Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Özkan Devran
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - göğüs kafesinde şişlik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgöğüs kafesinde şişlik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zeynep.ipek Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 257
Mesajın Direkt Linki Konu: göğüs kafesinde şişlik
    Gönderim Zamanı: 19 Oca 2011 Saat 15:24
iyi günler
tam olarak sizin branşınız değil sanırım ama umarım yardımcı olursunuz.
benim yaklaşık 1 söne önce sağ taraf göğüs kafesimde farkettiğim bir yüksekli mevcut.yumuşak bir doku değil sanki kemiğin kendisi.sağ ve sol elimi göğüs kafesimde gezdirirken sağ taraf bariz bir şekilde diğerinden yüksek.ve  bu yükseklik gün geçtikçe artıyor.
doktora gittim 2 sefer 1.si şekil bozukluğu olduğunu ayrıca sol kaburgamıda bir fazla kemiğim olduğunu ve ilerde kol ağrızı yapacağını söyledi.

2.si de sol tarafta bir kaburga fazlalığından bahsetti. ve bana sağ taafta bir kemiğin diğerlerinden ve sol taraftaki aynı hiazada ulunan diğer kemikten çok daha kalın olduğunu gösterdi.o an ina oldum
ama bu yükseklik git gide artıyor .kemik gün geçtikçe kalınlaşırmı buna aklım ermiyor.
göğüs duvarı tümöründen korkuyorum son gittiğim doktor göğüs cerrahı idi.
bana yardımcı olurmusunuz.

Yukarı Dön
Dr.Özkan Devran Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 42
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şub 2011 Saat 00:21
Doğru merkezlere başvurmussunuz. Göğüs cerrahisinin bu konudaki takibi ve değerlendirmesi en doğru olandır. Yaşla beraber kemik yapılarda tabiki büyür ve genişler ancak bahsettiğiniz kadarı ile anladığım, tek bir alanda şişlik, kitle gibi bir durum olmadığı. Kemik göğüs duvarı tümörleri genellikle kemik tümörleri şeklindedir. Yumuşak doku tümörleri çok nadir görülür. Kemik tümörleri genellikle ağrılıdır. Belli bir bölgede ele gelen şişlik şeklindedir. Açıkcası bulgularınız daha çok anatomik bozukluk gibi duruyor. Gene de tereddütleriniz varsa, aynı göğüs cerrahına gitmenizi öneririm.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.