Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - oğlum renkleri bilmiyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuoğlum renkleri bilmiyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hüseyin can Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge
hüseyincan'ım..izzet berk'im..paşalarım

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 5843
Mesajın Direkt Linki Konu: oğlum renkleri bilmiyor
    Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 20:45
4,5 yaşındaki oğlum anasınıfına gitmesine rağmen renkleri hala bilmiyor.rakamlarıda bilmiyor ve sayamıyor 5-7-10 diyerek sayıyor.ne yapmalıyım normal mi acaba?bu yaşta olupta çocuğu renkleri sayıları bilmeyen var mı?fikirlerinizi bekliyorum
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 20:48
ebus normaldir ya düzelir canim ama okulda terabi almiyorlarmi .ana okulun icinde terabi oluyor bizlerde almanyada böyle bilmiyom turkiyede nasil. ben kresde  kiza konusma terabi si aldiriyom onlar zaten veriyorlar.benim kizlar senin huseyinle aralarinda yas yok benim kizmi iki ay buyuk öyle birseydi .ama sayiyor benimki hem almanca hem turkce .(hava attim aha yine ebruLOL)renklerin turkcesini bilmiyor ama almancasini hepsini söyler.....huseyin akilli cocuk duzelir yapar baskalari ile kiyaslama guloBig smileher cocuk ayni olmaz...

Düzenleyen yasemin - 15 Ara 2010 Saat 20:50

Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 20:53
Orjinalini yazan: yasemin yasemin Yazdı:

ebus normaldir ya düzelir canim ama okulda terabi almiyorlarmi .ana okulun icinde terabi oluyor bizlerdealmanyada böyle bilmiyom turkiyede nasil. ben kresde  kizia konusma terabi si aldiriyom onlar zaten veriyorlar.benim kizlar senin huseyinle aralarinda yas yok benim kizmi iki ay buyuk öyle birseydi ama sayiyor benimki hem almanca hem turkce .(hava attim aha yine ebruLOL)renklerin turkcesini bilmiyor ama almancasini hepsini söyler.....huseyin akilli cocuk duzelir yapar baskalari ile kiyaslama guloBig smileher cocuk ayni olmaz...
valla terapi yok canım bildiğim kadarı ile.sınıfta yapıyorlar mı bilmiyorum ama ayriyetten terapi vermiyorlar.annem dün rehberlik öğretmenlerinden birine sormuş normal ama tam öğrenme zamanı öğretin demiş.yinede içim rahat etmedi nedense.senin kız 2 hafta büyük 2 ay dedin çıktın heeLOLLOLLOLLOLLOLLOLhavamıda atayım dedin yaniLOLLOLLOLLOLLOL
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 20:55
LOLama unutmamisim iki ay degil iki haftalikmisssssssLOLLOLLOLLOLLOLhava atmazsam olmazLOLLOLLOLLOLburada benim kiz turkceyi daha cok konusuyordu sonra kizim turkceyi unuttu  artik kafasi karistiLOLama turkce sayamiyor ama o deidkleirni almanca yapiyorrrrLOLLOLLOLLOLkabulmuLOLLOLLOL
yok yok daha kucukler acele etme benim esim gibi olayi buyütmeyin bizdede cocuklar turkceyi unutma olayiLOLLOLLOLhuseyin zeki cocuk bizden sonra mi cisi ögrenmistiniz(hava ikiLOLLOLLOL)hilalden de gelir az sonra bunlar sana yeterLOLLOLLOLdipcik not simdik link alabilirler puhaaaaaaaaaLOL

Düzenleyen yasemin - 15 Ara 2010 Saat 20:57

Yukarı Dön
emre Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4077
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 20:56
ebrucum acele etme, elbet öğrenecek be güzelim...bizim allaha şükür böyle bi sıkıntımız yok...
yani bu konuda tam olarak neler yapılması gerek bilmiyorum tabi, öle çok bilmiş gibi konuşmayayımBig smile
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 21:44
Orjinalini yazan: yasemin yasemin Yazdı:

