Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kum döküyor...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkum döküyor...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
runya Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 35
Mesajın Direkt Linki Konu: kum döküyor...
    Gönderim Zamanı: 28 Tem 2009 Saat 15:38
dr. bey çok sevinçliyim...........
beni uyanıkken emmeyi ret eden 2 gündür geceleride emmeye nazlanan bebeğim emmeye sipraktin şurubu verince başladı.............çok sağolun...........
gerçekten emmeyede işe yaradı............sabahta uyanıkken emdi gözlerime inanamadım....kesin memeyi bırakıcak sanmıştım şurubu içince emdi.......inek sütünüde uyurken sabah verdim.....içti............
ama inek sütünü sadece uyurken içiyor......böyle böyle alışırsa zamanla uyanıkken içmeye başlarmı...?
dr. bey iyiki varsınız....çok teşekkür ederim..Hugbugün dünyalar benim oldu....
dr. bey tavsiyeniz üzerine inek sütüne başlamıştım...bu gün tarttım 200 gr.fazla çıktı.....yani ek gıdaya başladığım günden beri  kilo alamayan bebeğim kilo almaya başladı...........Clap

Düzenleyen runya - 28 Tem 2009 Saat 15:44
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Tem 2009 Saat 10:01
Aç bırakın dediğimiz, 2-3 gün. Öyle 4-5 saat ile bir şey olmaz.. 2-3 gün yemeği teklif edin, yedi, yedi, yemedi, kaldırın sofrayı... Tabii bu arada atıştıracak bir şeyler de bulamasın... Kilo eksikliği varsa, ilaç kullanabilirsin.
Yukarı Dön
runya Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Tem 2009 Saat 13:23
merhaba hocam....
oğluma emedor fitili denedim, denediğim sürece kusmadı.....
ama hala gün aşırı kusmaya devam ediyor.......
bide hiç iştahıyok zorlamayın diyorsunuz ama zorlamıyorum 5 saat açbırakıyorum durum gene aynı.....ağzını kocaman açıyor ama yutmuyor......tutuyor öyle.....kim yedirirse yedirsin aynısını yapıyor...
geceleri 1 yada 2 kere emerdi hiç arıza çıkarmadan ama şimdi onuda istemiyor.......bu çocuğun acıkma refleksimi yok anlamadım.....akşam 7.30 da yedi en son teee sabah 10da zorla yedirebildim.....4.5 aydır hala aynı kiloda.....aç olmasına aç ben anlıyorum yalancı emzği deli gibi emiyor...
hocam sipraktin yada prakten şurubu bende denesem çok acıktırıyormuşya hiç ek gıdada vermesem acaba beni iştahlı emermi...? çok istiyorum emmesini...hala sütüm deli gibi var gün geçtikçe azalacağına çoğalıyor....teşekkürler dr.bey..
Yukarı Dön
runya Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Tem 2009 Saat 23:18
teşekkürler dr. bey....KizBebek
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Tem 2009 Saat 09:34
Daha önce fazla kilo alan bebeklerde sonradan böyle bir "iştahsızlık" devresi oluyor. Bu bünyenin kendini şişmanlıktan koruma mekanizması. Sabırlı olun, o istediği kadar verin, zorlamayın. Zorlarsanız o da intikamını kusarak alacaktır. Emin olun bunun çocuğa zerre zararı yoktır. İştah merkezi, buzdolabının "termostatı" gibi çalışır. İçerde ısı yeterince düşünce motor durur, ısı yükselince tekrar çalışır. Buzdolabının motoru durduğunda, "-dolap bozuldu-" diyormusunuz??
Yukarı Dön
runya Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Tem 2009 Saat 22:30
teşekkürler dr. bey.....
size danıştığımdan beri vitaminlerde dahil tüm ilaçlarını vermedim...
günde 2 yada 3 öğün den fazla kesinlikle yediremezsiniz...yemez çünkü....1 öğünde yediği miktarda 125ml...
yoğurdunu ,meyvasını ,etini, sütünü yesin istiyorum....miktarı az olsada yesin istiyorum ama yok yemiyor.....o yüzden hangisinden fedakarlık edeyim, listeden çıkarayım... 2 yada 3 öğüne hangisine  öncelik vereyimde onu yedireyim...?fikriniz benimiçin çok önemli...cvbınızı beklicem...
bütün anneler bebekleri hep daha fazla yesin ister....inanınki benim tedirginliğim o değil.....vitaminini alıcak şekilde yesin o bana yetecek....
kilolu dediğiniz bebeğim hala 6 aylık kilosunda....ilk 6 ay 8200gr oldu ..sadece emzirdim su bile vermedim....nolduysa ek gıdaya başladıktan sonra oldu....gündüzleri emmeyi bıraktı.....sadece geceleri 1 kere emiyor...ben uykuya daldığındada gündüzleri vermeye çalışıyorum...tutarsa tabi...
evet haklısınız galiba kusunca biraz tantana ediyorum.....ama dayanılcak gibi değil....zaten zor yiyen bebek bide hoop diye çıkarıyor....gelde üzülme....
emedur fitili hemen denicem....teşekkürler dr. bey....iyiki bizimlesinizde doğruyu öğreniyoruz...yoksa oğlumkum döküyor diye yas tutacaktım...

Düzenleyen runya - 20 Tem 2009 Saat 22:40
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Tem 2009 Saat 18:12
Bronşit zaten akciğer hastalığı, "Astım'ın" öbür adı.. Ondan aşağısı mide  !! Ayrıca verdiği ilaçlar antibiyotik, bronşit ilacı değil.Bronşit antibiyotiklerle tedavi olmaz. Siz öncelikle bütün ilaçları kesin, çocuk istemedikçe beslemeyin, bir de o yaş için günde 2-3 defa beslenmek bira az. Daha fazla sayıda ama daha az miktarlarda besleyin. Bunlarda işe yaramazsa, 1-2 gün, günde iki defa (yemeklerden 15 dak. önce); Emedur fitil 100mg. dan yapın. Bir sabah, bir akşam yapmanız yeterlidir. Birde kustuğunda , fazla tantana yapmayın... Sırf sizi gıcık etmek için bile kusabilirler. Hiç yüzünüzün ifadesi değişmesin... 
Yukarı Dön
runya Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Tem 2009 Saat 09:51

dr.bey bu kan tahliline göre oğluma dr.umuz antibiyotik başlattı ve kullandık bitirdik...ve reçeteyede bronşit yazmış hastalık adına....sizce bronşitmi....?

ilaçları düzenlikullanmamızı eğer kullanmazsak ciğerlerine inebileceğini söyledi böyle bir durum varmı...boşunamı korkutuyorlar....
valla siz olmasanız doğruyu nasıl öğrenicez bilmiyorum dr. bey.......çok sağolun...iyiki varsınız...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.