Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ATEŞ
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumATEŞ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
SENAY Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3
Mesajın Direkt Linki Konu: ATEŞ
    Gönderim Zamanı: 02 Tem 2009 Saat 14:05

MERHABALAR KADİR BEY;

14 AYLIK BİR BEBEĞİM VAR VE 2 GÜNDÜR SADECE KURU ATEŞ VE KUSMA DURUMU SÖZKONUSU,ATEŞİNİ DÜŞÜRMEK İÇİN SOGUKSU KOMPREKSİ UYGULADIM FAKAT 2 DAKİKALIK BİR DÜŞÜŞÜN ARDINDAN AYNI ATEŞLENME TEKRAR SÖZKONUSU OLUYOR.İSHALİ YOKTU,DOKTORA GÖTÜRDÜM MİDESİNİ ÜŞÜTTÜĞÜNÜ SÖYLEYEREK CALPOL SÜSPANSİYON ŞURUP VE PARONAX FİTİL VERDİ.TEDAVİYE DÜN BAŞLADIM BU SEFERDE FİTİLDEN SONRA SU GİBİ SARI ŞEKİLDE DIŞKI ÇIKARIYOR.SİZCE TEŞHİS DOGRUMUDUR YADA VERİLEN TEDAVİ,SİZDEN ÇOK RİCAM BAŞKA BİR İLAC ÖNEREBİLİRMİSİNİZ YADA NE YAPMAM GEREKİYOR.İŞTAHSIZLIKTA DOGAL OLARAK SÖZKONUSU.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

SAYGILARIMLA
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113103
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Tem 2009 Saat 18:28
Kusma, ishalinin başlayacağının işaretidir ama nerde onu anlayacak doktor... Ateş ile uğraşmayın, benim makalemi okuyun. Üşütmekle hiçbir hastalık olmaz, hele mide üşütmesi diye bir şey hiç yoktur. Sizin çocuk, mikroplu bir gıda yemiş, hiç ilaç almanıza gerek yok. Kendiliğinden iyileşir. Ateşi düşürmek için çok uğraşmayın. 
Yukarı Dön
didemkız Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 137
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Tem 2009 Saat 17:37
Mrh.Doktor bey benim 15 aylık kızımda dünden beri ateşli şurup, fitil, kompresk işe yaramadı biraz öksürüyor ve iştahsızlık var.Kaç dereceye kadar ateşe müdahale etmeyelim ve ne kadar sürerse müdahale edelim.En son 39.1 ölçtüm ateşini.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113103
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Tem 2009 Saat 20:47
Ateşin derecesinden ziyade, çocuğun ne hissettiği önemli. Uyuyan çocuğu uyandırmıyoruz, huzursuzluğu oluyorsa, derecesine bakmadan ilaç veriyoruz. Gerekmedikçe ateşi düşürmeyin...Benim ateş ile ilgili makalemi okuyun.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.