Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 10 aylık kızım sadece mama istiyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum10 aylık kızım sadece mama istiyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilge1981 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 18
Mesajın Direkt Linki Konu: 10 aylık kızım sadece mama istiyor
    Gönderim Zamanı: 02 Kas 2009 Saat 10:35
Kadir Bey merhaba,
Kızım 10 aylık henüz hiç dişi çıkmadı normalde de pek yemek yemez ve kilo alım sorunu var
yaklaşık 1 haftadır katı gıda almak istemiyor mam yiyor onu da çok tüketmiyor 120 cc içiyor günde 4 kere filan dişten dolayı galiba napmam gerekiyor 5-10 kaşık yiyor sonra bırakıyor bir süreliğine mama takviyeli gitmelimiyim yoksa katı gıdada ısrar mı edeyim aylık kontrolleri için gittiğimiz doktor hiçbir şekilde mama yedirme diyor çok zorda kalırsan gece süt içir diyor ne yapacağımı şaşırdım
sizden acilen yardım bekliyorum.

Çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2009 Saat 20:46
Dişleri isterse doğum gününden sonra bile çıkarabilir. Hiç önemli değil. Geç kalmış dişi erken çıkarma tedavisi diye bir tedavi yok..Dişler çıkarken yeme problemi yapmazlar.  Palavra bilgi.. Mama dediğiniz ne??
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2009 Saat 15:05

Hazır toz mamalardan veriyorum.Kızımın iştahsızlığı var zaten bazen mamayı severek içiyor.Ama katı gıda istemiyor bir de tavuk ve zeytin ezmesi onları da elle aar azar yiyor.Zeytin ezmesine yeni vermeye başladım ama biraz tuzlu sizce onu vereyimmi?

Saygılarımla, 
Yukarı Dön
kudicem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 35
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2009 Saat 17:48
Doktor bey aynı sorun bizde de var, kızım katı gıdlara müthiş direnç gösteriyor biz 9. ayımıza yeni girdik, sabah kahvaltısını blenderdan geçirince biberondan yiyor (cicibebe+yumurta sarısı+peynir+elma+ayva suyu) diğer zamanlar katıyen ağzını açmıyor bu durum geçici mi yoksa formul mama mı vermeliyiz? Kızımın ikizi oğlum tam tersi çok yiyor o da obez olacak diyor korkuyorum.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kas 2009 Saat 20:55
4. aydan sonra mamalara gerek yok. Tafsilatı eski maillerde var. Katı gıda özürlü olmak, soya çekim bir durumdur, zamanla geçiyor.. Zeytin çocuk gıdası değildir.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kas 2009 Saat 11:53

Kadir Bey peki kızıma şu anda süt veriyorum ama katı gıdayı da azar azar veriyorum hem aç kalsın istemiyorum bir de zaten normalde en fazla 120 cc yiyor midesi iyice küçülsün istemiyorum sütü günde en fazla ne kadar vermeliyim bir de sipraktini sordum eczacıya o da yan etkisi iştah açar dedi bir de herhalde alerji ilacı imiş kızımın doğduğundan beri öksürüğü var doktorlar reflü dediler ama kusması ara ara oluyor ben alerji olabileceğini düşündüm.sipraktini kullanabilir miyiz? Kızım şu anda 7500 gr boyu da 71,5 cm ne kadar vermeliyim kullanmamızı önerirseniz.

Teşekkürler

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kas 2009 Saat 15:05
Sütün bir üst sınırı yok, istediği kadar içebilir. Alt sınır, 500ml.... Sipraktin allerji ilacıdır, yan tesir olarak iştah açar, sizin için erken, acele etmeyin. Kızınız 7 aylık cesametinde.. (yaşı yazılı değildi)
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kas 2009 Saat 15:43
benim kızım günlük 350-400 cc süt içiyor en fazla. kızım 10,5 aylık daha önce 5,5 aylıkken antalyada bir beslenme uzmanı sipraktini önermişti isterseniz kullanın demişti. ama ben çok ilaç kullanma taraftarı değildim.Kadir Bey kızım 3.ayından beri iştahsız zorla 1-2 dakika emziriyordum hep ama o da 5,5 aylıkken bıraktı emmeyi.Katı gıda mamada pek almadı şimdi 1-2 gündür süte geçtik 150 cc alıyor bazen. hazirandan beri sadece 400 gr aldı antalyada bir çok doktora götürdük.ama birşeyi yok diyorlar.Beslenmesi de fena değil diyorlar.ama şuan da benimde psikolojim bozuldu bir umar arıyorum.o yüzden sordum ya sipraktini.
teşekkürler.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.