Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kız bebekte akıntı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkız bebekte akıntı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sen81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 105
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 13:49
altını kesinlikle kakalı bırakmıyorum hocam,durumda bir değişiklik olursa sizi tekrar rahatsız ederim
çok çok  sağolun,iyi çalışmalar...
Yukarı Dön
sen81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2010 Saat 20:14
hocam,doktorumuz kontrolde günde bir kez de olsa biokadinli suyla silmeye devam etmemi söyledi.uygun mu sizce de?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2010 Saat 13:14
Olabilir, sabunlu sıcak su bile yeterli gelir.
Yukarı Dön
sen81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eki 2010 Saat 09:36
günaydın hocam,bu konuyla ilgili sizi fazla rahatsız etmiş olabilirim;fakat sizden fikir almak beni çok rahatlatıyor.
kızımın akıntısı geçmeyip hatta artınca (her gün oluyor artık)doktorumuz tüm batın usg istedi.içimiz rahat etsin diye yaptırdık ve o da temiz çıktı.özellikle yumurtalıklara bakıldı ve sorun yok.şimdi geriye ne kalıyor hocam?tekrar bir idrar kültürü ya da akıntı kültürü mü?bana bir yol gösterirseniz çok sevineceğim,şimdiden çok çok teşekkürler kadir hocam.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eki 2010 Saat 16:54
Akıntının miktarı çok mühim. Zira bazı kızlarda ( hatta kadınlarda)  hafif bir akıntı normalde de olabiliyor. US istenmesi çok enteresan... Hayal gücü yüksek bir doktor!!!  Biyokadin veya başka herhangibir kimyasal madde kullanmayın, o bölgenin tabii bakterilerini yokederseniz, başınız belada demektir. İdrar kültürünün size bir yararı olmaz.
Yukarı Dön
sen81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eki 2010 Saat 17:07
peki hocam ben ne yapayım?gerçekten elim kolum bağlı,sorunu çözemiyorum.
biokadinle silmeyi de bıraktım zaten.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eki 2010 Saat 17:42
Dediğim gibi, bunların bir önemi veya tedavisi yoktur. Bazen anne karnında iken anneden geçen "Östrojen" hormonu tesiri ile olabiliyor. Bu horman tesiri ile bebeklerde memelerde de büyüme olabiliyor, sakın onları ovalamayın, sıkmayın, masaj yapmayın.
Yukarı Dön
sen81 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2010 Saat 14:13
bu meseleyle ilgili başınızı çok ağrıttığımın farkındayım kadir hocam ama aklıma takılan son bir soruyu sormak istiyorum.benim doğumdan önce genital bölgemde çıkan lezyonlar vardı fakat hiçbir doktor bunlara teşhis koyamadı.herpes için yapılan testler negatif çıktı.ve ben normal yolla doğum yaptım.çevremdekiler kızımın akıntısını buna bağlıyorlar ama öyle olsa onun da genital bölgesinde lezyonlar çıkmaz mıydı?onun sadece akıntısı var,başka bir sorunu yok.tekrar kusura bakmayın,zamanınızı alıyorum.
bir de hocam bu akıntıya kültür yapılmaz mı?
çok çok teşekkürler...

Düzenleyen sen81 - 17 Eki 2010 Saat 14:18
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.