Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Gelişim & Davranış Değişiklikleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kilo almıyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkilo almıyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
tuba25 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 32
Mesajın Direkt Linki Konu: kilo almıyor
    Gönderim Zamanı: 10 Eki 2009 Saat 23:27
Merhaba hocam;
Oğlum 11 buçuk aylık.Yaklaşık 3 aydır aynı kiloda.Neden kilo almıyor.1 gr dahi olsa kilo almaz mı?Ne yapmalıyım hocam
teşekkürler..
UTKU&SUDEN
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eki 2009 Saat 15:46
Son 3 ayki kilolarını bir yazın. Eğer aşırı bir kilo alması oldu ise, bir müddet duracaktır. Normaldir.
Yukarı Dön
tuba25 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eki 2009 Saat 20:30

hocam son 3 aydır 11 buçuk kg..

UTKU&SUDEN
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eki 2009 Saat 21:23
Normal, önceden çok kilo aldığından bünye şişmanlık oluşmasın diye iştahı bir süreliğine kapatmış. Sakın zorlamayın, sistemini bozarsınız.
Yukarı Dön
tuba25 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2009 Saat 14:22
hocam iştahı kapanmıştır diyorsunuz ama benim kafama takılan da bu. Oğlum yediği halde kilo almıyor.Yemese tamam iştahsız olduğu için almıyor diyecem ama neden yediği halde almıyor.Yanlış anlaşılmasın zayıf diye yakınmıyorum sadece yedikleri nereye gidiyor onu çözemedim.Çünkü 1 gr dahi almıyor..
sevgiler...
UTKU&SUDEN
Yukarı Dön
zeykancan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 4
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2009 Saat 16:09

Kadir Bey Merhaba,

Kızım 5,5 aylık 6700 gr. 64 cm. boyunda, kafa çevresi 41 cm.
son 50 günde 100 gr. civarında kilo aldı, inek sütü proteini alerjisinden şüphelendi doktorumuz kakada kan, sümüksü, vıcık kaka gözlemledik bir süre, ben inek sütü proteini içeren ve alerjen ürünleri kesince kan da kesildi ama vıcık ve pütürsüz çok sulu kakaları devam ediyor. , neocate mama veriyoruz ancak almıyor, anne sütünü biberonla vermeye çalışıyoruz ancak çok az alıyor, beni de emmiyor, aşırı iştahsız biberonu bile kucağımızda veremiyoruz hemen ağlamaya başlıyor biraz yükseltilmiş yatakta zar zor bir emzik bir biberon vererek beslemeye çalışıyoruz, emmiyor da, gece bazen 12 saat hiç çiş yapmadığı olabiliyor bir de altını açtığımızda cinsel organının ön tarafında bir buruşukluk oluyor bazen..çiş yaptığı yer de kızarık.. kakalarında hiç pütür olmuyor, sürekli sıvı, bol sulu kaka yapıyor, ek gıda olarak ne verebilirim? Bir diğer sorum da zantac ve zaditen kullanmamız önerildi, zantac mide ve barsaktaki yaraları tedavi eder mi? bir de yan etkisi olarak ishal yapar mı? Günde en az kaç cc. süt ya da mama almalı(biberonla beslendiği için), beslenmesi için önerileriniz olur mu bir de kalsiyum desteği verebilir miyiz?
Bu kadar iştahsız olması nedeni ile hangi hastalıklardan şüphelenebiliriz? Hangi testleri yaptırsak uygun olur?

Doktor Bey demin yazdığım soruya ilaveten; bebeğimin kusmaları da var, 40-50 cc. bile içse en ufak bir hareketinde kusabiliyor, durumu bu şekilde değerlendirebilirseniz sevinirim.
Bir bebek kaç ay kilo almadan ya da 100 grç civarında kilo alarak geçirebilir, acil müdahaleye gerek var mıdır, çok endişeleniyorum gelişmesi büyümesinin yavaşlamasından korkuyorum, son 30 günde kafa çevresi sadece yarım santim büyümüş, bıngıldağı da kapanmak üzere.. 
Bir de 5,5 aylık bebekten neler yapmasını bekleyebiliriz gelişimi açısından, az da olsa bilgi verebilirseniz müteşekkir olurum..
Çok soru sordum, kusura bakmayın, şimdiden çok teşekkürler,
Yukarı Dön
Dileko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2009 Saat 16:26

Merhaba,

17 aylık bir oğlum var, iştah problemi var. 15 aylıkken boyu 74 kilosu 9200 gr idi. 12 aylık kilosu ise 8950 ve boyu da 74. cm idi. son 2 aydır hiç tartılmadı ama fazla almış gibi görünmüyor. Cok zor yemek yediriyoruz. porsiyonları da gittikçe azalıyor, yarım kase corba ya da 1 köfte ya da 5-6 burgu makarnayı ancak yedirebiliyoruz.yoğurt ve meyveye de sıra gelmiyor.
Ne yapmalıyız?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2009 Saat 22:46
-tuba 25: Acele etmeyin. O yaşlarda biraz duraklama oluyor. Normal...
-zeykancan: sizin yediklerinizden çocukta bir allerji olmaz. Bazen çok emzirdiğinizde kaka önce yeşil, sonra yeşil-sümüksü olur. Hatta bazen çizgi şeklinde kan bile görülebiliyor. Bunlar fazla emmesi ile ilgili..Biraz o istedikçe meme verin, zorlamayın... Kakasının altın sarısı olması gerekir.
-Dileko:Sipraktin günde 2x1 ölçek 5 gün verin, 3 gün kesin.  Gerekirse bu kürü tekrarlayın.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.