Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Günlük yaşam hakkında
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - YÜN YATAK NASIL YIKANIR-ACİL FİKİR VERİN BANA
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

YÜN YATAK NASIL YIKANIR-ACİL FİKİR VERİN BANA

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
tuba Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 809
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tuba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 19:51
ben yun yastıgı makıne de yıkadım.ama sıkışıyor.yunun kabarıklıgı gıdıyor.mecbur acıp elınle didmen..yumaşaklaştırman gerek.makıneye at.ama kılıf içinde.yoksa tamburun içine kaçıp bozar.sonra çıkarınca bı legene yumuşatıcı koy.içine de yunu at.1 gun beklet.tekrar kılıfa koy at makıneye.boş bı odaya çarşaf üstüne ser yünü.kuruyuncada çekele.kabarsın.doldur yataga.en kolay böyle oluyor   Big smile
Yukarı Dön
fatmabek Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

emir&yusufun annesi

Puanlar: 2809
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatmabek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 21:36

annem derki;

bez cuval bul, yunleri pay edip çamaşır makinesine koy, içine arap sabunu dök kesinlikle deterjan koyma, soğuk suda yıka, yumuşatıcıyı da yumuşatıcı bolumune koyabiilirsin ayrı uğraşmana gerek yok, bitince kurumadan nemliyken cırp, musait bir odaya pamuklu çarçaf ser kurut, hatta çarcafı arada değiştirirsen daha cabuk kurur çarçaf nemini alıyor cunkuSmile
"Evrendeki her şey senin içindedir. Her şeyi kendine sor." Mevlana
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Puanlar: 4308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meryem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 21:42
fatmacım sen de annen de sağolasınız:)
şimdi leğene ısladım..dediğin gibi soğuk olmasa da ılık suya bastırdım..azıcık el deterjanı azıcık da bulaşık deterjanı ekledim..arap sabunum yoktu....yoksa eklerdim...halıyı yumaşacık yapan yünü de yumuşatır di mi ..mantıklıca...ama arap sabununun durulaması ayrı bi derttir...
gidip gelip çiğniyorum tepeliyorum
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kevser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2009 Saat 18:27
meryem, yünü ne yaptın?

şevval de pazar gecesi saat 3 te bir kustu kiiiiiiii her yer battı Confused
uyku tulumu
iki tane battaniye
yün yorgan
yastık
altındaki yün yatağın dış nevresimine varana kadar

yün yatağın sadece dış yüzüne geçmiş ama, yorgan berbattı. yorgan hariç tüm nevresimleri makineye attım, onlar çıkınca da yorganı attım Tongue bişeycik olmamış LOL başka çarem yoktu, şimdi koltuğun tepesinde... kurumak üzere, az kaldı Big smile
Yukarı Dön
Elif Hansa Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Hansa ve Tevhid'in Annesi

Puanlar: 8182
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elif Hansa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2009 Saat 19:21
Ayyy Kevseerrr, Allah yardımcın olsun da yorgan küçük çocuk yorganı mı? Yoksa sığmaz makinaya, yani benimkiler sığmıyor.Confused

Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meryem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2009 Saat 20:07
kevsecim yün yatak yetmezmiş gibi o gece bi de yeni halısının üzerine kustu...anında sildim ama ekşi ekşi kokmaya devam etti..bi gün balkonda beklettim çıkmadı kokusu..şimdi edemedim o bölgeyi yıkadım banyoda suyu sırkılıyo..Allahtan kenar kısmı...

Sabah da duruladığım yünlerin suları sırkılsın diye yüksekçe yere koydum..epey sırkılmış...şimdi makineye atıp kurutucam ..çıkınca da allah kuvvet verirse çırpıcam..Artık mitiline koyup dikmeyi de yarın yaparım inş. Allah izin verirse..

Hilal şimdi oooo tembel teneke diyecek bana..pazarın işi salıya kalır mı?napıyım hatun vakit mi var

Sana da kolay gelsin..Ne zaman bitecek bu sıpaaların derdi
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kevser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2009 Saat 23:06
evet Nesibe, küçük bişey Allahtan Embarrassed saol Amin canım...
Meryem sana da kolay gelsin, zor çok zor. senin daha işin çokmuş, benim yorgan kurudu bile Wink
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meryem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2009 Saat 23:21
ee kevser yyorgan yapış yapış olmadı mı?olmadıysa yün efsanesi foss çıktı
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.