Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kız bebekte akıntı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkız bebekte akıntı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sen81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 105
Mesajın Direkt Linki Konu: kız bebekte akıntı
    Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2010 Saat 12:03
merhaba kadir hocam
5,5 aylık kızımda yaklaşık üç haftadır sarı bir akıntı var(vajinal bölgede)
idrar tahlili ve kültürünün sonucu temiz çıkınca doktorumuz o bölgeye kaka kaçmış olabileceğini ve bir enfeksiyon gelişmiş olabileceğini söyledi. tedavi olarak yarım litre suya 1 kapak biokadin koy,bezini değiştirdikten sonra bununla sil ve günde iki kaşık flagly içir dedi.flagly içireli 1 haftayı geçti (içirmiyorum artık)ama 3 gündür olmayan akıntı yine ortaya çıktı.temizliğine o kadar dikkat ediyorum,kaka yapar yapmaz altını açıyorum ve sebamedle yıkıyorum.şimdi başka doktora götürsem o da başka bir ilaç verecek.sizin fikrinizi almadan hareket etmek istemedim.teşekkürler
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112770
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağu 2010 Saat 10:51
Altını her temizledikten sonra, "Thiocillin" pomat'tan sürün.. (bezelye kadar)
Yukarı Dön
sen81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağu 2010 Saat 12:32

hocam uyguladığım biokadin ve flagly tedavisi yanlış mıydı acaba,neden tedaviye cevap vermedi?akıntı kültürü mü yaptırsam? ciddi bir durum olmasından endişeleniyorum.sebebi ne olabilir bu akıntının?o kadar da temizliğine dikkat ediyorum,yoksa ben mi yanlış bir şey yapıyorum?

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağu 2010 Saat 12:54
Flagyl, erişkin kadınlardaki cinsel bir hastalık olan, "Trichomonas Vaginalis" hastalığında kullanılır. Bebeklerde niye verirler, bilemem... Verene sorun. Annesinden bebeğe bulaştığını iddia edenleri gördüm..  
Yukarı Dön
sen81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eyl 2010 Saat 11:10
hocam,içerden gelen bu akıntıyı pomad keser mi? akıntı kültürü  yaptırmamın faydası olur mu?durumun ne kadar ciddi olduğunu bilmediğim için endişeleniyorum.çok teşekkürler
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eyl 2010 Saat 15:45
Sabunlu sıcak su ile yıkayıp, 5-6 dakika bu sabunlu su içinde oturtun, sonucu konuşalım..
Yukarı Dön
sen81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eyl 2010 Saat 17:54
tekrar merhaba hocam
kızımın bezini her açışımda sebamed ve sıcak suyla yıkıyorum fakat küçük olması sebebiyle suya uzun süre oturtamadım
akıntı haftada iki üç kere oluyor,eskiye göre azaldı yani. üç dört günde bir görüyorum.gördüğüm zaman ne yapmalıyım?hemen bir labaratuvara mı götürsem kültür için ?ciddi bir rahatsızlık olsa bu akıntı sürekli gelmez mi?
saçma bir soru mu bilmiyorum ama ayakların üşümesiyle akıntı olur mu?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 12:48
Sizin korktuğunuz hastalıkların hepsi, cinsel temas ile oluşur.Unutun... Bu akıntı, hormonal veya tahriş sonucu oluşuyor. Altının kakalı kalmamasına dikkat edin. Banyoya devam..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.