…

Yaşımı söyleyeyim ama buradaa çok tutmayayım LOL........

Kendine çok haksızlık etmişsin canım…lütfen böyle söyleme inan bende böyle düşündüğün için çok üzüldüm çokkkCry…her anne evladı için en iyi olanı ister onun için çırpınır…sen sadece bebeğinin üzerine çok düştün…mükemmel olmasını istedin…sanırım annelerin yaptığı en büyük hata bu oluyor…

Hemen yürüsün koşsun..aman şunu öğrenmesin o çocukla konuşmasın…ama hayatın içinde bu var ..ne kadar uzak tutabiliriz hayattan..keşke hayatı düzeni düzeltebilsek…ben şahsen önce onu ne kadar sevdiğimizi öğretmeliyiz…sevgiyle büyüyen bebek kendine güvenen insandır diyorum ben…

Lütfen üzerine alınma..babam çok otoriter bir insandır ..hep kurallar koydu bize…bizim iyiliğimiz için elbette ama hala bak bu yaşımda bile..babama uzak olmanın acısını yaşarım..beni ne kadar sevdiğini hala bilmem..

Evladım böyle olsun böyle büyüsün istemiyorum..şöyle düşün..doğduğu ilk gün hayatın kötü yanıyla tanışıyor ..hemen aşı yapıyorlar ..yani virüs…hayatta böyle…onları özgür bırakalım çok sıkmayalım…inan öyle olursa daha az hata yapacaklar…

Sen benden çok daha tecrübelisin belki bende hatalar yapacağım oğlumu korumak adına..ama tüm kalbimle diliyorum ki umarım yapmam..en az hatayla atlatırım o dönemi…

Hem seninde dediğin gibi..doya doya çıkarılacak anlar varken…neden çabuklaştırayım ki bu zamanı…

Tırtılım uyanık daha çok yazardım ama inş. Uyuyunca…

Düzenleyen tontinitırtıl - 03 Tem 2009 Saat 01:01
Yukarı Dön
kumru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4651
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kumru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 12:50
Ayşegülcüm, senin gibi ben de oğluşuma hamilelikten başladımSmileinsanlar abarttığımı söyleseler de bence oması gereken buyduWink
benim oğluşum 7 aylık, senin yaptıklarına ilave olarak ben oğlumla ingilizce ve rusça konuşuyorum gün içinde. bakalım nasıl olacak, sürekli anlatıyorum konuşuyorum herşeyi izah ediyorum.tv ye belki 5 dakika belki 10 dakika bakıyor baby tv o da ve muhakkak ingilizce.

Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 14:02
kumrucum merhaba canım nasılsın.Alp nasıl ..

annein 2 yabancı dil bilmesi Alp için çok büüyk avantaj mutlaka..bende çok isterdim ingilizcemin iyi olmasını malesef değil..artık dil yaşı gelince telafi edeceğiz bir şekilde..dil yaşı diyorum canım...ben bu konunun uzmanı değilim ama okuduklarımdan çıkardığım..bebeklerin beyinlerinde dil gelişimi 2 yaşında tamamlandığı söyleniyor..Bunun için ana dilden önce yabancı bir dil öğretilmeye çalışıldığı zaman düşünce dünyasında kargaşa oluşabilirmiş...ben söyleyenlerin yalancısıyım..yanılabilirimde...

en doğrusunu mutlaka bu işin uzmanları bilir...sordunmu canım dr. falan...
Yukarı Dön
kumru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4651
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kumru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 14:16
evet canım dil konusunu görüştük, hatta geçen haftaydı sanırım AOA programda dil konusu işlendi. bebeklerin dili nasıl öğrendşkleri bilinmese de çok dili öğrenebildikleri tespit edilmiş. O zamana kadar sadece ingilizce konuşuyordum sonra devreye rusçayı da soktum. bizim tanıdğımız var onun annesi de rusça ve ingilizce konuşuyor, başta çocuk 5 yaşına kadar karma çorman, bir cümle içerisinde bazı kelimeler ingilizce, bazıları rusça bazıları türkçe konuşuyordu, şimdi 10 yaşında hepsini ayırt ediyor ve hepsini süper konuşuyor. umarım Alp de aynı olur.
Alpçik iyi uyuyor şimdi.çok şükür iyi odalarımızı da ayırdık.

Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 14:25
oh ohhh maşallah uyusunda büyüsünnn:)) odalarınızda ayırdınız demek..kocaman delikanlı oldu ..tabiki yanlız yatacak:)))) darısı benim oğlumaa...

sanırım bir çok konuda olduğu gibi bu konudada uzmanlar hem fikir değil...o zaman yapılacak tek şey annelik iç güdüsü ne diyorsa onu yapmak:))) benim bulduğum formul bu...bir çok konuda sistemi öyle işletiyorumm:)))
Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 16:03

canım yazdıkları ilgiyle okudum.hepimiz her anlamda sağlıklı bireyler yetiştirmek için uğraşmalıyız.sadece doğurmakla annelik bitmiyor.onların tüm meuliyetleri bizim üzerimizde en başta sevgiyle büyütmek lazım ve her gelişmesiyle detaylı ilgilenmek.bende kızımla oyunlar oynuyorum.şarkılar söylüyorum.evhamlı ve pimpirikli bir anne olmak hiç istemiyorum.daha çok kızım bize ayak uyduruyor.Nereye gidersek kızımızıda götürüyoruz.hassas yetişmesini hiç istemiyorum.Güzel kızım seni çok seviyorum birtanem,bebeğimmmmm

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 34>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.