Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Sağlık
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ACİLLLL...böbrek taşı düşürürken ne yardımcı olur?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuACİLLLL...böbrek taşı düşürürken ne yardımcı olur?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
oĞuZuMM Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2047
Mesajın Direkt Linki Konu: ACİLLLL...böbrek taşı düşürürken ne yardımcı olur?
    Gönderim Zamanı: 10 Ara 2010 Saat 19:27
kızlar bugün kütahyaya görümcemin böbrek taşını kırdırmaya gittik.lazerle yapıldı.gündüz bişeyi yoktu.akşam sancısı başladı.böbrek taşı düşene kadar ağrı ve sancı çekiliyor mutlaka biliyoruz ama böbrek taşını düşürürken neler yardımcı olur bileniniz var mı?bol su içmek vs.. gibi...
Yukarı Dön
_bilge_ Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2081
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2010 Saat 19:37
canım annemden dolayı çok iyi bilirim
yoğurt suyu, maydonoz ve  limon kaynanmışı, bol su, kaplıca suyu, ip atlama özelliklede bira
anneme zorla içirirdik ama çok faydası oldu 4 günde düşürmüştüUnhappy
aklıma geldikçe yazarım allah yardımcısı olsun çoook zooorUnhappy
bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2010 Saat 19:37
çok geçmiş olsun hareket çok çok öenmli ne kadar hareket ederse taş daha iyi düşer..tabi o ağrıda hareket zor ama merdiven inip çıkması çok iyi olacak ...zor ama yapmaya çaışsın..

sonra yoğurdun kenarında kalan su...şaka gibi ama oda çok iyi geliyor diye biliyorum...

tabiki senin dediğin gibi bolca su ama hareket olmazsa düşmesi zor olabilirrr
Yukarı Dön
_bilge_ Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2010 Saat 19:39
he kaplıca olarak ta afyon tarafınd agazlıgözl vardı bizim mekanımız eskişehirde uludere ve kirazlı suyuda çok faydalıdır biz hususi getittirirdik
eğer bi kaç gün içinde geçmezse gazlıgöle götütürn hem hamam hemde suyunu içsin
ben orda çok görürdüm taş düşürmek için gelenleri doktorlar tavsiye ediyormuş hatta
bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız
Yukarı Dön
oĞuZuMM Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2010 Saat 19:40
arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum lütfenn acillllConfused

ayrıca görümcem haftaya ve bir dahaki haftaya olmak üzere 2 seansa daha gidecek..geçenlerde taş yerinden oynamış ve 4 gün boyunca sancı çekti.3 hafta boyunca fındık büyüklüğündeki taşını atmak için sürekli ağrı çekecek ve acillik olacak...
Yukarı Dön
oĞuZuMM Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2010 Saat 19:44
Orjinalini yazan: _bilge_ _bilge_ Yazdı:

he kaplıca olarak ta afyon tarafınd agazlıgözl vardı bizim mekanımız eskişehirde uludere ve kirazlı suyuda çok faydalıdır biz hususi getittirirdik
ben orda çok görürdüm taş düşürmek için gelenleri doktorlar tavsiye ediyormuş hatta
 evet canım kütahyadaki doktor hamamları ve kaplıcaları önerdi.ama bize çok uzak.görümcem haftaya 2.seansa gittiğinde gitmeyi düşünüyordu kaplıcaya.okadar kötü bir durum ki 3 yıl önce eşini kaybetti şimdi aynı binada kalıyoruz.ve herkesin işi için koşturur,kendisine gelince bişey isteyemez bu yapıdadır.eşimin de abisinin de okadar işleri yoğun ki bu aralar..... bilmiyorum bakalım nasıl hareket edilecekConfused
Yukarı Dön
_bilge_ Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2010 Saat 19:47
Orjinalini yazan: oĞuZuMM oĞuZuMM Yazdı:

Orjinalini yazan: _bilge_ _bilge_ Yazdı:

evet canım kütahyadaki doktor hamamları ve kaplıcaları önerdi.ama bize çok uzak.görümcem haftaya 2.seansa gittiğinde gitmeyi düşünüyordu kaplıcaya.okadar kötü bir durum ki 3 yıl önce eşini kaybetti şimdi aynı binada kalıyoruz.ve herkesin işi için koşturur,kendisine gelince bişey isteyemez bu yapıdadır.eşimin de abisinin de okadar işleri yoğun ki bu aralar..... bilmiyorum bakalım nasıl hareket edilecekConfused

alkollü asitli ve gazoz gibi olan içeceklerin çok düşürdüğünü söylerler ama bundan emin değilim

kaplıca sularında eskişehir biraz daha yakın eğer düşünürseniz sakarıılıcaları var
isterse pansiyonalrda falan konaklayabilir yada günübirlik gidilebilir aklıma geldikçe yazarım ama harekette çok önemli
Yukarı Dön
oĞuZuMM Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2010 Saat 19:51

anladım bilgecimm..

çok sağolun yaa...acildeki doktor her ağrı çekmeye başladığında getirin demiş ve bu sık sık da olacak.ağrı kesici iğneler ve serumlarr..bir de bu lazerle kırdırmayı sağlıklı değil diyorlar ne kadar doğru ki?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.