Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - oğlum renkleri bilmiyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuoğlum renkleri bilmiyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hüseyin can Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge
hüseyincan'ım..izzet berk'im..paşalarım

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 5843
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 22:26
Orjinalini yazan: emre emre Yazdı:

Orjinalini yazan: hüseyin can hüseyin can Yazdı:

ebrucum acele etme, elbet öğrenecek be güzelim...bizim allaha şükür böyle bi sıkıntımız yok...
yani bu konuda tam olarak neler yapılması gerek bilmiyorum tabi, öle çok bilmiş gibi konuşmayayımBig smile
inşallah öznurcum canım ya ne bileyim işte öğrenemeyecek diye korkuyorum.emre öğrendi mi renkleri ve saymayı.aşk olsun ne demek çok bilmiş gibi olmayayım tabiki sizden fikir almak istiyorum benWink

hiç belli olmaz hayatım o... arkadaşımın kızı emeden 7-8 ay büyük bazı renkleri biliyor ama mesela hiç sıradışı renkleri bırak öğretmeyi göstermemişler... ama emre çok iyi biliyor kahve rengi,lacivert,gri,gümüş,mor bu renkler genelde pek göze çarpmaz çocukların...çoğunlukla kırmızı,mavi,pembe,sarı,yeşil....
her çocuk farklı gerçekten... sayılara gelince  rakamı görünce bilmez, sadece sayar 20 ye kadar...bu sıralar da 30 a kadar sayıyoruz... herşeyi zamanla aşılıyorum... mesela ayakkabılarını giyerken "önce sağ ayağını, sonra sol ayağını giyiyoruz" iye tekrarlıyorum her ayakkabı giymede... giysilerini giyerken, yolda giderken mesela bi araba görüyoruz diyorum ki" bak araba sağ yola girdi,yada sol yola" diye beraber tekrarlıyoruz... aslına bakarsan çok basit, sadece zaman alıyor. bi bakmışın fark etmeden öğrenmiiş... gururlanıyorum, hoş bi duygu kaplıyor beni... böle küçük küçük sevindiriyorlar bu sıpalar...
seb teşvik edeceksin böle araçları ve durumları kullanarak.sen yaratmak için kendini yorma etrafında olan durumları kullan....

olsun bende daha tecrübeli anne arkadaşlarımız var ebrucum... benimkiside böyle işte...aslında bunda caillounuda etsikisi büyük biliyormusunWink

maşallah paşaya.41 kere.aslında caillouyu hergün severek izliyor hiç kaçırmaz çıktığı zaman.birde senin yaptığın gibi deneyeyim bedne inş faydası olur.çok teşekkür ederim öznurcumWink
Yukarı Dön
emre Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4077
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 22:37
inş. faydası olur güzelim, senin sıpa mutlaka biliyorduk gördüklerini duyduklarını.. ama işte bunun için tam olarak ne yapmalıyız ki tam bi sonuç alalım... hem fiziksel hemde ruhsal olarak tanımak zordur çocukları....
bugün bi bayanla tanıştım onunda oğlu var enes isminde... daha doğrusu bizim insancıl oğlumuz tanıştırmış oldu...(acayip bi sevgi dolu emreyi bi görsen) benim acilen kargoya gitmem gerekiyordu, çocuklar birbirini bırakmyınca bende bayandan rica ettim. beraber kargo gittik ben işlerimi hallederken bu sıpalar susadı orda bi sebil vardı ama bardak yoktu...benim sıpa aralardan sıyrıldı girdi pc başında duran bi abinden badak istedi, bayanın oğlu ise kendini yere attı bardak istiyorum diye...
görüyormusun araların 6-7 ay fark var... çokta bişey sayılmaz aslında ama... her çocuk gerçekten farklıymış, emre bi kez daha bana ders vermiş oldu Wink
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 22:43

