Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - boğaz enfeksiyonu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumboğaz enfeksiyonu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kartanesi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 337
Mesajın Direkt Linki Konu: boğaz enfeksiyonu
    Gönderim Zamanı: 06 Tem 2009 Saat 08:42
     İyi günler Kadir Bey;
     8,5 aylık oğlumun cuma akşamından beri ateşi düşmedi,kendisi de çok husursuz ve huysuz,sürekli gülen oğlum artık ne yaparsak yapalım gülmek istemiyor.Cumartesi günü de 16 saatlik bir yolculuk yaptık.O gün 6 saatte bir 5ml calpol verdim.Ertesi sabah acile götürdük,sizinde yazılarınızda okuduğum önerilerinizden dolayı o zamana kadar evde olmasına rağmen antibiyotik vermedim.Pazar sabahı acile gittik.Cocuk hastanesinin acilindeki doktor (büyük ihtimalle pratisyendi) sabah akşam 1 ölçek antibiyotik(agumentin)vermemizi söyledi.Ben şırıngayla veriyorum 5ml*****
boğazında kızarıklık olduğunu söyledi.Tahlil istedim , 3 gün süresince geçmezse tahlil yapılacağını söyledi.Oğlum zaten zor yiyen bir bebek şimdi hiçbirşey yemiyor.Ne yapmalıyım.Bu dönemde özellik yedirmem gereken birşey var mı ?***** Bir de ilacı içmek istemiyor tükürüyor,bir kısmını yutuyor bir kısmını tükürüyor,bu durumda ne kadarı içerde kaldı bilemiyorum.İlacı nasıl verebilirim?Bir de gece calpolu içirirken nasıl olduysa galiba gözüne bir miktar gitti.******Şu an calpolu 4 saatte bir veriyoruz.*****
     Oğlum hastalandığında her anne gibi ben de çok korkuyorum ona bişey olacak diye.Menenjit falan kendini belli eder mi?Her doktor bunu anlayabilir mi?Çok uzun oldu özür dilerim
      Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Düzenleyen kartanesi - 06 Tem 2009 Saat 11:03
http://imageshack.us/
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Tem 2009 Saat 12:18
Eğer "Grip" ise, Çarşambaya kadar ateşi devam edecek. Gripal enfeksiyonlarda antibiyotik gereksizdir. Anlayabilmek için ya bu işlerden anlayan bir doktor bulacaksınız, yada "Tam kan sayımı" yaptırıp, WBC(=lökosit) sayısına bakacaksınız. BU değer, normal veya düşük ise, viral demektir ve antibiyotik gerekmez. Aşılar nedeni ile artık eskisi gibi "menenjitler" görülmüyor. Ayrıca bazı doktorların dediği gibi, yüksek ateşten menenjit olmaz. Menenjit mikroplarla olur. Calpol'un göze gitmesinden bir şey olmaz, biraz gözüne serum fiz damlatın( 8-10 damla) yeterli olur.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Tem 2009 Saat 14:03
      öğleyin çocuk doktorumuza gittik.Boğaz enfeksiyonu olduğunu söyledi.Agumentine devametmemiz gerekiyormuş ve bir de 3 tane iğne verdi günde 1 tane unacefin 2cc.Geniz akıntısı içinde peditus ama kullanmayacağız tabiki.pEDİTUSA RAĞMEN ATEŞİ düşmezse profenid kullanacakmışız.Sizin önerileriniz nedir. Bir de kulağında da iltihap varmış ama ilaca gerek yokmuş fazla değilmiş yani. Kusura bakmayın uzatıyorum belki ama kilo alımının çok yavaşlamışolduğunu da söyledi. 8 ay 10 günlük , 8.8 kilo ,boy 73 cm,kafa çevresi 47

Düzenleyen kartanesi - 06 Tem 2009 Saat 14:05
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Tem 2009 Saat 11:25
8.8kg, 9 aylık kilosu... 3cm. boy fazlası var.1.5cm de kafası büyük, daha ne olsun. Peditus'u kullanmayın.Eğer ateşi hala devam ediyor ise, hastalık kesin  gripal enfeksiyon, antibiyotikler hele iğneler çok lüzumsuz...
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Tem 2009 Saat 11:49
      Ateşi düştü.Ama sabah arka arkaya 3 kez kakasını yaptı(sulu).Antibiyotiklerden olabilir mi?Bir de ğlumun hastalanması benim sigara içmemden olabilirmiş sizce doğru mu?Yanında içmiyorum.Günde 10 taneye varıyor bazen
      Her şey için çok teşekkür ederim.Allah razı olsun.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Tem 2009 Saat 16:02

Hastalığın, sizin sigara ile hiç ilgisi yok, olsa idi önce siz olurdunuz. Antibiyotiklerde ishal yapabilir, belkide, hastalık başından beri ishaldi...Neyse, zaten ishale ilaç vermiyoruz, kendiliğinden geçer. Bol sıvı verin...

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Tem 2009 Saat 10:49
    Çok teşekkür ederim Doktor Bey, sağolun. Kadir Bey bir de boğaz enfeksiyonu kesin ise ne kadar süre ile ne kadar doz kullanmamız gerekiyor antibiyotiği.****
    Doktor Bey birde buzdolabında saklayın diyor ama biz dışarda bırakmışız bir sorun olur mu?Rengi sarardı antibiyotiğin.

Düzenleyen kartanesi - 08 Tem 2009 Saat 11:53
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Tem 2009 Saat 09:29
Antibiyotiği 4-5 gün içinde bitirecekseniz, buzdolabı gerekmiyor. Antibiyotiği kullanma süresi, ilaca göre değişir. Genellikle ateşi düştükten sonra gerekmez.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.