Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Antibiyotiğe rağmen ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAntibiyotiğe rağmen ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
piar Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Selim ve Dilara`nin Güzel Annesi

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1675
Mesajın Direkt Linki Konu: Antibiyotiğe rağmen ateş
    Gönderim Zamanı: 13 Tem 2011 Saat 21:59
Kadir Bey yaklaşık 3 hafta  kadar önce oğlumun sağ ayak baş parmağının kenarında bir iltihap oluştu.Geçmeyince 1 hafta sonra cilt hastalıkları doktoruna götürdüm.Sef 250 mg şurup ve Fucidin Pomad verdi.bir hafta sabah akşam kullanın gelin dedi.1 hafta sonra hala geçmeyince 1 hafta daha kullanın dedi.Yani 2 haftadır antibiyotik kullanıyoruz ve ayağında sarı iltihap azalsada kırmızılıklar devam ediyor.Bide bunun üstüne bikaç gündürde ateşi yükseliyor.Bugün 39.2 ye kadar çıktı.Aile hekimine gittim.Bu kadar antibiyotik kullanmasına karşı böyle ateşlenmemesi gerekirdi dedi.Yarın sabah çocuk doktoruna gidip kan idrar vs. tahliller yaptırın dedi.Sef şurup boğaz enfeksiyonlarınada iyi gelirdi dedi.Oğlumun dili beyaz ve sadece ateşi çıkıyor.Ateş düşürücü verip ateşi düştüğünde sanki hiç hasta değilmiş gibi canlı oluyor,yemek yiyor.Bu kadar ilaca rağmen yinede bademcik iltihabı olabilir mi?Sizce yaptırmamız gereken bir test var mıdır??Yarınki doktorun dediklerinide size yazarım ama sizin görüşlerinizide öğrenmek istedim...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2011 Saat 10:47
Bu doktorlar; "Antibiyotik Ateşi" diye bir şeyi bilmiyorlar anlaşılan. Antibiyotiği kesin, zaten bu durumda bir işe yaramaz, boşuna verildi, göreceksiniz ateşi düşecek... Bir daha böyle bir şey olduğunda tırnağın battığı ve kızarttığı bölgeye "tentürdiyot" (Mersol, Batticon veya benzerleride olabilir)  sürün, yeterlidir.
Yukarı Dön
piar Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2011 Saat 13:31

yani sadece uzun süre antibiyotik kullandığı için mi çıktı diyorsunuz ateşi? doktor boğazı kötü dedi ama antibiyotik gereklimi değilmi kan testi yapalım dedi.sonuçlarını almadık henüz.ama nedense hiçbir doktora güvenemiyorum artıkErmm

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Tem 2011 Saat 14:04
Eğer kan tahlili yaptırdı iseniz, banada yazın.
Yukarı Dön
piar Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2011 Saat 00:29
Yukarı Dön
piar Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2011 Saat 00:33

Kadir bey tahlil sonuçlarımız böyle.Burdaki doktor CRP si yüksek çıktığı için kan değerleride biraz düşük çıktığı için sağolsun 5 tane şurup yazdıConfusedConfused İlaçların isimleri :

Ceftinex Şurup
Azeltin Şurup
Profenid Şurup
Peditus Şurup
Supravit Şurup

Oğlum ayın 27 sinde 4 yaşında olacak ve 16,5 kilo. Peditusla Supraviti kesin kullanmamıza gerek olmadığını biliyorum ama diğer şuruplar için siz ne dersiniz acaba??
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2011 Saat 10:37
WBC si çok düşük, yani Gripal bir enfeksiyon geçiriyor, hiçbir antibiyotik veya şuruba gerek yoktur. Anemide yok, Hgb değeri yaşına uygun.
Yukarı Dön
piar Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2011 Saat 11:37
bende sizin yazılarınızı okuya okuya değerlerin ne anlama geldiğini öğrendim nerdeyse ve bende sizin gibi düşünmüştüm ama bu işe yıllarını vermiş ve bikaç yıl öncede sağlık bakanlığınca yılın doktoru seçilmiş biri 5 tane şurup verirken bunları düşünemiyorAngryÇok yazıkUnhappy
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.