Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Biz Bize Sorularımız
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - çocuklar için resimli denenmiş kitap önerileri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuçocuklar için resimli denenmiş kitap önerileri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 48>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1971
Mesajın Direkt Linki Konu: çocuklar için resimli denenmiş kitap önerileri
    Gönderim Zamanı: 19 Eki 2009 Saat 15:15
Arkadaşlar Selam
Tıpki Oyuncaklar topiği gibi,çocuklarımıza aldığımız eğitici kitapları,masal kitaplarını,resimleriyle buraya ilave edersek birbirimize faydalı olacağına inanıyorum,ben mesela bazı bloglarda annelerin tavsiye ettiği, çocuklarının tepkilerini yazdıkları kitaplara öncelik vermeye çalışıyorum ve de hiç görmediğim kitaplarla bu sayede tanışıyorum,internette kitap siteleri var ama içeriğini maalesef göremiyoruz,ilgileneceğinizi umud ediyor,sevgilerimi sunuyorum...Wink

Düzenleyen ifakat - 25 Ara 2009 Saat 18:09
Yukarı Dön
Elif Hansa Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Hansa ve Tevhid'in Annesi

Puanlar: 8182
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2009 Saat 16:00
Kizimin kitabi yokta, ben okudugum ve emanet aldigim bir kac kitap var.
Onlari eklerim insaallah
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2009 Saat 16:14
Canım emanet aldım dediğin kitaplar çocuğun için mi kendin için mi?çünkü büyükler kendi okudukları kitapları Kitap Tavsiyeleri topiğinin altında yazıyorlar,burada benim istediğim çocukların ilgisini çeken,resimleriyle,eğitici yönüyle çocuklarımız için kitap tavsiyeleri Wink
Yukarı Dön
Elif Hansa Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Hansa ve Tevhid'in Annesi

Puanlar: 8182
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2009 Saat 16:23

Dedim ya kizim sevmiyor masali falan. Anlatmak bile zor. Kendi kitaplarimdan bahsettim canim...Smile

Neyse arkadaslar katilimda bulunurlar
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2009 Saat 16:36
Rüya'nın Maceraları.. Pati yayınevi.. karakter gelişimi ve müzikli kitap.. fiyatı: 8-12 lira arası değişiyor.. sayfaları kalın sayılır.. ancak deforme olmayacak kadar değil. toplam 3 veya 4 sayfadan oluşuyor. resimli..
Bilge'cim ben hemen son dönemdeki favori kitabımızdan bahsedeyim. Pati yayınlarının müzikli kitabı. Müzikli kitapları küçük çocuklar için zannederdim fakat şuan 2,5 yaşınsdayız örnek alıyoruz. biraz karakter gelişim kitabı kategorisinde çünkü..

1)kahvaltı
2)Uyku ve süt
3)Meyve
4)Banyo
5)giyinme
6)Tuvalet
bunlardan Banyo ve Tuvalet var bizde. kısa bir hikaye. Rüya adında bir çocukla ilgili.. yandaki müzik butonlarında da konuyla ilgili 3 tane şarkı. şarkılar anlaşılıyor. Banyo kitabı hediye gelmişti. Çınar'ın 1 senedir elinden düşürmediği bir kitap olunca Tuvalet eğitimini internetten sip. verdim. onu da sevdi. diğerlerinden Giyinme ve kahvaltıyı almayı düşünüyorum.  

Düzenleyen burcu - 19 Eki 2009 Saat 22:18
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2009 Saat 16:45
Balcan Hikaye Serisi... Karakter eğitim kategorisi...
2-7 yaş arası..  Zambak Yayınevi (İnternet sitesi mevcut. kitapları ordan görebilir veya sip. verebilirsiniz)...
17x19 cm ebadında, karton kapak, 130 g 1. hamur kâğıt, tamamı renkli baskı (bu bilgi internet sayfasından..) sayfaları kalın değil. ancak gazete kağıdı gibi de değilWink

Balcan oyuncaklarını topluyor
Balcan paylaşmayı öğreniyor
Balcan doğruyu söylüyor
Balcan resim yapıyor
Balcan markette kayboluyor
Balcan bir top buluyor.

ben italikle işaretlerimi aldım. uzun değil hikaye, sıkmıyor.. güzel örnekler var. mesela resim yapıyor kitabında Balcan abisinin boya kalemlerini alıyor, odasının duvarına resim çiziyor. annesine süpriz yapıyor..  fakat annesi görünce resmi begendiği halde buraya yapmamalısın kağıda yapmalısın diyor.. annesi ve abisi duvarı silerken balcan da bir kova bez alıp duvarı silmeye yardım ediyor. sonra abisi Balişle Balcan kağıda resim yapıp annelerine götürüyorlar. annesi çok sevniyor teşekkür ediyor falan. bu arada kitabın sonunda balcanın dilinden bir cümlelik özet ve hikayeyle ilgili sorular var.. ben öneririmWink

Düzenleyen burcu - 19 Eki 2009 Saat 16:57
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2009 Saat 16:46
ben de evdeki kitaplarımızın akşama fotoğrafaflarını çekerim diye düşünüyorum,ama şuanda işyerinde olan Ozan ın fotoğrafındaki kitabını örnek olsun diye paylaşmak istiyorum.Bunlar mıknatıslı kitaplar,kalın karton sayfaları olduğu için çocuğunuz kitabı deforme edemiyor,rahat rahat kendi başına okuyabiliyor (?) renkli ve çok resimli olduğu için Ozan ın çok sevdiği kitaplardan biri,adı Çizmeli Kedi,net yayınları nın
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2009 Saat 16:51
burcucum bu bahsettiğin kitaplarda kalın sayfalı mı?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 48>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.