Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim / Öğretim / Gelişim > Okul Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - KREŞ DENEYİMLERİ VE GÖRÜŞLERİ
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

KREŞ DENEYİMLERİ VE GÖRÜŞLERİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hülya Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9316
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hülya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KREŞ DENEYİMLERİ VE GÖRÜŞLERİ
    Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 10:48
Arkadaşlar bu topicte kreş deneyimlerimizi ve görüşmelerimizi paylaşmaya ne dersiniz
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 11:37
çok güzel bir topic dünür ilerde bizim içinde faydalı olacaktırWink
Yukarı Dön
hülya Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hülya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 11:52
Ben ilk kez alperi burhaniyede verdim kreşe haftanın birkaç günlüğüne
ama Ankaraya geldiğimde kreşin ne olduğunu öğrendim burhaniyede çocuk uyutmak yedirmek ve avutmak için açılmış yerlerdi.

Ankara kreş seçerken evime yakın olsun istedim. Kreşe bakarken öncelikle kreşin eğitimci kadrosuna ve temizliğine önem verdim. Oğlumun öğretmeni Okul öncesi öğretmenliği mezunu yanında yardımcı abla ile birlikte 3 yaş grubunda 9 kişilik sınıfta eğitim alıyor. Haftanın bir günü Ankara Üni. Beden eğitimi dersi için gidiyorlar. 10 gün oldu başlayalı bu süre içinde 1 kez altınparka piknike ve 1 kez at binmeye götürdü kreş Alperimi.
İncelemek isteyenler için kreşin linki http://www.kumruanaokulu.com/index.html

Yemek listesine bakıyorum düzenli. oğlum servisle gidiyor ve geliyor. İlk bir ay yarım gün gidiyor.

Düzenleyen hülya - 24 Eyl 2010 Saat 12:03
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ziyaretçi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 12:30
KizBebekhülya cım teşekkürler bilgiler için.
ileride bizim için de faydalı olur.şimdiden aklımda bulunsun nelere dikkat edeceğimWink
Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 12:30
İLKÇİZGİM ANAOKULU-ÜMRANİYE ATAKENT

Bende bu konuda bilgilerimi paylaşayım İstanbul anadolu yakası Atakent Ataşehir ve çekmeköy civarında yaklaşık 20 anaokulu ve Kreş gezdim Kreş seçiminde Yuva seçiminde bence çocuğumuzun yaşıda çok önemli 2-5 yaş arası çocuklarda özbakım çok gelişmediği için bence daha çok bakıma ağırlık vererek düşünmek gerekir 5-7 yaş arasındada eğitim ağırlıklı olmalı bence Efe 1 yıl özel anaokuluna gitti ve ben çok menundum çok araştırmıştım geçen yıl ve bu yılsa Müstakil devlet anaokuluna gidiyor 
Seneye hangi ilköğretime yazdıracaksam onun anaokuluna göndermeyi düşünüyorum ama İstanbul şartlarında bu araştırmalar ve kayıtlar oldukça zorlu 
İlk yuvamız 8 kişilik sınıfları olan 2 daimi sınıf 2 de oyun grubu barındıran toplam mevcudu az herkesin birbirini tanıdığı tüm velilerin kaynaştığı bir yuvaydı Milli eğitim bakanlığına bağlıydı ( birde sosyal hizmetlere bağlı olanlar var ) mutfağı ve diğer her bölümü velilere açıktı Sevgi teyzeleri vardı okulda yemek yapan Efelerin sınıfında oğlu vardı buzdolaplarını her daim açabilirdim hiç müdahale etmezlerdi temizliği çok iyiydi oyuncak seçimleri güzeldi Bale İngilizce ve Müzik ve Drama öğretmenleri ayrıydı birde  Daimi sınıf öğretmenleri vardı ilk zamanlar kameralar serbestken sürekli izleyebiliyorduk sonralarıda onlar istersek günlük kayıtları veriyorlardı insanlar güler yüzlü deneyimli idi çok memnun kaldım Atakentte oturan dileyen herkese tarifini yaparm
Erende seneye Eylülde inşallah başlayacak aynı yuvaya hepimize kolaylıklar diliyorum 

Düzenleyen akram - 16 Eyl 2010 Saat 14:27
Yukarı Dön
hülya Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hülya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 13:18
Gülsen oğluşunun kreş ortamı gerçekten çok güzelmiş gerçekten istanbulda olan arkadaşların değerlendirmesi gerek bencede

Alperin kreşi her akşam küçük bir karne düzenliyor o karnede alperin neleri yediği, uykusu ve hangi etkinliklere katıldığı belirtiliyor. en alt kısımda da velisine ulaşması için gerekli notlar yazılıyor. Mesala bugün alper ishal şeklinde 1 kez kaka yaptı diye bilgi veriliyor. bu uygulama hoşuma gidiyor. bende eğer bir not ileteceksem sabah karnenin ilgili bölümünü doldurup servisteki öğretmene veriyorum.
Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 13:21
Bizde de vardı aynı şekilde hergün veriyorlardı yemeğini hepsini yedi az yedi yemedi arkadaşlarıyla ilişkisi öz bakımı ve etkinliklere katılma durumu Ben gerçekten memnundum umarım herkes dilediğini bulur Hülya ama senin anlattıklarından seninkininde iyi olduğu anlaşılıyor Thumbs Up
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın yavrularımızı Nuke
Yukarı Dön
hülya Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hülya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2010 Saat 13:29
Orjinalini yazan: akram akram Yazdı:

Bizde de vardı aynı şekilde hergün veriyorlardı yemeğini hepsini yedi az yedi yemedi arkadaşlarıyla ilişkisi öz bakımı ve etkinliklere katılma durumu Ben gerçekten memnundum umarım herkes dilediğini bulur Hülya ama senin anlattıklarından seninkininde iyi olduğu anlaşılıyor Thumbs Up
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın yavrularımızı Nuke

Amin arkadaşım amin. sonuçta en değerli varlığımızı emanet ediyoruz oraya

ben tavsiye üzerine vermedim bu kreşe canım gezdiğim kreşler arasında profesyonel olması müdürünün çocuğuma tanışma sırasındaki yaklaşımı ve alperin öğretmeni olacak bayan ile konuşmam sonrasında buraya karar verdim, daha sonra denk geldiğim kişilerden bu kreşin iyi olduğunu öğrendim buda beni mutlu etti. inşallah sonuna kadar öyle gider canım
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.