Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ventolin nebul Pulmicort nebul
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumVentolin nebul Pulmicort nebul

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 13226
Mesajın Direkt Linki Konu: Ventolin nebul Pulmicort nebul
    Gönderim Zamanı: 11 Ara 2010 Saat 18:04
Hocam bende bunu sordum doktora biz astım mıyız neden astım ilacı kullanıyoruz dedim bronşları acmak icin diye cevap verdi zaten bizim astım teşhisimiz yok anladığım kadarıyla büyük oğlumda ateş olmadı ağız kokusuda ona antibiyotik kullanmadık kücük oğlumda 1 gece ateş oldu 39.5 kadar cıktı ağız kokusuda hafif var ona antibiyotik yazıldı ateşi var verelim dedi doktor . Yani ben doktora özellikle sordum bizim hastalığımızın adı ne dedim ciğerlerde enfeksiyon dedi .
Solunum sayılarında sıkıntı varmı bilmiyorum bu gece sayacağım cok sağolun hocam 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ara 2010 Saat 17:17
Hem antibiyotik, hem Astım ilacı beraber verildiğinde, ben teşhisten şüphe duyarım.. Astım ve benzeri hastalıklar, bir toplumda %10 dan fazla olamaz.. Nasıl oluyorda, nerede ise %100 çocuk hep Astım ilacı kullanıyor, bu garip.. Niye hiçbir hastaya hiçbir zaman "Grip" teşhisi konmuyor.. Sizin çocuk bu %10 a dahilmi yoksa, ilaç/doktor kurbanımı bilemem..
1-Antibiyotik gereken durumlar: Ateş, ağız kokusu, ve kan sayımında yüksekWBC.
2- Nezle: Ateş olur veya olmaz, burunda su gibi akıntı vardır, hırıltı burundan gelir, nefes almada bir problem yoktur.
3- Astım ve benzerlerinde: Sıkıntılı nefes verme vardır, solunum sayısı artmıştır.
4- Zatürre: Yüksek ateş ve solunum sayısı, dakikada 60 dan fazladır.
Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ara 2010 Saat 12:11
Kadir hocam bu konuyu bende merak ediyorum bizde şu an bu ilacları kullanıyoruz olayı baştan anlatayım

Büyük oğlum 4 .5 yaşında hafif öksürük burun akıntısı başladı. 
Ateşi yoktu cold mix balllı limon verdim. Öksürük artınca doktora gittik elini yumruk yapıp sıktı bronşlar böyle olmuş dedi.
Bize ventolin nebul günde 4 defa deniz suyuyla karıştırıp yapmamızı söyledi, Ateş yok antibiyotiğe gerek yok dedi. Birde sabah akşam pulmicord nebul uygulayın dedi.
Kücük oğlumda abiden 2 gün sonra öksürmeye başladı ateşi yoktu onada cold mix ,ballı limon uyguladım.
Doktoru aradım koruma amaclı az ventolin nebul uygulayın dedi sabah akşam.
2 gün sonra gece ateşi cıktı, bende dün götürdüm doktora macrol 125 antibiyotik ve sekrol pediatrik verdi nebulleri uygulamaya devam edin dedi.
Abiyede öksürüğü gecene kadar ventolin nebule devam edin dedi.
Ben sizin kara listedeki ilacları hic kullanmadım direk ciğerlere inmiş dediler. Şimdi bu nebulleri ( Ventolin ve pulmicord ) uygulamaya devam edeyim mi ?
 Birde hocam bu nebul uygulaması artık moda gibi kim gitse ciğerlere inmişse bu nebullerden uygulanıyor. Anne olarak ben ciğerlere inmiş dediler mi ürküyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Ciğerlere inmiş dendiğinde ne uygulayalım hocam şimdiden teşekkürler

Düzenleyen Gülsen - 11 Ara 2010 Saat 12:18
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.