Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Diğer Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Aşırı terleme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAşırı terleme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
batucan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 26
Mesajın Direkt Linki Konu: Aşırı terleme
    Gönderim Zamanı: 17 Şub 2010 Saat 10:35
hocam merhaba oğlum 4,5 yaşında ve çok fazla terliyor. gece uyurken, gündüz oynarken, yemek yerken, hatta konuşurken. bu kadar terlemesi hem onu hem bizi rahatsız ediyor. özellikle bu soğuk havalarda onu korumak zorlaşıyor. sık sık da hasta oluyor. sürekli ter kontrolü yapmak zorunda kalıyoruz. ne kadar ince de giydirsem terliyor. 2 yaşına kadar anne sütü aldı, gelişimi normal - 21 kilo, 111 cm. boyunda-
bu bir sağlık problemimi dir. normal olmadığını düşünüyorum. ne yapabilirim. Çok teşekkürler...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şub 2010 Saat 12:04
Soya çekimdir. Bazılarının "metabolizması" fazla olduğundan, iç ısısı fazla oluşur, bu fazla ısıyı atmak için bünye ter salarak vücudu soğutmaya çalışır...Yani sizin önlemeye çalıştığınız ve korktuğunuz şey, vücudun normal fonksiyonudur. Uğraşmanız nafiledir... Üşütmekle hastalık olmaz...  
Yukarı Dön
batucan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 26
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şub 2010 Saat 15:42
teşekkürler hocam. bu arada oğlum iki haftadır rahatsız. ilk bir hafta burnu tıkalıydı ve geceleri ağzından nefes alıyordu. bir süre sonra öksürük de başladı cold mix ve ser. fiz. kullandım, zencefilli bal yada zencefilli pekmez verdim, bol bol sıcak bitki çayı içirdim. bir haftanın sonunda özellikle geceleri ateşi çıkmaya başladı. 3 gece ateşlendi ve ben ilk kez ateşi yavaş yavaş çıktığı için oğluşumu soymadım ve ateş düşürücü vermedim yine sıcak çay içirdim ve her seferinde 39 derece ateşe geldi ve kendiliğinden düştü. bu arada bir kaç kez kustu. ben se inatla doktora götürmüyorum çünkü artık antibiyotik kullanmak istemiyorum. sizin söylediklerinizi uyguluyorum. artık ateşlenmiyor. öksürüğü artınca günde 3 kez nebulizatör ile 2,5 mg. ventolin veriyorum. artık balgam sökmeye başladı ve burnundan daha koyu sarı kıvamlı geliyor. sizce doğru yoldamıyım. bu hastalığı antibiyotiksiz atlatabilirsem eşime de ispatlamış olacağım şimdiye kadar onca antibiyotiği boşuna kullandığımızı. tekrar teşekkürler. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şub 2010 Saat 22:35
Akıntının koyulaşması, iyileşmekte olduğunun işareti... Ventolin çok gereksiz. Tabii bu arada, antibiyotik kullanım zamanında uyanık olmak lazım, "Yalancı çoban'ın" durumuna düşmeyelim... 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.