Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Gaz & Karın Ağrısı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bebeklerde gaz
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumbebeklerde gaz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
siyahinci Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4
Mesajın Direkt Linki Konu: bebeklerde gaz
    Gönderim Zamanı: 25 Ağu 2009 Saat 11:50
Cry
hocam merhaba, kızım 7 aylık ama hala gaz problemi var.gaz ilaçlarınıda denedik ama önüne geçemedik.gazını atabiliyor ama gaz tekrar rahatsız ediyor.ne yapabiliriz teşekkürler 
ö
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağu 2009 Saat 13:21
Neler yedirdiğinize bağlı. Ayına uygun beslemiyorsanız gazı olur, ama bu gaz yenidoğan gazından farklıdır. Hele bir verdiklerinizi bir yazın.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağu 2009 Saat 20:36
meyve püreleri(armut,şeftali,elma gibi),yarım kase sebze çorbası(patates,havuç bazen kabakve az kıymalı)kahvaltı olarak peynir,pekmez yumurta sarısı,zeytinyağı veya tereyağı bisküvü karışımı.bunların dışında anne sütü ve mama veriyorum.açıkçası kutusüt vermeye bile korkuyorum gazını arttırır diye.o kadar gazlı ki doğrudürüst ememiyor kıvranıp ağlamaya başlıyor ama gazından olduğuna eminim çünkü her ağlamasının ardından alttan gaz çıkarıyor ama yine de gaz sancıları geçmek bilmiyor.doğduğunda da gazlıydı fakat beslenmesini etkilemiyordu,geçen ay 100 gr aldı kıvranıp ememediği için,mama da vermiyordum
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ağu 2009 Saat 20:48
ve de yoğurt veriyordum ama bu ara yemek istemiyor evde mayalanmış veriyordum geçen ay
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2009 Saat 09:53
Meyva "yarım şeftali" kadar olsa yeterlidir. Sebze çorbası yerine evde pişen kıymalı yemeklerden verin... Pekmezi kesin. Bisküvi en fazla 5 adet olsun. Mama yerine kutu sütüne geçin. Yoğurdun her türlüsünü yiyebilir. Gene gazı devam ederse, miktarları fazla olduğundan olabilir.. Miktarları fazla olmasın, istemediğinde zorlamayın... Beslenmesi süt ağırlıklı olsun. Eğer anne sütü yeterli geliyorsa, bu ek gıdaların hiçbirine gerek kalmaz. Sadece anne sütü ile gidebilir.

Düzenleyen Dr. Kadir Tuğcu - 26 Ağu 2009 Saat 09:54
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2009 Saat 14:14

tavsiyeler için teşekkürler.pekmezi gaz yaptığı için mi keselim,bebe bisküvüsü de gaz yapar mı ?bir de anne sütü aldığı zamanlarda da çok gazlı idi,dediğiniz gibi süt ağırlıklı beslediğimizde yine çok gazlı olup çok ağlarsa başka önerebileceğiniz birşey varmı.çünkü öyle böyle değil aşırı gazlı.nedenini ne çözümünü 7 aydır bulamadım ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.sorduğumda kimsenin bebeği bu aylarda gazlı olmuyormuşCryartık kızıma kıvranmadan birşeyler yedirmek istiyorum,

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2009 Saat 16:52
Bazı çocuklarda çok nadir olarak barsak enzimleri az salgılanıyor ve buda gaz sancılarına neden oluyor. Festal veya Intestinol draje yi kırıp ezin, günde 2 defa yarım verin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.