Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - alerjik bronşit ve alerjik egzama
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumalerjik bronşit ve alerjik egzama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
makişko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 14
Mesajın Direkt Linki Konu: alerjik bronşit ve alerjik egzama
    Gönderim Zamanı: 20 Nis 2010 Saat 21:28
kadir bey bebeğim 6,5 aylık yaklaşık 15-20 gün evvel hafif burun akıntısı öksüürük ve hırıltı şikayetleriyle doktora gittik dinledi önemli değil dedi ama bize peditus şurup ve oxxa balgam sökücü verdi  3 gün kullan ve kesin dedi biz ilaçlara başladıktan sonra öksürük çoğaldı ve ağlama krizleri oldu daha sonra başka bir doktora gittik oda bu ilaçların bebekler için uygun olmadığını ve huzursuzlıu yapacağını söyledi daha sonra geçmeyince tavsiye üzerine alerji doktoruna gittik dinler dinlemez alerjik bronşit dedi oda bize ventolin şurup mukotik balgam sökücü ve hydryllin öksürük şurubu verdi tamam şikayetlerimizi geçirdi ama 3-5 gün sonra bebeğimin çoğunlukla yanaklarında ve azar azar vücudunda kırmızı döküntü kuru bir görüntü oldu cildinde telefonla aradığımda alerjik egzama dedi buda bana artık herşeyine alerjik derlermiş gibi geldi ben şimdilik 3 ay koruyucu ilaç diye zaditen oral damla kullanıyorum ama iyimi yapıyorum diyede kendimi yiyorum sizce ne yapmalıyım tavsiyede bulunursanız içimi rahatlatmış olursunuz yüzü için sebamed yüz kremi kullanıyorum bu döküntüler için ne yapabilirim zaten hassas bi cildi var doğduğu günden beri kızarıklar oluyodu ama şimdi döküntüler var isilik gibi ufak ufak ne yapmalıyım buarada hocam en kısa zamandada size gelmek isterim muayene telefonlarınızıda rica ederim şimdiden çok teşekkürler
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2010 Saat 11:38
Basit bir "Nezle "ile başlayan hastalık, Peditus ve Oxxa ile bu hale geldi... Peditus öksürük kesicidir. Oxxa ise, kesinlikle öksürük kesici ilaçlarla birlikte verilmez. Ayrıca bronş içindeki ifaraztı arttırdığından şahıs bu iki ilaç yanyana verildiğinde "duman" olur. Hele 6.5 aylık bir çocuk ise. Kaldıki, Oxxa'nın prospektüsünde, "-emziren anneler kullanamaz -" diye yazı vardır. Sütten geçen miktarlar dahi bebeği bozar. Bu ilaçları kullanan herkez, allerji doktorlarının eline düşer..
Tel: 0216 385 55 47
Yukarı Dön
makişko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2010 Saat 15:25
peki hocam sizce durumu alerjik olabilirmi yakın aile yakınlarımızda alerjik durumlar var siz bize ne önerirsiniz koruyucu damla olarak verilen zaditen damlayı kullanmalımıyım yoksa durumu alerjik değildide bizmi sebeb olmuş olduk ben haftaya size muayene için gelcem inş... durumumuzu sizinde değerlendirip bize yol göstermenizi istiyorum ama ne olur şimdilik bir yol gösterin ayrıca demir damlasınıda sanırım önermiyorsunuz birde nemlendirici sürmemin sakıncası olurmu sebamed kullanıyoruz teşşekkürler
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2010 Saat 12:56
Şimdilik, bütün ilaçları kesin, sadece serum fiz, Cold-mix ve limonlu bal verin...
Yukarı Dön
makişko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2010 Saat 19:05
hocam tekrardan merhaba yukarıdaki yazdıklarımın üstünden daha 3 hafta geçmesine rağmen oğlum tekrar hastalandı dün hafif hafif gıcık şeklindeki öksürük 1-2 defa hapşırdı bende sizin tavsiyenizle limonla bal verdim (1 kere) akşam üstüde nefes alırken hırıltı başladı dün gece hiç derin uykuya dalamadı çok huzursuzdu bugün sabahtan beri öksürüyor ara ara hapşırıyor ateşi yok ama bana kafası sıcak gibigeliyor zor nefes alıyormuş gibi çogu zaman ağzından almaya çalışıyor yutkunurken ve öksürürken canı yanar gibi oluyor en son doktorlardan aldığım dersten dolayı doktora gitmeyede çekiniyorum yanlış ilaç yanlıç tanı yanlış tedavi ne yapacağımızı şaşırdık inanın siz bana ne önerirsiniz eşim şehirdışında ve sizde şuan için çok uzaksınız ben avrupa yakasındayım şimdilik burdan yol gösterebilirmisiniz sizce durumumuz ne gerektirir normalde uslu bir bebektir ama bu durumdan dolayı keyizsiz ve halsiz gece ateşlenirse kötüleşirse acil olarak gidebileceğim bir yerde önerirseniz gönül rahatlıyla götürebilirim (devlet hastanesi özel farketmez) yeterki doktorları iyi olsun 
Yukarı Dön
makişko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2010 Saat 19:14
birde hocam paronox fitil falan versen rahatlatırmı şimdi milupanın papatya çayını falan aldım rahatlatır diye sakıncası olurmu birde hocam dikkkat ediyorum nefes alıp verirken şöle 5-6 saniye kadar nefesini tutuyor kızarıyor ve sonra tekrar nefes alıp veriyor tekrarlıyor
Yukarı Dön
makişko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2010 Saat 20:34
hocam sizi bilgilendirmek ve gelişmeler önemlidir diye yazıyorum akşam ki kakası sulu ve hafif yeşil gibiydi sanırım ishalde şikayetlerimiz arasında olabilir birde öksürürken ağzında bir koku oluyor iltihap gibimi tuaf bir koku bizlerdede olur hastalandığımızda öksürürken cevabınızı bekliyorum hocam teşekkürler (iyi ki varsınız)
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nis 2010 Saat 11:12
Görmeden bir şey söylemek zor. İshal olduğundan, fitil vermen iyi olmaz. Bir tedbir, "Bactrim" şurup; 2x1/2 ölçek başlayın..Burnuna bol serum fiz. damlatın.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.