Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - gece ateşi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgece ateşi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Konu: gece ateşi
    Gönderim Zamanı: 12 Tem 2009 Saat 14:22

Merhaba Kadir bey..

Önceki yazılarınızı okudum, makalenizi ise oğlum her ateşlendiğinde bir daha okuyorum..

Oğlum 26 aylık. 2 gündür geceleri ateşi çıkıyor 39a kadar. Ve ben dayanamayıp aferin verdim. Dediğiniz gibi 2 parasetamoli aynı anda vermemek için calpol kullanmadım.. Şuanda bulundugum yerde hiçbir doktoru tanımıyorum ve gider gitmez antibiyotik vereceklerinden adım gibi eminim. Hem de hafta sonu zaten..

Neyse gündüzleri ateşi olmuyor ama gece çıkıyor. Bunların dışında hafif bir burun tıkanıklığı var (ser. fiz. Ve to..er kullanıyorum) bir gözünde çapaklanma var. İştah berbat durumda. Ama ben eski yazıları okuyunca biraz kafam da karıştı. Bizzat size danışmak istedim. Sadece gece çıkan bu ateş enfeksiyondan kaynaklı olabilir mi.. yani kan tahlili hemen gidip yaptırmalı mıyım. yoksa 1-2 gün daha seyrini mi takip etmeliyim. görseniz ne gece ne gündüz hasta bir çocuga benzemiyor...Bize defalarca anlattığınız halde biz gene de korkuyoruz ateşten hocam. Disapprove 

ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Tem 2009 Saat 10:54
Basit bir "Grip" geçiriyorsunuz. Yazın gripler fazla araz vermezler. Serum fiz ve Ton...er, aynı ilaç. Günde 5-6 defa 10'ar damla damlatın. Burun damlasından sonra, gözdeki çapaklanmalar için "Cipro göz damlası %0.3" 4x1 er damla her iki göze 5 gün süre ile  damlatın . Aferin yerine Calpol kullanın. İsterseniz bir kan sayımı yaptırıp, WBC sayısına bakın. Düşük çıkarsa, grip demektir, antibiyotik gerekmez.
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Tem 2009 Saat 11:33
dün gece 39,9 olunca ateş hastaneye gititik hocam.. kan tahlili yapıldı kulak iltihabı teşhisi konuldu.. malum Marmara'da 3 öğün denize giriyorConfused
WBC......11,2H
MCV.......74L
MCH.......24,8LL
MO.........10,3H
MO#.......1,15HH
ayrıca da CRP.....12,1
çıktı..
Agumentine başladık.. 
ama ilginç olan hiç kulağının ağrıdıgını falan söylemiyordu. yada elleri kulklarında değildi.Shocked
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Tem 2009 Saat 15:54
Kulak iltihabı filan yok, ayrıca WBC düşük, antibiyotik gereksiz. Hangi deniz olursa olsun, kimsye mikrop bulaşmaz. Kulak iltihapları, mekanik bir olaydır. Genellikle "nezle" esnasında, , Öztaki borusunun ödem sonucu kapanması ile "orta kulağı" nemli tutan sıvı akamayıp, içerde birikir, zara tazyik yapar. Şiddetli ağrı olur, uygun tedavi; ilaçlı "burun damlaları" ile öztaki borusundaki ödemi açmaktır. Ödem çözülünce, sıvı oradan akar, basınç düşer ve ağrı gider. Uygun tedavi yapılmazsa, bu sıvı mikroplanırsa, antibiyotik o zaman gerekli olur.
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2009 Saat 16:52
verdiğiniz bilgiler için öncelikle çok teşekkür ederim Kadir Bey..
dün gece (ateşi tekrar çıkınca) pe..fen isimli ateş düşürücüyü verdikten yaklaşık 4-5 saat sonra Oğlumun soğuk olduğunu ve terli oldugunu farkettim. bunun üzerine ateşine baktım. 34,7 ile 35,3 arası seyretti bir süre. azıcık kalın giydirindim ve 2 saat kadar sonra tekrar normale döndü ateşi.. daha önce de olmuştu buna benzer bir durum ama çok kısa sürmüştü.. bu kez 2 saat kadar 35 derece kalınca ateş endişendik. normal bir durum mu sizce..
bu arada bu bahsettiğim saatlerde sürekli ağlıyordu. yani hem uyuyordu hem de durup durup ağlıyordu, çok huzursuzdu. ilk defa böle gördüm oğlumuLamp

Düzenleyen burcu - 14 Tem 2009 Saat 16:54
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2009 Saat 20:28
Vücut, mikroplarla mücadele için ateşi çıkardıktan sonra, işi bitince, ter salarak ısıyı atmaya çalışır. Bazan çok hızlı attığından, vücut soğuyabilir, bunun çocuğa zararı yoktur. Uykusunda ağlaması kötü rüyalar gördüğünü gösterir.. Gündüz çok maceralı hayat yaşamasın. Çok kalabalığa girip çıkarsa, çok ellenirse, hoppala zıppala yapılırsa gece köyü rüyalar görürler. Gündüzün biraz rahat ve sessiz bir yaşam tarzı sürsün.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.