Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - gebelikte kullanılan ilaçlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konugebelikte kullanılan ilaçlar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
SevgiYumaklarım Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 8029
Mesajın Direkt Linki Konu: gebelikte kullanılan ilaçlar
    Gönderim Zamanı: 23 Mar 2010 Saat 13:35
canım öncelikle bebeğin hayırlı olsun..sağlıkla kavuş inşallah...

bende hamileliğimin ilk 3 aylık döneminde folbiol+bebe aspirini+progeston haplarını kullandım..
daha önce 5 haftalık düşüğüm olduğu için doktorum bu ilaçları verdi...
3 ayın sonunda kan ilacı demir ilacı kullanmaya başladım...ilerleyen dönemlerde calsiyum magnezyum kullandım...yani hamileliğim boyunca hep ilaç kullanmak zorunda kaldım...çok şükür hiç bir sounda yaşamadım...bebeklerim sağlıkı doğdular..bebeğine zarar verecek olsa doktorun vermezdi...

Yukarı Dön
aylinyegin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mar 2010 Saat 13:23
Bu benim 3.cü gebeliğim dahan önce ilk bebeğimde bilinçsiz hamile kaldığım için bazı tedaviler gördüm görüyordum diş için rontgene girdim ve sakat olma olasılığından dolayı doktorumla konuşup aldırmak zorunluluğu hissettik. aradan 2 sene sonra 2c. gebeliğimi yaşadım ve 7 haftalık iken düşük oldu. ve aradan gene 3 senemizde bu 3.cü gebeliğimiz ve şua 11 haftalık. Fakat bunun da düşük riski olduğu için işi bıraktım ve doktorumda sadece yatmam gerektiğini söyledi. zaten gebeliğimi ben erken farkettim. Yani 4.cü haftasında anladım. İlk olarak folic asid kullanıyordum gebelik öncesi ama onun yerine folibol adlı ilacı ve günde bir kere olmak üzere bebek aspirini kullanmamı istedi ve kullandım. 5 haftasında kanamalar devam ediyordu bu sefer 3 gün arayla progeston adlı iğne vurulamamı istedi ve 2 hafta kullandım ama fayda olamdı 7 haftadasında ise bu ilaclara ve iğneye artı olarak hergün göbekten hıbor adlı iğne kullanmamı istedi ve halan bu iğneyi kullanıyorum. Ve gebeliğin ilk başlangıcından bu yana bu kadar ilaç ve iğne kullanmam benim psikolijik olarak sinirlerimi bozuyor. Evden çıkamadığım için de uzman bir doktordan psikolijik destek alamıyorum. Herkez iyi düşün iyi olsun diyor. ama bunu yapmak gerçekten benim için çok zor. kendim bu ilacları araştırdım ama istediğim cevaplara ulaşamdım. Bu ilaçlar zamanla bebeğime zarar verir mi korkusu beni öldürüyor.
 böyle şeyler yaşadınız mı ?? benim etrafımda böyle durumlar yaşan olmadığı için teredütlerim var .. daha beni bekliyen neler var ??Smile
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.