Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ates
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumates

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
efsunlu_bulutum Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 314
Mesajın Direkt Linki Konu: ates
    Gönderim Zamanı: 05 Eki 2009 Saat 09:59
hocam kızımın ıkı gundur vucud ısıs yukselıyordu ama 38i gecmedıgınden ateslı dıyemıyordum, agrısı oldugunu hıssettıgımde calpol verdım ama o gece buna ragmen atesı 39,5a kadar yukseldı,tekrar ates dusurucu vermeden koltuk altı ve kasıklarına bez koyarak atesın ı kontrol altında tutup acıle goturdum. doktor bogazlarında kızarıklık gordu sanırım bogazında ve kulagında var dedı(ne var soylemedı) antıbıotık yazdı.klomaks bıd 400mg 4x1 yazmıs. prospektusu okuyorum 10 kılo bıle olsa 2x1/2 olcek verın dıyor,ben de prospektustekıne uyarak antıbıyotık.e basladım ama. vıksle gecırdıgım burnunun akıntısı ve olmayan oksurugu antıbıyotıkten sonra basladı. calpolu agrısı atesı olursa verıyorum,antıbıyotıkten baska burun akıntısı ve oksuruk ıcın bır sey yapmalı mıyım? sankı balgam sokuyo gıbı
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eki 2009 Saat 11:15
Klamoks: 50mg/kg. verilebilir. Misal 12kg. (12x50=600mg.) 2x300mg. verilebilir. Yani, Klamoks200 günde  2x 1.5 ölçek alır. Ama gerek varmı idi, anlattıklarınız daha ziyade "Gripal" enfeksiyonu andırıyor. 2. günde ateşi düşmezse, kesinlikle grip, antibiyotiği boşuna veriyorsunuz demektir.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eki 2009 Saat 09:06
ben de devam eden burun akıntısı ve 38i gecmeyen ateşle seyrederken doktora gıtma ıhtıyacı hıssetmeden vıksle akıntıyı gecırmeye ve grıbal dıye tedavı edıcı olabılır dıye pedıtus.u vrdım ıkı gundur. antıbıyotıgı 400mg.lık vermıs bır de doktor,ve benım kızım 9kılo ancadır,bunu bıle bıle 4x1 verdı 400mg.lık.hıc ıcıme sınmedı zaten ama,yemesının azalması ve yutkunmada zorlandıgını hıssettıgımden doktorun verdıgı antıbıyotıgı aldım,hatta alsam mı dıye kendı doktorunu aradım,onun bu kaddar atesını yukseltmezdı grıbal olsa dedı,kullan dedı(daha once de baska bı doktor orta kulak ıltıhabı dıye antıbıyotık vermıstı,antıbıyotıgı drencı gelısmesın dıye 3.gunde kesıp sızın dedıgınız gıbı ıllıadın.le rahatlatmıstım kızımı)ama sımdı de ıshal basladı,zaten cok da yemıyor ve huzursuzlanıyor,ıshalın zararını tolore eden probıyotıklerden bahsettıgınızı okudum kızım ıcın ıse yarar mı ?antıbıyotık.i on gun kullanmam soylendı. ve ben burun akıntısını gene sızın dedıgınız gıbı vıksle rahatlatıyorum.bademcık bu kadar atesyapar mı? bendeen aldıgı bı mıkrop emınım cunku ben ona sabahları kahvaltıda zeytın yedırneye calısırken agzımla boldum hep ve ben de bır haftadır bogaz agrısı ve grıp cekıyorum
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eki 2009 Saat 09:30
9kilo ancak 2x200mg. alır ...Yani, Klamoks 400'den  2x1/2 ölçek vermeniz lazım.. 2. günden sonra ateşi hala devam ediyor ise, boşuna veriyorsunuz. Zaten ilacı "-10 gün kullanın-" demek, "-beni 10 gün rahatsız etmeyin-" demenin başka bir şekli..Halbuki, Klamoks'un iyi geleceği bir hastalık olsa idi, 2 günde ateşi düşerdi.. Antibiyotiği hala veriyorsanız kesin. İshali, "Antibiyotik ishali" dir. Reflor "sachet" lerden hergün 1 paketini gıdalarına koyup verin. Çok yüksek ateş, "6. Hastalık" belirtisidir. 4 gün ateşin sonunda ateş düşer ve döküntü başlar. Önemi  veya tedavisi yoktur.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2009 Saat 14:39
hocam verdikleri antıbıyotıgı dırencı gelısmesın 5 gun en az kullan dedıgı ıcın doktoru dun kestım, toplamda 4 gun kullanmıs oldu kızım ama o gunden berı ıshalı hıc gecmedi,poposu hıc pişik olmamıstı,pişik oldu, ama çok fena,ıdrarını yaparken cok canı yanarak aglıyo. ınanın en fazla 2 saat duruyor bezı hele kaka yaptıgını duyunca bes dakıka bıle durdurmuyorum,chicco kullanıyodum doktor sebamed pişik kremı dedı dıye onu kullanıyorum her seferınde ama gecmıyor pişiği. ıkı ıhtımal gelıyo aklıma 1-ıdrarını yaparken yanma oluyo da ıdrar yolu ıltıhabı belırtısı olabılır,2- pişik olduktan sonra bu aglamalar oldugu ıcın idrar yapınca pişik yerler acıyo ondan aglıyo dun kesınce antıbıyotıgı çişini yaparken aglamıyo ama hala ne ıshalı ne pişiği gecıyo. doktoru seftalı elma dıyetı baslarız fılan dedı ama bu cocuk asla meyve yemıyo kı:( bu pişigı nasıl gecırecegım cok acıyo canı altını yıkarken bıle degdıkce aglıyo.ıkı gun sonra da yaşını dolduracak 1.yaş aşısı olan kkk yaptırmaya goturecegım bu kadar dırencı dusukken yaptırmadan asıyı bıraz bekletsem zararı olur mu?nefes alırken sırtındakı hırıltıyı elımle hıssedebılıyorum,kedıler gıbı gogsunde hırıltı var,pedıtusa devam et dedı doktoru telefonda. antıbıyotıge de ara verelım sonra baslarız dedı pişigını soyleyınce:(bu durumda refloru almak ıcın sıze tekrar danısmak ıstedım.sıvı olarak sut ve anne sutu,su da alıyo arada ama cok degıl
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2009 Saat 14:42
bu arada ateşi neredeyse hıc cıkmadı dıyebılırım,antıbıyotıgın yararlı oldugunu hıssettıgım tek sey su oldu kı yemek yemesı duzeldı eskısı gıbı. sanırım bogazında olusan yutkunurken acıma gectı. beta fılan degıldır bogazındakı  ıns
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2009 Saat 15:04

hocam daha oncekı pısıler ıcın yazdıklarınızı okudum onlara ultralan pomad demıssınız doktor bıze beklazon ve nıbulen gıbı bır sey dedı telefonda ama bunlar nasıl kullanılacak bı solusyondan bahsedıyorsunuz sız eczanede ondan da aldırayım mı?

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2009 Saat 15:45
Nibulen mantar kremidir. Benim yazdığım sıvıyı yaptırın ve kullanın...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.