Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kan pıhtılaşması sorunu olup doğum yapanlar varmı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

kan pıhtılaşması sorunu olup doğum yapanlar varmı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ebru kaplan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ebru kaplan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kas 2011 Saat 15:12
bişey sormak istiyorum hamile kalmadan önce (3 ay falan) coraspin kullandınmı önerdimi doktorlar?
ben hamile olduğumu öğrendikten sonra kan pıhtılaşmasını öğrendik,hemen iğne ve coraspine başladık
ebru
Yukarı Dön
mehtappp Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1075
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehtappp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kas 2011 Saat 15:44
saol canım inan bende atlattım o zor günleri 9 ay boyunca yaşadığım korkuyu inan doğum sonrası bile atamadım ve yeni kendime geliyorum kendini kasma canım rahat ol ne kadar mümkün olmasada olmaya çalış ben gebelik öncesi yaklaşık 1 buçuk 2 sene kadar folik asit aldım bu kadar uzun süre kullanma sebebim bebeğimin hemen olmayışıydı gebeliğimi öğrendiğim andan itibarende coraspirin ve günlük iğne şeklinde devam ettik doğuma kadar olumsuz şeyler düşünme benim önceki dört gebeliğimde 2si kürtajla alındı kalpleri durduğu için sabret canım inan sonu çok güzel olucaktır Smile
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ebru kaplan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kas 2011 Saat 16:16
normal mi oldu doğum ,doğumdan önce iğneyi kesdimi acaba bazıları gibi doktorun? bide folik asit,coraspin ve kan sulandırıcı iğnenizi ne kadar dozda kullandınız?
ebru
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ebru kaplan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kas 2011 Saat 16:24
''benim önceki dört gebeliğimde 2si kürtajla alındı kalpleri durduğu için'' demişsin ozaman kanpıhtılaşması bilinmiyormuydu?yani o ikisinde iğne ve coraspin kullandığın haldemi kalpleri durdu? bide noormal doğummu yaptın ve son olarak iğne, folik asit vee coraspini ne kadar dozla kullandın ?
ya kusura bakma diğer benim topik dede sormusdum bunu görmeden önce ama burdan cvb verirsen senirim...b arada bugün bebeğimin kalp atışlarını gördüm(6+5) Smile
ebru
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kevser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kas 2011 Saat 17:12
Ebru hanım diğer topiğin tüm mesajlarını buraya taşıdım, buradan devam edersiniz artık Smile Geçmiş olsun, inşallah bu bebeğinizi kucağınıza alırsınız hayırlısıyla Smile
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ebru kaplan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2011 Saat 13:47
tşk ederim kevser,ilgine teşekkürler inşallah Allah isteyen herkese sağlıklı,sıhhatli ,eli ayağı düzgün,uzun ömürlü,hayırlı evlat nasip etsin...zor zamanlar geçirdim sorunsuz hamilelik geçirenlere okadar özeniyorumki ,resmen kıskanıyorum onları,okadar zor olduğunu anladımki bie insanın dünyaya gelişinin,bazen Allahım ben nasıl olmuşum diyodum,Allahım kimseyi evlatla imtihan etmesin...şimdi bu halimede hamd ediyorum...inşallah devamı gelir...
ebru
Yukarı Dön
lagrima Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 743
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lagrima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2011 Saat 21:08
merhaba kızlar benimde ilk hamileliğim.daha önce hiç hamile kalmadım. trombofil oldugumu 10. haftamda öğrendim ve hemen iğneye başladık.clexane 4000 kullanıyorum hergün. acıları dışında bir sıkıntım yok çok şükür. ama bende korkuyorum doğumdan kanama çok oluyormuş vs diye söyleniyor normal doğum riskli falan deniyor ama doktorum riskli falan değil diyor bilemiyorum.Rabbim sağlıkla sıhhatle kucağıma almayıda nasip etsin.
Rabbim sana emanet!!
Yukarı Dön
mehtappp Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1075
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehtappp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2011 Saat 18:56
Orjinalini yazan: ebru kaplan ebru kaplan Yazdı:

''benim önceki dört gebeliğimde 2si kürtajla alındı kalpleri durduğu için'' demişsin ozaman kanpıhtılaşması bilinmiyormuydu?yani o ikisinde iğne ve coraspin kullandığın haldemi kalpleri durdu? bide noormal doğummu yaptın ve son olarak iğne, folik asit vee coraspini ne kadar dozla kullandın ?
ya kusura bakma diğer benim topik dede sormusdum bunu görmeden önce ama burdan cvb verirsen senirim...b arada bugün bebeğimin kalp atışlarını gördüm(6+5) Smile
benim oturduğum şehirde düşüklerin sebebini araştırmak için uygun imkanlar yoktu 3. gebelik sonucu ankaraya yönlendirildim ve ilk 3 gebeliğim ilaç kullanmadan düşükle sonlandı ama 4.de kullandım fakat bu seferde oluşmamış gebelik olduğunu söylediler düşük sebebi için drm normal doğum yapabileceğimi söyledi herşeyde normaldi ama ben korkularımdan dolayı sezeryan istedim günde 1 iğne clexan 4lük folik asit ilk aylarda günde bir coraspin fakat bi dönem kesti coraspini plesantada kanamaolmuş sonra yine başladık bide ayrıcaben aylık dodex kullandım ama hamile kalmadan öncede kullanıyodum gebelik boyuncada devam ettim doğumdan 1 hafta öncede bütün ilaçlarımı kesti drm sorunsuz bi doğum oldu çok şükür umarım sende sorunsuz kucağına alırsın bebeğini hamileliğim boyunca olumsuzluklar yaşasamda sonu çok güzeldi Smile
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.