LOLama unutmamisim iki ay degil iki haftalikmisssssssLOLLOLLOLLOLLOLhava atmazsam olmazLOLLOLLOLLOLburada benim kiz turkceyi daha cok konusuyordu sonra kizim turkceyi unuttu  artik kafasi karistiLOLama turkce sayamiyor ama o deidkleirni almanca yapiyorrrrLOLLOLLOLLOLkabulmuLOLLOLLOL
yok yok daha kucukler acele etme benim esim gibi olayi buyütmeyin bizdede cocuklar turkceyi unutma olayiLOLLOLLOLhuseyin zeki cocuk bizden sonra mi cisi ögrenmistiniz(hava ikiLOLLOLLOL)hilalden de gelir az sonra bunlar sana yeterLOLLOLLOLdipcik not simdik link alabilirler puhaaaaaaaaaLOL
LOLLOLLOLLOLhavanı yesinler senin hatunLOLLOLLOLLOLLOLLOLne bileyim yasemin ya sanki bir tek benim oğlummuş renkelri ve sayıları bilmeyen bana öyle geliyor hiç öğrenemeyecekmiş gibi geliyorConfusedçiş meselesine gelince 1,5 sene oldu sanırım öğreneli LOLLOLLOLonda da hiç bezi bırakamayacağımız gibi geliyordu ama annem saolsun 3 günde öğrettiLOLLOLLOLLOLLOLhenüz hilal ortalıklarda yok sanırımLOLLOLLOLLOLLOLLOLbayram ediyoo olabilirLOLLOLLOL
LOLLOLLOL
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 21:47
Orjinalini yazan: emre emre Yazdı:

ebrucum acele etme, elbet öğrenecek be güzelim...bizim allaha şükür böyle bi sıkıntımız yok...
yani bu konuda tam olarak neler yapılması gerek bilmiyorum tabi, öle çok bilmiş gibi konuşmayayımBig smile
inşallah öznurcum canım ya ne bileyim işte öğrenemeyecek diye korkuyorum.emre öğrendi mi renkleri ve saymayı.aşk olsun ne demek çok bilmiş gibi olmayayım tabiki sizden fikir almak istiyorum benWink
Yukarı Dön
emre Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4077
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 22:08
Orjinalini yazan: hüseyin can hüseyin can Yazdı:

Orjinalini yazan: emre emre Yazdı:

inşallah öznurcum canım ya ne bileyim işte öğrenemeyecek diye korkuyorum.emre öğrendi mi renkleri ve saymayı.aşk olsun ne demek çok bilmiş gibi olmayayım tabiki sizden fikir almak istiyorum benWink

hiç belli olmaz hayatım o... arkadaşımın kızı emeden 7-8 ay büyük bazı renkleri biliyor ama mesela hiç sıradışı renkleri bırak öğretmeyi göstermemişler... ama emre çok iyi biliyor kahve rengi,lacivert,gri,gümüş,mor bu renkler genelde pek göze çarpmaz çocukların...çoğunlukla kırmızı,mavi,pembe,sarı,yeşil....
her çocuk farklı gerçekten... sayılara gelince  rakamı görünce bilmez, sadece sayar 20 ye kadar...bu sıralar da 30 a kadar sayıyoruz... herşeyi zamanla aşılıyorum... mesela ayakkabılarını giyerken "önce sağ ayağını, sonra sol ayağını giyiyoruz" iye tekrarlıyorum her ayakkabı giymede... giysilerini giyerken, yolda giderken mesela bi araba görüyoruz diyorum ki" bak araba sağ yola girdi,yada sol yola" diye beraber tekrarlıyoruz... aslına bakarsan çok basit, sadece zaman alıyor. bi bakmışın fark etmeden öğrenmiiş... gururlanıyorum, hoş bi duygu kaplıyor beni... böle küçük küçük sevindiriyorlar bu sıpalar...
seb teşvik edeceksin böle araçları ve durumları kullanarak.sen yaratmak için kendini yorma etrafında olan durumları kullan....

olsun bende daha tecrübeli anne arkadaşlarımız var ebrucum... benimkiside böyle işte...aslında bunda caillounuda etsikisi büyük biliyormusunWink

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.