inş. faydası olur güzelim, senin sıpa mutlaka biliyorduk gördüklerini duyduklarını.. ama işte bunun için tam olarak ne yapmalıyız ki tam bi sonuç alalım... hem fiziksel hemde ruhsal olarak tanımak zordur çocukları....
bugün bi bayanla tanıştım onunda oğlu var enes isminde... daha doğrusu bizim insancıl oğlumuz tanıştırmış oldu...(acayip bi sevgi dolu emreyi bi görsen) benim acilen kargoya gitmem gerekiyordu, çocuklar birbirini bırakmyınca bende bayandan rica ettim. beraber kargo gittik ben işlerimi hallederken bu sıpalar susadı orda bi sebil vardı ama bardak yoktu...benim sıpa aralardan sıyrıldı girdi pc başında duran bi abinden badak istedi, bayanın oğlu ise kendini yere attı bardak istiyorum diye...
görüyormusun araların 6-7 ay fark var... çokta bişey sayılmaz aslında ama... her çocuk gerçekten farklıymış, emre bi kez daha bana ders vermiş oldu Wink
iişte bende çocuk gelişimi ile ilgili bir kaç dr a danışacağım nasıl hareket etmeliyim diye.birde öğretmeniyle görüşsem iyi olacak sanırım.maşşallah görüyor musun sen emre paşayı çok güzel yetiştirmişsin öznurcum emreyi canım bravo valla.uyuyordur şimdi melek gibi kıyama.sabah uyanınca öp annesi yerimeClown
Yukarı Dön
emre Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 22:58

iişte bende çocuk gelişimi ile ilgili bir kaç dr a danışacağım nasıl hareket etmeliyim diye.birde öğretmeniyle görüşsem iyi olacak sanırım.maşşallah görüyor musun sen emre paşayı çok güzel yetiştirmişsin öznurcum emreyi canım bravo valla.uyuyordur şimdi melek gibi kıyama.sabah uyanınca öp annesi yerimeClown

tmm canım öperim.. oda daha yeni yeni uyudu babasnı kollarında...EmbarrassedEmbarrassed
aslında ben bişey yapmadım, emre kendisi yaptıEmbarrassed çünkü hai emre yap desen yapmıyor, ama bi süre geçtikten sonra yapınca... ııımm tmm diyosun,,, kendi ne zaman isterse o zaman yapıyor diyosun...Big smileBig smileBig smile
Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 23:21
bütün uykular emre ve tüm çocuklarımızın olsun mışıl mışıl uyusunlarEmbarrassedEmbarrassedizzet berk de ne desem hemen anlıyor yapıyor valla abisinden çok uyanık olcak valla bu anamızı ağlatıyo bizim çok yaramazLOLLOLLOLLOLLOLtabi bazende dediğin gibi canı ne zaman isterse o zaman yapıyorLOLLOLLOLLOL
Yukarı Dön
şefo Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1229
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 23:29
ben renkleri bonibonla öğrettim ilk gösterdim sonra bilirsen sen bilemezsen ben dedim ilk öğrenirken ben çok bonibon yedim sonra  öğrendi ama güzel bi yöntem değil

Yukarı Dön
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 23:31
saol canım teşekkür ederim paylaştığın için.denemeyeyim mi yani güzel bi fikirmiş aslında
Yukarı Dön
emre Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2010 Saat 23:57

bütün uykular emre ve tüm çocuklarımızın olsun mışıl mışıl uyusunlarEmbarrassedEmbarrassedizzet berk de ne desem hemen anlıyor yapıyor valla abisinden çok uyanık olcak valla bu anamızı ağlatıyo bizim çok yaramazLOLLOLLOLLOLLOLtabi bazende dediğin gibi canı ne zaman isterse o zaman yapıyorLOLLOLLOLLOL

aman ses etme uyusunlar...
evet yaa 2 bücürler hep böle ama... geçen seneye kadar 2 bayan arkadaşım vardı, onlarında 2 şer çocukları var... büyük çocukları kardeşlerinden dayak yiyorlar.. kimisi kafasına araba fırlatır kimiside saçını çeker üstünde depinir... büyük sıalarda kuzu gibi altına yatarlar...
aslında örnek alması bekliyorsunuz ama acayip yırtık oluyorlarLOLLOLLOL
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.