Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ventolin şurup
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumventolin şurup

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Konu: ventolin şurup
    Gönderim Zamanı: 23 Oca 2010 Saat 10:41
Canlı aşılar arasında en az,1 ay ara olmalıdır. Kullandığınız ilaçlar o yaş için çok tehlikelidir ama "çay kaşığı" ile verdiğinizden, tesirsizdirler.. Paranız telef oldu, okadar. Onlarda biliyorlar bu ilaçların tehlikeli olduğunu ama sırf ilaç yazmak için böyle saçma sapan dozlarda veriyorlar..Gelişmiş ülkelerde "Çay kaşığı" 5ml. dir. Bizdeki gibi 1ml. den az değildir...
Yukarı Dön
keskine Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 487
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Oca 2010 Saat 03:17
Merhaba Kadir Bey ,Kızımızın 2 gün sonra 2. yaşgünü var.
Bir üyenin sorduğu soruya istinaden 6 aylık bir  bebek için ventolin şurup kullanılmaz demişsizin endişelendim. Çünkü ;
Bebeğimiz 2 aylıkken öksürük ve hapşırık başlamıştı gittiğimiz doktor ventolin şurup (günde 3 defa 1 çay kaşığı) peditus şurup günde 2 defa 1 çay kaşığı ve sekrol şurup vermişti günde 3 defa yarım ölçek . Sekrolü tek bir defa peditusu 2 gün ventolini 3 gün kullandım.Endişelendim acaba bir etki yapmışmıdır bebeğimize. Kalıcı bir hasar vermesi beklenebilirmi bu ilaçların?

Son olarakta 1 yaş aşısı nı yaptırdık KKK, sonra aylık kontrolüne gittiğimizde 19 gün sonra su çiçeği aşısı zamanını sordum gelmişken yapalım bir daha gelmeyin gerek yok dedi yaptı.Ama aşıların arası 1 ay olmalı diye okudum 19 gündü aşaıların arası aşıyı yeniletmeli miyiz? tutmamışmıdır sizce :( ?

Tekrar çok teşekkür ederim.Saygılarımla...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.