Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Anne - Baba ve Çocuk İlişkileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kızım çok sinirli...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkızım çok sinirli...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ecrinnur Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 46
Mesajın Direkt Linki Konu: kızım çok sinirli...
    Gönderim Zamanı: 22 Şub 2010 Saat 23:12
merhabaÖzlem hanım;

15 aylık kızım son iki aydır sinirlenince elini  yumrk yapıp ısırıyor ,kendini yere atıyor ve kafasını yere vuruyor. bunu baze bir istediğini biz yapmayınca bazende oyuncaklarıyla oynarken yapıyor..bende normalde sinirliyimdir ama babası çok sakin biri..onun yanında yükses sesle bile konuşmamaya çalışıyorum..neden böyle yapıyor ??çok üzülüyoruz birde reklamlara çok alışmış yemeğini bile reklamlara bakarak yiyor..2 ay öncesine kadar mama sandalyesinde  gayet güel yerdi şimdi bir şey yemek istemiyor..binbir zorlukla yemek yediriryoruz..bir sorun mu var sizce???
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2010 Saat 15:12
sinirlilik olarak adlandırdığınız durum yaşı için gaayet normal, kendini kelimelerle ifade etmye başladıkça bu tür hareketleri azalacaktır. tv dan uzak tutmaya gayret edin, bu yaşta başlayan bu alışkanlık çocuklar için pek çok ruhsal, zihinsel, bedensel ve toplumsal soruna neden olabiliyor. yemediği zaman zorlamayaın, kızmayın. ancak diğer öğüne kadar da yemek vermeyin, giderek düzene alışacaktır
özlem
Yukarı Dön
toprakipek Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 189
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haz 2010 Saat 01:04
Benim kızımda 17 aylık hemen hemen aynı şekilde arkadaşınkiyle istediklerini hep ağlayarak yaptırmaya çalışıyor.Ağladığında sarılarak sakinleştirmeyi denedim.ama daha fazla bağırıyor.ve kendini yere atmayı ve kafasının arkasını küt diye yere vurmayı huy etti.kafasını her çarptığında hücreler ölürmüş diye okumuştum bir yerden 10. ayından beri yapıyor. ve bir yerlerden geçerken kızım kafanı vuracaksın diyip evhamlandığımı gördüğünde gülerek gözlerimin içine baka baka gidip kafasını kendisi vuruyor.oğlum 8 yaşında onda hiç böyle şeyler yaşamadık.Kızım doğduğundan beri sorunlu uyumaz ağlar,yemez. Emziriyorum.oturupta birşey yemiyor elinde geze geze döke saça yemek denirse yiyor ıvır zıvırı.masaya oturttuğum da da üstündekileri inadıma inadıma yere atıyor.kızınca gizlice yapıyorum bana bakarak çaktırmadan atmaya çalışıyor.Sabır diliyorum sürekli ama tahammülüm çok azaldı.Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum lütfen bana bir yol gösterin.Kızımın bu davranışları bütün aileyi etkiliyor.bir yere gidemiyorum.huysuz insanları rahatsız etmemek için sürekli evdeyim. çok yorgunum...Cry
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2010 Saat 17:16
kızınız kaygılarınız fark etmiş ve kullanıyor. uyarmaya ve endişelenemye devam ettikçe bu davranışlarını arttırarark yapacaktır. zor da olsa görmezden gelmeyi deneyin. yaptığında gözlerinin içine bakın ve kafanızı çevirin. her çocujk birbirine benzemez kardeş bile olsa. yemek konusunda ise masa dışında yemesine izin vermeyin. inatlaşır yemezse bırakın aç kalsın. yoksa bu zaafınız da size karşı kullanacaktır. masa dışında yiyemediiği ve arda da hiç bir şey verilmediği zaman bir süre sonra pes edecektir
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.