Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bademciklerin sürekli şiş olması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumbademciklerin sürekli şiş olması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
PinarTN Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3271
Mesajın Direkt Linki Konu: bademciklerin sürekli şiş olması
    Gönderim Zamanı: 06 Eyl 2011 Saat 20:48
hocam kızım kıışın hiç hasta olmadı ama mart ayından beri sürekli gribi tekrarlıyor bademcikleri şiş ve hiç inmiyor. normalde hastalık hali olmasa da bademcikler sürekli şiş. bir hafta önce gripti burnu akıyordu o geçmeden dün rahatsızlandı, hafif ateş de vardı ama bu sefer götürmedim doktora. dilinde pas koku yok sadece şişlik ve ateş. gözlerinin etrafında kırmızı noktalar oluştu. bademciklerin sürekli şiş olması normal midir? alınması gerekir mi?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eyl 2011 Saat 10:56
4-7 yaşlar arasında her çocukta bademcikler şiş vaziyettedir. Zamanla hastalık geçirerek veya aşı olarak, vücutta "antikorlar" oluştuktan sonra lenf bezlerine daha az iş düştüğünden bunlar küçülecekler.
Yukarı Dön
kartanesi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 337
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eyl 2011 Saat 11:13
   Merhaba Hocam;benim oğlumunda bademcikleri sürekli şiş,boynundaki lenf bezleri de halen küçülmedi ilk hastalığından bu yana 8 ay geçmesine rağmen.
   Arkadaşa yazdığınız mesajda 4-7 yaş demişsiniz ama benim oğlum 29 ekimde 36 aylık olacak.Bu durumda ne yapmamız lazım.Aynı şey bizim içinde geçerli mi?
   Bazen ateş,i oluyor ama çok uzun sürmüyor ben de korkumdan doktora götürmüyorum.Çünkü her gittiğimizde grip ilacı,antibiyotik ve alerji ilacını aynı anda veriyorlar.A
   Ateşi yoksa sıkıntı yok mu demektir?
http://imageshack.us/
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eyl 2011 Saat 12:33
Aynen öyle.. Bunların hepsi "lenfatik doku" olup, enfeksiyonlar sonucu büyüdükten sonra küçülmeleri zaman alır.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eyl 2011 Saat 15:23
    Teşekkürler Hocam;bir de oğlumun gece uykularında horultulu nefes alış verişleri vardı,sizin tavsiyelerinize uyarak denize götürdük ve ilk gün öyle yoğun akıntı oldu ki anlatamam,bir kaç gün rahat uyudu ama şu ara gene ağzı açık uyuyor ve horultulu nefes alıyor bu hırıltı ciğerlerinden değil hissedebiliyorum ,sanki burnunda bir parça ve aşağı yukaru hareket ediyor bu burnunda şişen lenf dokusu olabilir mi ya da sadece geniz akıntısı mıdır?KBB doktoru bize iyileşinde getirin röntgen çekeceğiz demişti ama biz gitmedik biliyorsunuz malum sebeblerdenUnhappy.
      Bunun için yapabileceğimiz başka bişey var mıdır?Bir de sabahları kalktığında yoğun bir ağız kokusu ve dil üzerinde kalın bir pas tabakası oluyor.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eyl 2011 Saat 11:35
ColdMix denedinizmi? Bulamazsanız, 2-3 gece göğsüne "fındık kadar" Vick Vaporub sürüp yatırın, sonucuna bir bakalım.. Serum fiz. ler iyi gelir. Yatnadan evvel 10'ar damla burun deliklerine damlatın.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eyl 2011 Saat 11:54
    Cold mix bulamıyoruz.Vicks kullanıyorum.Ama serum fizyolojiki artık sıktırmıyor.Ama babasıyla üstüne çöküp sıkacakmıyız ne yapacaz bilmiyorum.Bu seferde sorun çıkarıyor bolca ağlıyor.Ama ağlamasının iyi tarafı burnundan bolca akıntı geliyor.Embarrassed
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eyl 2011 Saat 12:06
Çöküp yapmaya devam edin, elinizdan kaçılamıyacağını anlayınca eskisi kadar reaksiyon göstermez.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.