Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Avukat Begüm Tekin
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - boşanırken çalışmayan koca nafaka ve tazminat
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumboşanırken çalışmayan koca nafaka ve tazminat

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
_kevser_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 31
Mesajın Direkt Linki Konu: boşanırken çalışmayan koca nafaka ve tazminat
    Gönderim Zamanı: 27 May 2010 Saat 16:30
slm benim 8 aylık kızım var eşimin sorumsuzluğu içkisi kumarı pavyonu yüzünden ayrı yaşıyoruz boğazımıda boğdu bu ay boşanma davam var kocam çalışmıyo ama kayın pederim zengin nafaka ve tazminat alamazsın kocan işsiz diyolar acabadoğru nafaka vermeyen eşe hapis cezası varmı teşekkürler

Düzenleyen kevser - 28 May 2010 Saat 14:45
Yukarı Dön
_kevser_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2010 Saat 14:47
lütfen yardımcı olun canım çok sıkkın kocamın yaptıkları yanına kar kalsın istemiyorum
Yukarı Dön
begümtekin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 156
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haz 2010 Saat 12:05
Orjinalini yazan: kevser kevser Yazdı:

slm benim 8 aylık kızım var eşimin sorumsuzluğu içkisi kumarı pavyonu yüzünden ayrı yaşıyoruz boğazımıda boğdu bu ay boşanma davam var kocam çalışmıyo ama kayın pederim zengin nafaka ve tazminat alamazsın kocan işsiz diyolar acabadoğru nafaka vermeyen eşe hapis cezası varmı teşekkürler
Merhabalar
Eşinizin işsiz olması çocuğa nefaka bağlanmaması için asla bir gereköe olamaz. Her durumda belirli miktarda bir nafaka çocuğa bağlanabilir. Ancak eğer maddi durumu buna uygun değilse size nefaka bağlanmayabilir. Yeni medeni kanunla birlikte aile reisinin erkek olması kavramı ortadan kalktığı iöin eşine ayrıldıktan sonra bakma yükümlülüü de çocuktaki gibi kati deildir.
Ancak mahkeme nafakaya hükmeder ve eşiniz ödemez ise hapis cezasına çarptırılması söz konusu olabilir.
Yukarı Dön
_kevser_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haz 2010 Saat 00:08
tşkr avukat hanım acaba maddi ve manevi tazminat durumu nasıl oluyo 10 milyar maddi ve manevi tazminat istedim onudamı alamayabilirim 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haz 2010 Saat 15:41

Merhabalar

Elbette maddi manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Mahkeme bu konuda eşiinizin çalışıp çalışmadığını gözönünde bulundurmaz. Ancak karar sonucu kendi rızasıyla ödeme yapmazsa icra takibi yapmanız gerekir. Eğer maaş vs geliri yoksa üzerine herhangi bir gayrimenkule de haciz koyarak bu meblağı alabilirsiniz.
Yukarı Dön
_kevser_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Haz 2010 Saat 16:51
merhabalar bugn boşanma davam görüldü ve kocam ben boşanmam senden diyo ve mahkemeye gelmedi hakimde eğer şahit bulamazsan dava düşer dedi şahitde başka şehirde ve hiçbiri tanıklık etmez ama beni kocamın evinden jandarma alındı ve bu konuda dava görüldübenim napman lazım teşekkürler

Düzenleyen kevser - 07 Haz 2010 Saat 16:53
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haz 2010 Saat 17:16
Merhabalar
Eşiniz sizden boşanmak istemezse işiniz çok kolay değil malesef. Haklılığınızı ya tanık veyahut diğer delillerle kanıtlamak durumundasınız. Benim size tavsiyem eşinizin evinden jandarmayla çıkmak zorunda kaldığınızı gösteren evrakları ve eğer varsa şiddet gördüğünüze dair raporları ve daha önce görülmüş davanın kararını mahkemeye sunmanız. Belirtmem gerekir ki tanık bulabilirseniz yaşadıklarınızı anlatacak işiniz oldukça kolaylaşır.
Yukarı Dön
_kevser_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Tem 2010 Saat 15:15
merhabalar buün boşanma davam vardı eşim gurbette eşimin söylediğine göre eşimin memleketindede dava görülmüş eşim boşanmak istemiyo eğer beş gün içinde tanık göstermezsem dava iptal edilecek gurbette oturduğum için benim ailemden yaşadıklarımı kimse görmedi eşimin aileside boşanmak istemediği için tanıklık yapmıyo yapsalarda benim yaşadığım yere gelmeleri zor ama aplama telde eşimin yaptıklarını anlatıyodum o şahit olabilirmi napmam lazım
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.